Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [mechanika] Silnik m30b35-dziwna sprawa

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    Kolego poszukaj dobrego wałka z m30b28 lub b30 starszej gen,one mają ostrzejsze krzywki,wiem iz przerabiałem ten temat i róznica byla znaczna.
    Zalecam tez zakup wzmocnionych spręzynek i ewentualnie konikow.Do tego dobry chip i efekt jest duuuuuuzy,ale z odcinką na 6,5tys-bo przy 7tys seryjne koniki nie wytrzymują :D
    wczoraj gdzieś o tym czytałem ale autko chce pozostawic w seri

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    To jest ta firma,którą podał kolega sz4l0ny:
    http://www.pavlus.republika.pl/index.html
    Musiałbyś wyjąć wałek i zobaczyć,które krzywki są wytarte,bo pewnie cena zależna jest od ilości regenerowanych krzywek.Słyszałem,że mają dobrą opinię.
    Pytanie, ile taki azotowany wałek ,, wytrzyma'' - słyszałem różne opinie na ten temat (może niekoniecznie wspomnianej firmy)- i jak ma się sprawa trwałości wałków Ruville/Febi?
    Marek , z ciekawości - czy Twój kolega po zmianie na ten wałek 272 stopnie robił korekcję softu, czy tylko plug and play i faktycznie jest lepiej czy to tylko subiektywne odczucia?
    McGuma- skąd kolega wziął ten ,,czip'' i jakie ceny i gdzie ewentualnie wzmocnionych sprężyn/koników?
    Pozdrawiam :)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    To jest ta firma,którą podał kolega sz4l0ny:
    http://www.pavlus.republika.pl/index.html
    Musiałbyś wyjąć wałek i zobaczyć,które krzywki są wytarte,bo pewnie cena zależna jest od ilości regenerowanych krzywek.Słyszałem,że mają dobrą opinię.
    Pytanie, ile taki azotowany wałek ,, wytrzyma'' - słyszałem różne opinie na ten temat (może niekoniecznie wspomnianej firmy)- i jak ma się sprawa trwałości wałków Ruville/Febi?
    Marek , z ciekawości - czy Twój kolega po zmianie na ten wałek 272 stopnie robił korekcję softu, czy tylko plug and play i faktycznie jest lepiej czy to tylko subiektywne odczucia?
    McGuma- skąd kolega wziął ten ,,czip'' i jakie ceny i gdzie ewentualnie wzmocnionych sprężyn/koników?
    Pozdrawiam :)
    raczej nie dowiesz sie wiele o wytrzymalosci azotowanych walkow - Halczynski robi je w wiekszosci do sportu, chcac przedluzyc zywot motoru o nastepne 400 tys zaloz oryginalny walek tym samym zostawiajac dylemat za soba

    Ruville/Febi jesli ktos sprawdzal to pewnie tez nie zrobil na tym tyle ile na nominalnym wiec to tez slaby wykladnik, na pewno nie sa tak samo twarde jak fabryczne

    zmiana walka z 2.8 nie wymaga zmiany czegokolwiek, jesli nie wiesz jednak nic o ostrzejszych walkach rozrzadu to radze poczytac zebys sie nie rozczarowal zmianami po wsadzeniu ostrzejszego walka

    wzmacniane koniki to super sprawa i jeden z najczesciej spotykanych duzych problemow z glowy - kilka firm specjalizuje sie w wykonywaniu ich metoda CNC, wygladaja tak:



    niestety za takie rarytasy trzeba slono placic, natomiast koszt jednego konika w ASO to ok 120pln
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    To jest ta firma,którą podał kolega sz4l0ny:
    http://www.pavlus.republika.pl/index.html
    Musiałbyś wyjąć wałek i zobaczyć,które krzywki są wytarte,bo pewnie cena zależna jest od ilości regenerowanych krzywek.Słyszałem,że mają dobrą opinię.
    Pytanie, ile taki azotowany wałek ,, wytrzyma'' - słyszałem różne opinie na ten temat (może niekoniecznie wspomnianej firmy)- i jak ma się sprawa trwałości wałków Ruville/Febi?
    Marek , z ciekawości - czy Twój kolega po zmianie na ten wałek 272 stopnie robił korekcję softu, czy tylko plug and play i faktycznie jest lepiej czy to tylko subiektywne odczucia?
    McGuma- skąd kolega wziął ten ,,czip'' i jakie ceny i gdzie ewentualnie wzmocnionych sprężyn/koników?
    Pozdrawiam :)
    raczej nie dowiesz sie wiele o wytrzymalosci azotowanych walkow - Halczynski robi je w wiekszosci do sportu, chcac przedluzyc zywot motoru o nastepne 400 tys zaloz oryginalny walek tym samym zostawiajac dylemat za soba

    Ruville/Febi jesli ktos sprawdzal to pewnie tez nie zrobil na tym tyle ile na nominalnym wiec to tez slaby wykladnik, na pewno nie sa tak samo twarde jak fabryczne

    zmiana walka z 2.8 nie wymaga zmiany czegokolwiek, jesli nie wiesz jednak nic o ostrzejszych walkach rozrzadu to radze poczytac zebys sie nie rozczarowal zmianami po wsadzeniu ostrzejszego walka

    wzmacniane koniki to super sprawa i jeden z najczesciej spotykanych duzych problemow z glowy - kilka firm specjalizuje sie w wykonywaniu ich metoda CNC, wygladaja tak:

    Obrazek

    niestety za takie rarytasy trzeba slono placic, natomiast koszt jednego konika w ASO to ok 120pln
    Różne są opinie o trwałości ,,regenerowanych'' wałków, azotowanych lub nie, dlatego pytam.
    Zresztą wiele gdybań i tu i tam, wiele teorii,ale żadnych sensownych wniosków - każdy niby wie, ale jakieś wykresy przed, po modyfikacjach? Nadmieniam że znam tabelkę z www.e30.de dot. wałków 272 DEG, tylko pytanie- dlaczego nie ma tam m30b25...?
    Piszą wyraźnie że w b35 230-240 koni jest możliwe, lecz powinno być to poprzedzone ,,czipem'', oraz podniesieniem stopnia sprężania ( dla motoru 9,1), bo niestety po takim wałku plug and play mogą wystąpić problemy z biegiem jałowym oraz elastycznością poniżej 4000 RPM, co jest oczywiście logiczne. Inna sprawa-znalezienie takiego wałka w dobrym stanie..
    Ostatnio znajomi założyli właśnie regenerowany,azotowany wałek 272 DEG do b35, motor po kompletnym remoncie, jakiś polerkach kanałów ( tych nie widziałem) i jakie było ich zdziwienie gdy wypluł ...150 KM....
    Podobnie z wpsółzamiennością głowic b30-b35..Gołwice są bliźniacze pomimo odmiennej średnicy cylindra b30-b35 ?
    Piszesz , że jeden konik w ASO-120 PLN..ciekawy jestem ile kosztuje nowy wałek do b35 264DEG w ASO...
    Osobiście bardzo odpowiada mi charakterystyka wałka 264 DEG :)
    BTW- miałem podobny przypadek kiedyś jak Kolega wyżej-w e12 raptem zmalało ciśnienie oleju- winowajca- właśnie owa zaślepka w laszy od koników-została wypchnięta (zatrzymała się na ślizgu od łańcucha...) i co ciekawe - okazuje się ze były dwie wersje tych zaślepek- wkręcane z gwintem i ,,nabijane''.
    Prośba do Kolegi remontującego głowicę - po zakończonej operacji mógłbyś podać co zostało zrobione, jakie części i oczywiście koszta :)
    Pozdrawiam ;)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    To jest ta firma,którą podał kolega sz4l0ny:
    http://www.pavlus.republika.pl/index.html
    Musiałbyś wyjąć wałek i zobaczyć,które krzywki są wytarte,bo pewnie cena zależna jest od ilości regenerowanych krzywek.Słyszałem,że mają dobrą opinię.
    Pytanie, ile taki azotowany wałek ,, wytrzyma'' - słyszałem różne opinie na ten temat (może niekoniecznie wspomnianej firmy)- i jak ma się sprawa trwałości wałków Ruville/Febi?
    Marek , z ciekawości - czy Twój kolega po zmianie na ten wałek 272 stopnie robił korekcję softu, czy tylko plug and play i faktycznie jest lepiej czy to tylko subiektywne odczucia?
    McGuma- skąd kolega wziął ten ,,czip'' i jakie ceny i gdzie ewentualnie wzmocnionych sprężyn/koników?
    Pozdrawiam :)
    Nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć ile taki wałek wytrzyma,ale jeśli jest odpowiedni luz zaworowy wałek jest dobrze smarowany to napewno sporo.Kolega Dobrus (bmw klub Polska) nie narzekał na kiepską jakość wałka.Na początku miał założoną głowicę z m30b30(blok z m30b35),różnica polega na odrobinę mniejszych kanałach dolotowych i zaworach ssących,ale wszystko pasuje,później założył głowicę odemnie z m30b35,auto naprawdę szybko jeździło(wałek i planowanie głowicy,nie wiem czy soft zmieniał).Jeśli chciałbyś chip do m30 to kolega Bagor(bmw klub Polska) ma takie chipy cena 200zł,podajesz mu tylko numer sterownika , softu i przysyła ci odpowiedni chip.Napewno to nie wina ostrzejszego wałka,że wyszło im 150km po remoncie,albo spaprali robotę,albo spore przekłamanie hamowni ;) .Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o przeróbce m30 to kolega McGuma powinien co nieco powiedzieć na ten temat,on ma bardzo mocno podkręcone m30,tak przynajmniej twierdzi :).Model e23 725i był produkowany tylko na eksport lub dla niemieckich urzędników w RFN i może dlatego ten wałek pomineli w tabeli na e30.de.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    .Model e23 725i był produkowany tylko na eksport lub dla niemieckich urzędników w RFN i może dlatego ten wałek pomineli w tabeli na e30.de.
    Dziwne, tym bardziej że m30b25 również występował w e12 i e28..jestem ciekaw czy ktokolwiek orientuje się jaki bym tam wałek.. :)
    Do wałków jakkolwiek napawanych i utwardzanych jak wspomniałem jestem dość sceptycznie nastawiony, bo większość opinii , jakie słyszałem są negatywne.
    W każdym razie dzięki i pozdrawiam :)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •