Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bmw e38 750 Nie odpala Brak prądu Brak paliwa Nie wyświetla biegów na liczniku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    5
    BMW
    bmw e38 750 iL
    Skąd
    zamość

    Post Bmw e38 750 Nie odpala Brak prądu Brak paliwa Nie wyświetla biegów na liczniku

    Dzień dobry posiadam problem z moją bmw e38 750 IL auto jest z 95r Auto aktualnie nie kręci. Aktualnie nie wyświetla biegów PRND podświetlają się tylko biegi 54321. ( wcześniej było ok ) Nie ma w ogóle zasilania na pompkę paliwową ( na krótko chodzi) nie ma też iskry na świecach zapłonowych. wszystkie bezpieczniki są ok. Nie można podłączyć komputer ponieważ nie ma odpowiedniego napięcia na pinach w złączu diagnostycznym. Proszę o jaką kolwiek poradę bo już nie wiem czym to może być spowodowanie. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

  2. #2
    Radekk
    Gość
    Sprawdź w skrzynce ze sterownikami czy nie ma tam wody lub wilgoci ,jeśli tak to to padł sterownik silnika

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    A akumulator na pewno nie jest rozladowany? W wersji v12 jest automatyczny rozruch. Jesli auto uzna ze prad jest za maly to nie przeprowadzi rozruchu. Widzisz nawet na zlaczu diagnostycznym masz za maly prad.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    5
    BMW
    bmw e38 750 iL
    Skąd
    zamość
    Wody w sterowniku nie ma. Jest sucho. Akumulator tez jest ok. Podmieniałem nawet inny i to samo.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na 14. pinie pod maską powinien być stały plus.
    Jeśli nie ma, to sprawdź bezpieczniki w skrzynce ze sterownikiem silnika:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...s-lead/jh2nQ8x

    Bezpiecznik 22. to plus po zapłonie
    Bezpiecznik 40. to pierwsza pozycja stacyjki(włączenie radia)
    Mowa oczywiście o bezpiecznikach do złącza diagnostycznego

    Brak wyświetlania biegów może być powodem uszkodzonego selektora na skrzyni biegów.
    Przerabiałem taki temat u jednego z forumowiczy, uszkodzony selektor powodował brak biegów na liczniku oraz uniemożliwiał rozruch.
    Rozrusznik jest sterowany przez przekaźnik w skrzynce ze sterownikiem silnika. Z jednej strony sygnał do przekaźnika trafia ze sterownika silnika, z drugiej strony(bodaj masa) idzie ze wspomnianego selektora, ale tylko na pozycji P lub N
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    5
    BMW
    bmw e38 750 iL
    Skąd
    zamość
    Sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że jeden z tych pięciu co są w skrzynce ze sterownikiem silnika był spalony. Biegów dalej nie pokazuje ale rozrusznik zaczął pykać ( coś chyba nie łączy, albo szczotki się podwiesiły, podczas pykania kontrolki przygasają i podskakuje obrotomierz klemy i akumulator na sto dobre ) ale jak wezmę na D czy R to nie puszcza na rozrusznik ( tak jak ma być) działa tylko na N i P czyli jest ok. Jutro spróbuję jeszcze jakoś uderzyć w niego ( ciężki dostęp może jakoś od spodu auta się uda) może akurat tylko się szczotki podwiesiły. Przy okazji posprawdzałem jeszcze te bezpieczniki co są pod siedzeniem pasażera oraz tył wszystkie są ok przejście jest.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    5
    BMW
    bmw e38 750 iL
    Skąd
    zamość
    auto kręci biegi już pokazuje problemem był pozycjoner przy skrzyni biegów. ale dalej nie ma iskry na silniku oraz nie dostaje paliwo pompka jest ok ale nie ma tam napięcia.

  8. #8
    Radekk
    Gość
    Masz tam ews?

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Masz tam ews?
    Chyba wszystkie V12 w E38 miały

    W tej chwili najlepsze wyjście to diagnostyka komputerowa, ale zwykłym kabelkiem usb jest to niemożliwe w przypadku V12.
    Jak już to starsza wersja Inpy i interfejs ADS na RS232(port COM w komputerze)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Brak obromotomierza, wariuje stan paliwa, brak obc
    Przez czerwony16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 09:36
  2. [elektryka] Brak prądu na pompie paliwa (M60)
    Przez MARSIANO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 18:53
  3. [elektryka] Nagły brak prądu e65 3.0D! Problem???
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 18:32
  4. [elektryka] Brak prądu w zapalniczkach
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 18:26
  5. 750i brak iskry, brak napięcia na pompie paliwa
    Przez witek_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •