Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z pamięcią i CA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź

    Post Problem z pamięcią i CA

    Cześć,

    Od pewnego czasu borykam się z dość irytującym problemem z pamięcią samochodu (E66 2007 rok, 750Li). Mianowicie:

    1. Samochód nie pamięta zupełnie głośności radio/CD/DVD na jakiej zakończono odtwarzanie i zawsze gdy odpalam samochód już po jego pełnym uśpieniu, to radio jest wyciszone na maxa.
    2. Samochód nie pamięta ostatnich połączeń telefonicznych, gdy tylko się uśpi to po kolejnym odpaleniu pamięta jakieś sprzed kilku miesięcy.
    3. Samochód nie pamięta piosenki na jakiej zakończył odtwarzanie, gdy np. odtwarzam płytę CD - nie wiem akurat, czy powinien pamiętać, ale no cóż - nie pamięta.
    4. Zdarza się, że wariuje trochę głośność radio - czasami w korku głośność radio leci mocno w górę bez żadnego powodu czy mojej akcji.
    5. Dodatkowo, nie do końca działa system Comfort Access. Tzn. gdy samochód jest uśpiony (nie świeci się przycisk od fotela) to nie jestem w stanie auta otworzyć z żadnej klamki. Natomiast jeśli samochód rozbudzę kluczykiem to cały system działa prawidłowo, z każdej klamki jestem w stanie samochód otworzyć bez żadnego problemu.

    Co może powodować tego typu usterki? Ostatnio wymieniany był akumulator (nowy został zakodowany, wjechał AGM 90Ah/900A), ładowanie sprawdzane z menu w liczniku - przy temperaturach +5 stopni wynosi między 14.5-14.7V. Jedyna usterka jakiej jestem świadomy i którą będę starał się rozwiązać jak najszybciej to niezawsze niedomykające się drzwi prawe tylne, zamek próbuje je dociągnąć, ale "odbijają" i stawiam na kończący się zamek. Macie jakieś propozycje co sprawdzić, zanim gdzieś się udam celem rozwiązania tej przypadłości? Mocno przeszukiwałem bimmerfest, natomiast nie znalazłem podobnego wątku, tutaj również na taki problem się nie natknąłem.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Klamki dokodowane do samochodu? Sterowniki mają najnowsze oprogramowanie?
    Kiedy wymieniałeś baterię w kluczyku?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Baterię w kluczyku wymieniłem jakieś dwa tygodnie temu. Sterowniki nie były aktualizowane - a przynajmniej ja tego nie robiłem i nikogo o to nie prosiłem. Klamki chyba są dokodowane - nie były wykodowywane w każdym razie, na pewno nie przeze mnie, ja również ich nie wymieniałem, raz wyjąłem klamkę w drzwiach kierowcy, żeby poprawić jej mocowanie, ale niczego nie wypinałem. Generalnie jak samochód jest rozbudzony, lecz zamknięty - to CA działa bez zarzutu, drzwi się otwierają z każdej klamki, czasami z opóźnieniem, ale generalnie bezproblemowo. Problem pojawia się w momencie, gdy samochód się uśpi, czyli tak po jakichś 20 minutach, nie mierzyłem tego czasu dokładnie - wtedy mogę zatańczyć każdy taniec rdzennych plemion Ameryki i samochód jest niewzruszony.

  4. #4
    Radekk
    Gość
    Pisz do laso , to ci to ogarnie

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    5. Dodatkowo, nie do końca działa system Comfort Access. Tzn. gdy samochód jest uśpiony (nie świeci się przycisk od fotela) to nie jestem w stanie auta otworzyć z żadnej klamki. Natomiast jeśli samochód rozbudzę kluczykiem to cały system działa prawidłowo, z każdej klamki jestem w stanie samochód otworzyć bez żadnego problemu.
    To bym tak zostawil - przynajmniej dluzej bedziesz sie cieszyl autem bo taka "usterka" to duze utrudnienie dla zlodzieja
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Dołożenie foteli z pamięcią
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 09:03
  2. Problem z pamięcią fotela
    Przez nbe32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 20:49
  3. fotele z pamięcią problem
    Przez aras232 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 22:26
  4. BMW e38 Problem z pamięcią foteli
    Przez kfiatyghk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 00:55
  5. [elektryka] siedzenie z pamięcią
    Przez Michu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •