Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: e32 odma a praca motoru?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław

    e32 odma a praca motoru?

    Sorki za pytanie ale dla mnie Odma (separator oleju) w e32 m30b35 to zwykły przewód gumowy idący gdzieś do kolektora... Jednak spotkałem się z tym że czyścicie odme... co tam i gdzie jest do czyszczenia w odmie? jakiś olej?syf? gdzie to czyścic....
    Motor zaczął mi dziwnie pracować tzn.nierówno...potrafi zabujac motorem... znalazłem nieszczelność na przewodzie powietrza (pęknięty i dziura na palec)od puszki filtra powietrza do przepływki...awaryjnie poszła tasma izolacyjna w ruch do czasu kupna nowego....przepływka sprawdzona (wartosci i jakieś tam inne sprawy) zawieszała się klapka czasem na najniższych obrotach... ale zostało już naprawione,przeczyszczone więc jest ok.... sonda sprawna.....
    świece(NGK),przewody(NGK),kopułka(Bosch),palec(Bos ch) wymieniony 2000 km temu.

    Mam zamiar ustawić zawory i sprawdzić wałek rozrządu (krzywki) no i Co z tą odmą?
    Samochód po podłączeniu do kompa nie wykazuje żadnych błędów... :razz:
    jakies jeszcze pomysły???

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    jeśli przy odpalaniu dymi na niebiesko i potem przestaje to odma, nie wiem jak to w m30 ale w m60 to odma w serwisie kosztuje ok 150zł więc lepiej wymienić na nową i mieć pewność.

    PS. u mnie jak padła odma to auto traciło trochę olej, przy odpalaniu dymiło na niebiesko i potrafiło mocno zatrzęść motorem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    nie dymi na niebiesko.... u mnie problem wyskoczył z bujaniem motoru co jakiś czas... powinnien chodzic jak stół a tak nie jest do końca.... chce zamontować sekwencje i nie mogę mieć żadnych uwag do jej pracy na PB gdyż później gazownik mi powie że sekwencja nie lata bo mam problemy z PB... stara bajka...

    no to hula juz ok.... problem tkwił w lewym powietrzu...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    nie dymi na niebiesko.... u mnie problem wyskoczył z bujaniem motoru co jakiś czas... powinnien chodzic jak stół a tak nie jest do końca.... chce zamontować sekwencje i nie mogę mieć żadnych uwag do jej pracy na PB gdyż później gazownik mi powie że sekwencja nie lata bo mam problemy z PB... stara bajka...

    no to hula juz ok.... problem tkwił w lewym powietrzu...
    a skąd było zasysane?


    Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Michael7 mam do ciebie mała sprawę ....może byś się przedstawił w odpowiednim dziale???? Przedstaw sie. Myślę ,skoro czytałeś regulamin to zrób to .
    Pozdrawiam :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    z gumy łączącej filtr powietrza z przepływką

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •