Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Mandat i szczucie policji??

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Mandat i szczucie policji??

    Witam

    Wczoraj zdarzyła mi się śmieszna sytuacja, dostałem mandat 300 zł za przekroczenie prędkości. A było to tak...

    Jadę sobie z miasta Sianów do miasta Koszalin trasą nr 6, na tym odcinku są 3 ograniczenia prędkości do 70 km/h - droga 4 pasmowa odcinek 11 km. Pierwsza 70 jechałem około 80 km/h, drugi jade wewnętrznym pasem jeszcze na odcinku bez ograniczenia ok 100 km/h, nagle widze że zbliża się Mondeo, specjalnie nie zwróciłem na nie uwagi, choć wiedziałem że to właśnie Mondeo w cywilu grasuje tu i robi drogie filmiki. Zbliżyło się do mnie na ok 10 metrów, więc przycisnąłem lekko i prędkościomierz wskazał ok 120 km/h , akurat wjechałem w strefę ograniczenia 70km/h, a mondeo dalej siedziało mi na ogonie i tak jakby mnie pospieszało i szczuło. Zwolniłem do 90 ale to już za ograniczeniem, i następne ograniczenie do 70 jechałem już prawidłowo, a mondeo cały czas za mną, po wjeździe do miasta zwolniłem do 50, mondeo dalej za mną... aż w w końcu rozległ się sygnał ...... no i cóż.. poprosili mnie do swojego auta, dokumenty itp, aa jeszcze prawko a że mam ANGIELSKIE to się Pan policjant zdziwił i pierwsza jego uwaga :" Przecież Pan nie może jeździć na takim w Polsce " moja odpowiedź: Proszę Pana jesteśmy w Unii, mogę, poza tym brat jest policjantem też w drogówce. Pan Policjant więcej już nic nie powiedział :-) Wypisał 300 ja przyjąłem i się rozjechaliśmy ( było ich dwóch ten co kierował wiedział że mogę jeździć na angielskim ).

    Ot taka sobie mała historyjka :-)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    I gdzie to szczucie?
    Lubie jak ktos mówi , że policja go podpuszcza albo pcha do przodu żeby szybciej jechać :what:
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Po jaki H... cisnąłeś 120 jak wiedziałeś że za tobą jadą. Albo masz za dużo kasy albo kiełbie we łbie. Sam się prosiłeś. Ja jak widzę że za mną jadą to deptam na hebel i się wleczę 50 km/h a przy ograniczeniu do 50 km/h jade 30 km/h. Niezapomniane chwilę jak mnie mijają patrzą na mnie a ja im się bezczelnie śmieję.

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Po co przyjmowałeś mandat ?? Trzeba było do sądu grockiego to jeszcze Pan policjant zarobił by mandat , że w cywilu i nieokaznakowanym autem jechał tak jak Ty.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    przecież to nie był jak wynika z opisu zwykły cywilny pojazd tylko nieoznakowany radiowóz policyjny z rejestratorem. Gdyby odmówił przyjęcia mandatu to naraziłby się na jeszcze większe koszta. Swoją drogą skoro ma angielskie prawko to ciekawe jak z punktami :)

  6. #6
    Dlaczego policjant miałby dostać mandat za jazde nieoznakowanym radiowozem? :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Na "cywilnych" , na oznakowanych najlepsza sprawa -CB - już dużo wcześniej wiadomo , gdzie stoja , jak jadą cywilnym to wiadomo w wiekszości jakie numery blach i to bardzo pomaga . W takiej sytuacji zeby dostać "kwit" ciężko prawdopodobne . Mam CB od 2 lat -kupilem jak już mailem 18p , i do dziś nie zarobiłem nic . Naprawde super sprawa - koszt CB z Anteną które ja mam 350zl -czyli jednego mandatu i w zupełności mi wystarcza .

    pozdrawiam wszytskich

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Adam Maciejewsk
    Po jaki H... cisnąłeś 120 jak wiedziałeś że za tobą jadą. Albo masz za dużo kasy albo kiełbie we łbie. Sam się prosiłeś. Ja jak widzę że za mną jadą to deptam na hebel i się wleczę 50 km/h a przy ograniczeniu do 50 km/h jade 30 km/h. Niezapomniane chwilę jak mnie mijają patrzą na mnie a ja im się bezczelnie śmieję.
    Zamyśliłem się, nie widziałem rejestracji bo miałem brudną szybę tylnią, a wiem że mają ZDR rejestrację, niestety zanim się połapałem to było za pózno bo juz na pierwszej 70 mnie nagrali, nic nie dało że jechałem pozniej juz normalnie. PS . Nie żale się tylko opisuję ciekawą sytuację.

    Co do punktów to punktów NI MA. Mandat kredytowy 7 dni, no chyba że ktoś nie ma meldunku w Polsce to musi zapłacić od razu.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    trzeba było frajerowi przyhamować a nie przyspieszać :) pojechałby w długą.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Z tego co wiem tylko pojazd uprzywilejowany może jechać szybciej niż określa to ustawa. Policjant w nieokaznakowanym pojeździe nie jest uprzywilejowany.
    Pić trzeba ! Jeść można !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •