Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Odbudowa i delikatne modyfikacje E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    13
    BMW
    E32 M30B30
    Skąd
    Lublin

    Post Odbudowa i delikatne modyfikacje E32

    Siemano,
    Postanowiłem, że zamiast sprzedawać "wciśnięty" nowy nabytek to go odbuduję, może nie wygląda najpiękniej ale pod tą skorupą jest potencjał!

    na początek taki plan:
    - odmalowanie - całe auto
    - przymiarka do montażu kompresora EATON M90
    - lampy, reflektory, kierunki (krzyże, clear, delikatne ale z gustem przyciemnienie, itd)
    - zawieszenie i hamulce

    później:
    - montaż kompresora
    - wymiana foteli
    - felgi!!! (i tu liczę na Wasze doświadczenie, ale o tym później)

    a tak moje E32 wygląda:




    co do felg... czy wiecie jaki to jest model? i nie jest to S32!! to jakiś model z E60...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Zgnilak. Zastanów się 33razy i jeszcze 5 czy warto wpompować w to auto 15tysięcy złotych. Bo rzeczy o których mówisz, na pewno mniej nie wyniosą. A zapewne więcej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    534
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    dobrych checi zawsze jest sporo...a potem malowanie wałkiem :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Siema! Może na początek, jeśli chcesz prowadzić tutaj foto relację z obudowy to temat załóż w tym dziale: https://7er.pl/forumdisplay.php/22-Witam-jestem-nowy - tutaj wszyscy prowadzimy swoje tematy.
    Co do samego auta. Odpowiedz sobie szczerze na pytanie czy dysponujesz odpowiednim budżetem na odbudowę takiego samochodu. Jeśli chcesz zrobić to tak jak powinno zostać to zrobione, to pieniądze nigdy Ci się nie zwrócą, - o tym musisz pamiętać (no chyba, że auto będziesz trzymać z 10/15 lat jak wartość wzrośnie). Z tego co widać na zdjęciach, nie masz już dołów drzwi, więc standardowo drzwi do szukania. Zdrowe ciężko znaleźć, a takie swoje kosztują. Jak sprawa z progami i podłogą? Do przeglądnięcia jeszcze tylny pas. Tam też lubią gnić. Co do felg to Styling 32, ale w wersji "Concave".

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    13
    BMW
    E32 M30B30
    Skąd
    Lublin
    No właśnie tylko wizualka jej dokucza. Progi, tylna belka podłoga, silnik i skrzynia biegów w bardzo dobrym stanie... No pomyślę jeszcze co z nią robić... Daliście mi do myślenia.

    Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez beasdazel Zobacz posta
    No właśnie tylko wizualka jej dokucza. Progi, tylna belka podłoga, silnik i skrzynia biegów w bardzo dobrym stanie... No pomyślę jeszcze co z nią robić... Daliście mi do myślenia.

    Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka
    Pomalowanie całego auta to lekko ponad 10 tyś, kupno skóry, felg i modyfikacji które wymieniłeś to następny wydatek. Pytanie czy auto jest tego warte?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    13
    BMW
    E32 M30B30
    Skąd
    Lublin
    Nooo takkkk!!!! Zgadza się ! Ale wszystkie prace lakierniczo-mechaniczno-tuningowe ogarniam sam! Więc koszt spada o 2/3

    Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Powiem Ci tak. Z tego co opisałeś to samochód dostałeś, jak mniemam za darmo, więc tutaj masz już ten plus, że odpadają Ci koszty zakupu. Nawet E32 za 15 tysięcy jak np. mój egzemplarz wymaga ingerencji lakiernika i blacharza. I tutaj jest jeden ważny aspekt. Musisz ocenić na ile egzemplarz jest zgnity. Do sprawdzenia jest podłoga, podłużnice, ściana grodziowa, podszybie, progi, tylny pas. Jeśli te miejsca są skorodowane na tyle, że wymagają wspawania nowych kawałków blachy to daruj sobie temat. W przypadku paru dziurek w podłodze to strasznie nie jest, ale jak prawie cała sito to już też się średnio opłaca. No chyba, że wszystko potrafisz sobie ogarnąć sam i wchodzą w grę tylko koszty zakupu materiałów to pozostaje jedynie kwestia chęci i wolnego czasu.

    https://youtu.be/MMsRlZdi-5s - masz przykład jak to wygląda u kolegi z naszego forum. Za ciekawie nie jest, ale tragicznie też nie. Tylko tutaj gra rolę wersja jego E32, a Twoja. Tamta to Highline, czyli jakby nie było, auto warte ratowania nawet jakby to było w gorszym stanie. O Twojej nic nie wiemy, zakładamy, że jest to zwykłe M30B30 bez specjalnego wyposażenia to w przypadku, gdyby wymagała takiej ingerencji jak ta na filmiku to ja bym zrezygnował, bo nie jest to tego warte. W razie czego pytaj, jak nie jesteś pewny to porób zdjęcia, chętnie pomożemy Ci ocenić, bo z dwóch zdjęć nie jest tragicznie.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Odbudowa "lekka" w miarę zadbanego egz to nie jest koszt 15tys zł...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Odbudowa "lekka" w miarę zadbanego egz to nie jest koszt 15tys zł...
    True.

    15k to w zasadzie jakiś tam koszt eksploatacyjny bez odbudowy blacharsko-lakierniczej:

    - zawias komplet przód tył wraz z kompletnymi amorami i zestawem hamulców (do seryjnego pieca) minimum 5k
    - środek ładny minimum 2-3k
    - ładne felgi + opony minimum 4k
    - dodatkowe "kwiatki" wcześniejszych właścicieli ...yyy :) temat rzeka

    Plany co do auta ambitne. Jeżeli właściciel ma czas, umiejętności i możliwości realizacji tego projektu to trzymam kciuki!
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 10-12-2019 o 11:51

Podobne wątki

  1. Delikatne falowanie
    Przez citysir w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2019, 07:28
  2. Delikatne stuki w silniku.
    Przez mkoz_1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 11:06
  3. [zawieszenie] Delikatne drgania
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 17:08
  4. [silnik] Przy gaszeniu - delikatne szarpnięcie
    Przez zbijar w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 05:43
  5. Odbudowa BMW e21
    Przez e32maciek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •