Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [mechanika] Silnik m30b35-dziwna sprawa

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia

    [mechanika] Silnik m30b35-dziwna sprawa

    Mam problem z silnikiem m30b35 od czasu kiedy ''fachowiec" wymieniał uszczelke pod głowicą.Głowica była rozebrana do planowania i spr.szczelności i po tym zabiegu jak sie póżniej okazało została żle złożona tzn;złe zmontowane kanały olejowe i pomylone wałki.Od tego czsu silnik głośno pracuje i bierze olej i ma słabe cisnienie oleju które było mierzone tam gdzie jest czujnik oleju(wolne obroty 0.1 bar przegazówka do 3500 i ciśnienie około 1bar)Pierwsze diagnozy wykazał że może jeszcze dół silnika padnięty ale teraz zmierzona kompresjia i jest od 11 do 12 czyli ok. Teraz mam pytanie czy przyczyną brania oleju i niskiego ciśnienia może być głowica a dokładnie wytarte wałki i koniki oraz uszczelniacze? Dodam że przy delikatnej jażdzie zużycie oleju jest znikome ,dopiero przy depnięciu puszcza dymek szczególnie kiedy hamuje silnikiem.Może ktoś miał taki przypadek lub słyszał o takim.Prosze o rade bo już sam nie wiem co mam robić,wymienić silnik czy zrobić remont głowicy lub kupić inną?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Czyli dół jest ok.Zrób remont głowicy,nowe prowadnice(ok 10zł szt.) uszczelnicze zaworowe,dotarcie gniazd zaworów,sprawdź wałek i dzwigienki w razie potrzeby wymień lub napraw(napawanie krzywek wałka).Silnik będzie jak nowo narodzony.Tylko jedź z tym do prawdziwego MECHANIKA

  3. #3
    Dymek przy hamowaniu sugeruje, że uszczelniaczy zaworowych już tam nie ma. Tylko trochę dziwne, jeśli głowica była zdejmowana, to dlaczego od razu nie poszły nowe uszczelniacze? Koszt znikomy przecież....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Re: Silnik m30b35-dziwna sprawa

    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS
    okazało została żle złożona tzn;złe zmontowane kanały olejowe i pomylone wałki
    co znaczy pomylone wałki - wałek rozrządu jest jeden i nie ma fizycznej możliwości pomylenia przy montażu

    co znaczy źle zmontowane kanały olejowe?

    głowice z blokiem skłąda się na styk nie ma możliwości pomyłki chyba że ktoś jest zalany w trupa albo ślepy?

    była mierzona kompresja po złożeniu motoru?
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5

    Re: Silnik m30b35-dziwna sprawa

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS
    okazało została żle złożona tzn;złe zmontowane kanały olejowe i pomylone wałki
    co znaczy pomylone wałki - wałek rozrządu jest jeden i nie ma fizycznej możliwości pomylenia przy montażu

    co znaczy źle zmontowane kanały olejowe?

    głowice z blokiem skłąda się na styk nie ma możliwości pomyłki chyba że ktoś jest zalany w trupa albo ślepy?

    była mierzona kompresja po złożeniu motoru?
    słuszna uwaga, głowica na blok pasuje w jeden sposób, dodatkowo są przecież tuleje ustalające a uszczelki pod głowicę w kanałach olejowych mają trochę większe przetłoczenie na wypadek przesunięcia.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Dobra panowie, nie sądźmy roboty, bo nie o to chodzi Łukaszowi, a tylko dla tego że ten mechanik to jego kolega - nie chciał go zlińczować.

    Pomijając temat, że drobnych rzeczy ów "facher" nie wymienił, co teraz przyprawiają o ból, to zalecam ci Łukasz zrobić remoncik silnika jeszcze raz.
    Jak się dobrze zrobi, to będziesz wiedział co masz pod maską, bo co do kupna drugiego silnika, to na dzień dzisiejszy nigdzie tu nie ma (a nie będziesz po niego jechał na drugi koniec Polski jak się trafi pojedynczy egzemplarz, tym bardziej jeśli ryzykujesz że nie będzie taki dobry...)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Dymek przy hamowaniu sugeruje, że uszczelniaczy zaworowych już tam nie ma. Tylko trochę dziwne, jeśli głowica była zdejmowana, to dlaczego od razu nie poszły nowe uszczelniacze? Koszt znikomy przecież....
    Taki z niego mechanik

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Odnośnie wałka to pomylił i włożył z innej głowicy.
    Kanały olejowe to chodzi o jakieś rurki w głowicy-niestety nie znam sie na tym, dobiero poznaje mechanike mojej betki.
    Napisałem ten post aby usłyszeć opinie ludzi którzy zanją sie na BMW i niedać sie naciągnąc
    na niepotrzebne koszty i eksperymenty na moim aucie.
    Mam jeszcze pytanie czy jest możliwośc że jest wsadzona głowica od 3.0?

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS
    .....
    Mam jeszcze pytanie czy jest możliwośc że jest wsadzona głowica od 3.0?
    Na głowicy powinien być odlew z napisem, do jakiego silnika głowica jest przeznaczona. Nie wiem jak to jest w m30 ale w m20 nie dało się założyć głowicy od 2.0 do 2.5.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS
    Odnośnie wałka to pomylił i włożył z innej głowicy.
    Kanały olejowe to chodzi o jakieś rurki w głowicy-niestety nie znam sie na tym, dobiero poznaje mechanike mojej betki.
    Napisałem ten post aby usłyszeć opinie ludzi którzy zanją sie na BMW i niedać sie naciągnąc
    na niepotrzebne koszty i eksperymenty na moim aucie.
    Mam jeszcze pytanie czy jest możliwośc że jest wsadzona głowica od 3.0?
    Jest mozliwosc,ale roznica jest na srednicy zaworow i jak kolega wyzej napisal powinno byc wybite 3.0

    Ale to i tak sie ma nijak do cisnienia oleju.No chyba,ze faktycznie zalozyl Ci jakas lewa glowice.

    A z tymi uszczelniaczami...
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •