Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Nierowna praca tylko na zimnym. Pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    7
    BMW
    E66
    Skąd
    Poznan

    Post Nierowna praca tylko na zimnym. Pomocy

    Hej,
    Powoli juz mam dosyc tego problemu no ale walcze dalej.. BMW e 65 3.6i 2003 Do rzeczy. Auto na zimnym odpala jakby ciut gorzej ale zawsze od strzala. Pochodzi chwile idealnie i nagle na 20 sekund dzieja sie cyrki. Wypadaja zaplony (czesem dwa, czasem cztery), pojawia sie blad sumy i co jakis czas 002761 uklad powietrza wtornego rzad 2. Autem telepie dosyc mocno, wywali migajacego checka o mozliwosci uszkodzenia katalizatora po czym ten blad znika. Po tych 20 sekundach silnik wraca do normlanej pracy (Wszystkie te bledy pojawiaja sie miedzy 20% a 50%). Tzn jest lekkie opoznienie na pedale gazu ale nie zawsze. Wskazowka od obrotow lekko sie rusza ale bez szalu. W aucie sprawdzilem juz caly dolot, kupilem przeplywomierz, swiece wymieniane pol roku temu, zrobiony test dzwigienek kilka razy. Rozbierany byl kolektor ssacy i wymienione uszczelki, sprawdzone separatory oleju. No nigdzie nie ma lewego powietrzna. Ostatnie co mi przychodzi do glowy to zapchane katalizatory bo troche oleju bierze (uszczelniacze bede robil w lutym). Dodam jeszcze, ze auto ma LPG. Wczesniej jak wymienialem kolektor ssacy przed tymi wszystkimi problemami to gazownik pomylil wtyczke od pomy vacum i zamienil ja z elektrozaworem pierwszym. Po poprawieniu jego partaniny auto odzylo i bylo ok ale po paru dniach wlasnie zaczely sie problemy wyzej opisane. Dodam jeszcze, ze byla ustawiona na gazie zbyt bogata mieszanka. Pomozcie Panowie bo auto jest godne ale mam serdecznie dosyc tego wszystkiego... jak przez pol roku nic sie nie psulo to teraz wydalem juz 1,5k i nadal to samo...
    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Chwilę pochodzi idealnie, tzn. przez jaki czas? Z tego, co pamiętam, zimne N62 odpala sterowane przepustnicą, by po ok. minucie (w zależności od temperatury) przejść na sterowanie przez Valvetronic. Więc jeśli dzieje się to właśnie po kilkudziesięciu sekundach, to wygląda to jednak na problem z dźwigienkami lub wałkami, gdy przejmują rolę sterowania dolotem powietrza.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 18-12-2019 o 07:43

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    7
    BMW
    E66
    Skąd
    Poznan
    Mega roznie. Casem po minucie, czasem po 10 sek czasem po 3 minutach. Zawsze tylko na te 20 sek i dziala normalnie. Dzwigienki sprawdzane z 10 razy przy roznych temperaturach i wszystko chodzi jak nalezy...

  4. #4
    Radekk
    Gość
    Spróbuj wysterować silniczki valvetronic przez kompa.

    Pytanie , auto ci się wkręca na każdym biegu do odcinki ?
    Ma moc? Leci para z rury wydechowej niezaleznie od temperatury na dworzu ?

    Dobrze jakbyś pojechał do ASO ,na ich komputer. Miałem podobne objawy ,też wywalo zapchanego kata tzw "aucezery" wlałem liqui moly do czyszczenia kata i narazie zero błędów. Ciekawe na jak długo.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    7
    BMW
    E66
    Skąd
    Poznan
    Byly ustawiane kilka razy... na kazdym biegu kreci do odcinki. jak odpale to leci z rury dosyc malo. potem jak rusze czy dodam razu to chmura na maxa, ale nie wali olejem. jak sie nagrzeje to juz tak nie dymi. Nie wywala bledu zapchanego kata tylko ze zredukowana moc i moze uszkodzic kata po czym blad znika po 15 sekundach i jest git

  6. #6
    Radekk
    Gość
    Miałem to samo. Teraz jak swoją pojeżdżę mocno i dynamicznie wywali checka że zredukowana moc i gaśnie. Chyba mamy pozapychane katy...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    7
    BMW
    E66
    Skąd
    Poznan
    kurde no u mnie wlasnie nie redukuje na cieplym. czasem tylko jak wraca wskazowka od obrotomierza to zatrzyma sie przy 2k i znowu powoli opada. Zapchany kat to jest najtansza opcja. Wyjecie katow to jakies 300zl. plykanie metoda dynamiczna jesli nic w srodku nie lata to jakies 400-600zl. wiec w 1k sie zmiescimy. nie ma sensu z tego co czytalem kupowac zamiennikow bo sa lipnej jakosci. Kupowac nowych tez nie ma sensu bo oddajac stare to koszt 2200 za oba. plukanie przywraca 90% sprawnosci kata. Ja sie obawiam, ze to nie katy tylko cos gorszego.. ale bede musial oddac chyba do ASO

  8. #8
    Radekk
    Gość

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    7
    BMW
    E66
    Skąd
    Poznan
    i jak po tym srodku?
    poprawilo sie?

  10. #10
    Radekk
    Gość
    Poprawiło się i to sporo. Zapłon nie wypada.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 20:13
  2. [silnik] Dziwna praca na zimnym silniku POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:52
  3. [silnik] nierowna praca silnika
    Przez Maciekmk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:19
  4. nierowna praca 3.0d
    Przez krzywy191 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 21:33
  5. nierowna praca silnika na benzynie i LPG
    Przez michu740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •