Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 735i M62tu getriebenotprogram, błąd wałka rozrządu bank 2

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański

    735i M62tu getriebenotprogram, błąd wałka rozrządu bank 2

    A więc od początku.. Kupiłem e38 3.5 M62tu 2000r 200tys przebiegu z wyciekiem oleju na wałku ze skrzyni biegów 5hp24. Skrzynia wyła i przy próbie ruszenia był getriebenotprogram i ruszanie z 5 biegu. Zlałem z niej olej - było 3.5litra w całym układzie.Została wyciągnięta i rozebrana na czynniki pierwsze w celu sprawdzenia jej stanu. Wszystkie kosze całe, tarczki wszystko jak nowe, zero opiłkow zero brudu...rzekłbym że było hirurgicznie czysto😄. Więc dostała nowe uszczelki i simmeringi, plus nowy olej(weszło 9.5l),nowy filtr, uszczelka miski i przy okazji uszczelniacz wału w silniku. Wszystko złożone do kupy i teraz taki problem wycie ustało, auto po wrzuceniu D normalnie rwie odrazu do przodu, jeździ bez błędów i wszystko jest w porządku dopóki nie wkrece silnika na 5.5tys obr... Wtedy zapala się getriebenotprogram i skrzynia chodzi w trybie awaryjnym, Delphi pokazuję błąd '' czujnik prędkości, turbina''. Czujniki na wejściu i wyjściu zamienione miejscami a błąd zostaje. Po skasowaniu znika znów do czasu gdy nie wkrece auta do 5.5tys obr., zero błędów w skrzyni i jeździ bez zarzutu. W silniku jest błąd "kontrola wałka rozrządu zaworów wlotowych bank 2" mimo to silnik chodzi idealnie równo i cicho, troszkę słychać vanos z tej strony po pełnym rozgrzaniu ale naprawdę delikatnie.. Czujniki wałka zmieniane miejscami, błąd zostaje. Teraz pytanie czy ten błąd z silnika może powodować takie zachowanie skrzyni na wysokich obrotach? Alternator nowy, aku wymieniony.. Jeżeli ktoś to odczytał do końca to prosiłbym o jakieś sugestie bo mi już ręce opadają 😒
    Ostatnio edytowane przez milosz123123 ; 24-12-2019 o 12:46

  2. #2
    Radekk
    Gość
    Podłącz Inpa lub ista. Ja bym czujnik kupił nowy oryginalny. Stare pewnie maja złe wartości.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański
    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Podłącz Inpa lub ista. Ja bym czujnik kupił nowy oryginalny. Stare pewnie maja złe wartości.
    Mówisz o czujniku położenia wałka? Lewy jest dobry bo nie ma żadnych błędów od banku 1.. Gdy zamieniłem go z prawym to błąd nadal został po prawej stronie.. Tylko pytanie czy przez to może skrzynia tak się zachowywać?

  4. #4
    Radekk
    Gość
    Czujnik położenia walu korbowego. Tego który mieści się na korpusie skrzyni .
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 26-12-2019 o 12:41

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański

    Post

    Tam z tego co się orientuję jest czujnik położenia wału a wałków są na głowicach..

  6. #6
    Radekk
    Gość
    Dlatego ci napisałem. Sprawdź czujnik położenia wału korbowego

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A jakie obroty widzi sterownik skrzyni z obu czujników prędkości? Sprawdź to na P lub N oraz na 4 biegu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański
    Takie same jak silnika, już to sprawdzałem, z tym że w jednym polu gdzie pisze czujnik prędkości jest 0 dopóki nie ruszę autem i dopiero wtedy tam coś się pojawia ale nie są to dane w km/h

Podobne wątki

  1. Lambda control tollerance bank 1 bank 2 m54
    Przez czerwony16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2018, 18:42
  2. [silnik] E66 BŁĄD: działanie, układ powietrza wtórnego, BANK 1 i BANK 2
    Przez uzi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 19:08
  3. [silnik] błąd 2738 katalizator, bank 1
    Przez Dejw123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 08:29
  4. Getriebenotprogram po zmianie manuala na step tronic
    Przez Pawel.85 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 11:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •