Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: Blos do E32 m30b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Blos do E32 m30b30

    Jako, że jest to mój pierwszy temat na tym forum serdecznie witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 7mek!! :]

    Problem następujący. Moja Buma posiada instalację II gen z reduktorem BRC ECO 90 AT do 140KW która wisi sobie odpięta od autka. Postanowiłem założyc BLOSa i ot same wystrzały. Pojechałem do gazownika i niewtajemniczony w temat dałem sobie zamontowac blosa przed przepływomierzem (na dolocie zaraz za filtrem stożkowym) po 10 kilometrach miałem wystrzał i przepływomierz szlag trafił!! Zminiłem kable kopułkę i palec - 1 kabel był w średnim stanie, kopułka całkiem super ale palec dostał po tyłku wiec pomyslałem ze to główna przyczyna wystrzału. pojechalem do gazownika wyregulowalem blosa jeszcze raz - 2km i kolejny wystrzał (na szczescie założyłem "wystrzelony" juz przeplywomierz bed zapadki w środku i tym sposobem uratowalem ten nowy). Prosze o jakies porady. teraz juz wiem ze powinienem zalozyc ten gaznik pomiedzy przeplywka a przepustnicą, W blosie jest SLIT typu D - czli ten do 3 litrów - czy warto kupic ten wiekszy? Moze jeszcze jeden parownik? Moze wiekszy parownik? Czy skrócic rure miedzy przeplywka a przepustnica i kombinowac cos z przeniesieniem krokowca? czy przesunac w lewo przeplywomierz tak aby zachowac cala gumę? Proszę Was o porady gdyż wiem że te silniki chodzą z Blosami bardzo dobrze bez wystrzałów.???

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Baz owijania, przelicz sobie ile na to wszystko wydasz co chcesz, czy planujesz włożyć.

    A teraz - przeróbka instalacji LPG na sekwencję (i to na nowych elementach) wyjdzie Ci w granicach 2300-2800 pln - a tu nie będziesz miał już żadnych niespodzianek.

    A przy każdym wystrzale, to dobra przepływka powali Cie na 500pln - czy warto zostać na zwykłym LPG ?
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja nie wiem dlaczego tak auta strzelają z gazem na śrubkę.Jak kupiłem auto było właśnie na takiej instalacji ale przez dwa lata jak na niej jeździłem ani razu mi nie strzeliła!Zaraz mnie ktoś zapyta dlaczego w takim razie zdemontowałem instalacje?A odpowiedź jest bardzo prosta.Po wyciągnięciu miksera auto odżyło i to bardzo znacznie dlatego juz go nie założyłem.Jeśli będzie wszystko jak trzeba to i na zwykłym LPG można jeździć bez żadnych wystrzałów.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Wiadomo - przełączajac sie na LPG chodzi nam o oszczednosci - gdybym mial teraz 2 tys to juz dawno zalozylbym taka instalke... jak narazie kupilem 2gie E32 na czesci wiec w auto sporo zainwestowalem i szukam oszczednosci niestety w kosztach spalania... Mam instalke, mam blosa i pomimo 2 wystrzalow sie nie poddaje a o przeplywke sie nie martie poniewaz sam zregenerowalem sobie tę, ktora wystrzelila wiec mam 2ie dobre plus ta zregenerowana ;) teraz czekam na porady jak w Waszych autach zamontowano blosa... z jakim parownikeim co z krokowcem itd... w tym temat ;)
    Pozdr

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Było już na forum-poszukaj
    O ile dobrze pamietam kolega KAFAREK miał blosa to poszukaj jego postów

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    tak, widziałem wszystkie posty z blosem (standard ze zaczyna się od szukania a później dopiero się pyta) i zdjęcia również, kolega Kafarek (wnioskując ze zdjęć) nie ma krokowca... a taka opcja mnie nie interesuje... autko ma chodzić i na benzynie i na LPG... no i pytanie pozostaje nietepujące... czemu to cholerstwo strzela :D elektryka zrobiona na cacy, reduktor niby do 140KW (moje m30 ma bodajże 136KW)...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    90
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zabrze
    To ja może coś pomogę sam wkładałem BLOSa do m30b30. Musisz tak jak piszesz założyć gażnik pomiędzy przepływke a przepustnice. Ja przerobiłem starą gumę zostawiłem krokowca na swoim miejscu resztę wyciołem założyłem filtr odmy zewnętrzny. Wszystko wyregulowałem u gaziaża i jak narazie zero wystrzałów czy zamuleń. Parownik mam do 320 km BRC at 90. Jak chcesz jutro moge ci zdjęcie zrobić poglądowe.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    no to świetnie!! wreszcie konkret :D jeśli możesz napisz mi jeszcze jaki to filtr odmy...

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    nie proponuje takie montażu

    proponuje montaż blosa przed przepływomierzem tak najlepiej działa (przed przepływomierzem klapowym , jeśli zwykły to nie ma znaczenia)

    co do blossa informuje że jego wydajność max to 170 koni po podpiłowania i innych modach około 180 wiec w m30b30 może być ciężko
    Nikoś, a tak z ciekawości, czemu BLOS miałby być przed przepływomierzem a nie przed przepustnicą? W starym poczciwym e34 m20b25 miałem właśnie zamontowanego BLOS-a przed przepustnicą. Jedyna zmiana, taka była konieczna, to przeniesienie otworu pod silnik krokowy pomiędzy BLOS-a a przepustnicę (żeby chciało to w ogóle działać).

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    rozwiązanie z założeniem blosa przez przepływomierzem sie nie sprawdziło... chce spróbować teraz tego drugiego... kiedyś szukając info o BLOSIE znalazłem mądre zdanie ze w autach z katalizatorem blos powinien byc zamontowany właśnie miedzy przeplywka a przepustnica... przepływomierz klapowy może powodować zmienne podciśnienie - OK a co Wy na to żeby na potrzebę testów otworzyć klapkę przepustnicy (lub ja zdemontować?) i odpalać na benzynie na bardzo małych obrotach?? czy za bardzo kombinuje??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •