Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: doprowadzenie do porządku E65 730d z 2004r.

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post doprowadzenie do porządku E65 730d z 2004r.

    Cześć.

    Wydaje mi się, że będzie to nieco bliźniaczy temat do wątku użytkownika "Pan_Samochodzik", ale mam nadzieję, że dzięki temu uratujemy dosyć fajną jeszcze 730d przed straceniem. Stanąłem przed zadaniem ogarnięcia nieco zaniedbanego elektronicznie 730d, chociaż na szczęście wizualnie i mechanicznie jest całkiem całkiem.

    Najważniejsze problemy do ogarnięcia:

    1. Wyświetlanie na liczniku przebiegu 999999 km i kropka sygnalizująca niezgodność VIN między licznikiem (KOMBI) a CAS.

    Błąd zapisany w liczniku to:
    0x9317 EEPROM: CHECKSUM ERROR CODING DATA BMW

    2. Ogólne błędy w module świateł o spalonych żarówkach, chociaż praktycznie wszystkie oprócz lewych ringów działają.

    Błędy zapisane w sterowniku świateł:
    9CA9 Klemme 30A Anschluss fehlerhaft
    9CBB Kurzschlussfehler 2
    9CBC Kurzschlussfehler 1

    Do tego w Powermodul zapisuje się błąd dotyczący właśnie modułu świateł:
    0xA15E Fehler Lichtmodul

    3. Skrzynia i dwa błędy w niej, które pojawiły się po odpaleniu na zimnym. Jadąc autem rozgrzanym nawet przez kilka godzin nie wyświetliło się nic.
    507A Information Serielle Leitung unplausibel
    5079 Botschaft über Serielle Leitung fehlt

    Poniżej znajduje się lista sterowników wyciągnięta z INPY, w niektórych brakuje właśnie numeru VIN, a co mnie martwi najbardziej, w CAS wpisane jest 000000. Tak samo w BFS (to chyba moduł siedzenia pasażera- i on również jakiś tam błąd maty wyświetla, ale to temat na dalsze rozpatrywania- powyższe są najważniejsze i najtrudniejsze).

    Będę wdzięczny za naprowadzenie mnie co z tymi problemami zrobić. Błędy w skrzyni takie ktoś tu na forum miał, ale w wątku nie było żadnej odpowiedzi, co było ostatecznie przyczyną. Jeśli chodzi o interfejsy, dysponuję kablem usb-obd z działającą INPĄ, ISTĄ, NCS'em i winKFP, co nieco tam już zrobić potrafię, ale często z czyjąś pomocą.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 09-12-2019 o 23:08

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Post

    Przy pomocy Tool32 zresetuj licznik zwarć w module LM

    Zaktualizuj CAS przy pomocy WinKFP, podając przy tym pełny VIN pojazdu.
    Spróbuj to samo zrobić też z licznikiem.
    Następnie dokoduj oba moduły domyślnym profilem


    Licznik zgłosił się prawidłowo. W E38 było to IKE, w E6x nazywa się KOMBI
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 09-12-2019 o 13:11
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Serdeczne dzięki, Cursor. Zacznę od wymienionych przez Ciebie czynności. Mam nadzieję, że do weekendu będę miał czas to ogarnąć i napiszę, co to przyniosło.

    Programując CAS winKFP nie usunę przypadkiem kluczyka?

    Martwi mnie jeszcze zachowanie tej skrzyni biegów- po odpaleniu samochodu i minucie, dwóch jazdy wyświetla się błąd z zębatką "transmission failure", po kilku sekundach gaśnie, po chwili znowu gong i błąd i tak w kółko. Wygląda to na błąd komunikacji między sterownikiem skrzyni (znajduje się chyba w puszce obok DME, w rogu komory silnika?), a samą mechatroniką skrzyni- zastanawiam się, czy aby przypadkiem nie stoi w skrzynce ze sterownikami woda, albo jest jakieś uszkodzenie wiązki.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Robiąc cokolwiek za pomocą WinKFP nie ruszasz całej pamięci w sterowniku
    Podobnie jak aktualizując sterownik silnika, nie usuwasz immo

    Co do skrzyni to sprawdź wtyczkę. Może ktoś tam grzebał.
    Albo wymieniał olej i źle założył tulejke wtyku
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cześć.

    Dopiero dzisiaj znalazłem chwilę na podjęcie prób postawienia na nogi tego auta. Cursor, dziękuje za wskazówki- licznik zwarć w module LM udało mi się zresetować bez większego problemu, dokładniejsza instrukcja jest np. tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewto...?f=48&t=238894
    Teraz wyświetlają się tylko błędy faktycznie spalonego światła cofania i przeciwmgielnego, więc jest już pierwszy sukces.

    Problem natomiast stanowi moduł CAS, którego w żaden sposób nie umiem zaprogramować od nowa przez WinKFP. Podczas próby programowania wyświetla się błąd:



    Gdzieś w internecie odnalazłem, że winne może być zbyt małe napięcie (w końcu prostownik nie zawsze daje >13 czy 13,5), więc podłączyliśmy się pod pracujący inny samochód, ale też nie przyniosło to rozwiązania, mimo, że w DDE napięcie przekraczało 14V. Chyba, że trzeba poczekać, aż trochę się to wszystko podładuje?

    Ustawienia kabla mam raczej w porządku, bo na szybko spróbowałem jeszcze programowania modułu BFS (moduł siedzenia pasażera) i winKFP bez problemu wgrało nowy wsad do sterownika, a NCS'em zakodowałem go potem bezproblemowo pustym plikiem .man.
    Przy okazji, po tej czynności, w module SSBF widnieje błąd 97FD- chyba dotyczący przerwanej maty pasażera- kupować emulator, czy można ją jakoś wyłączyć NCS'em?

    Czy macie jakiś trop, jak mogę ruszyć ten nieszczęsny CAS?
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 27-12-2019 o 22:43

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Cześć.
    Przy okazji, po tej czynności, w module SSBF widnieje błąd 97FD- chyba dotyczący przerwanej maty pasażera- kupować emulator, czy można ją jakoś wyłączyć NCS'em?
    Cześć Łukasz, mi też Cursor pomógł i wyłączył matę ale i tak musiałem kupić emulator bo wrócił gong.
    Dopiero po zamontowaniu emulatora zniknął zupełnie i (póki co) bezpowrotnie.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dzięki za podpowiedź, poszukam w takim razie emulatora. I muszę odnaleźć sposób na to, żeby ugryźć tą aktualizację CAS.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kliknij update, pojawi się okienko z numerami softu. Wyjmij kluczyk ze stacyjki i potwierdź
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cursor, po raz kolejny dziękuję za wskazówkę! Jutro w takim razie postaram się spróbować raz jeszcze, dam znać.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    CAS to jedyny moduł, który aktualizuje się z wyjętym kluczykiem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Doprowadzenie F01 730d do porządku - skrzynia itp
    Przez Rafau w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 23:59
  2. [E65/66] BMW 730d 2004r.
    Przez LogiHuś w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 11:55
  3. [E65/66] 730D WI 2004r
    Przez krzysparco w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 15:28
  4. E65 730d z 2004r.
    Przez Borntobe w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 15:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •