Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: [ pozostale] Koszty po kupnie 10 letniego E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    36

    [ pozostale] Koszty po kupnie 10 letniego E38

    Witam. Jeśli temat już się gdzieś pojawił to przepraszam bo nie znalazłem i proszę o wyrozumiałość.

    Od nie dawna szukam dla siebie idealnej E38 co nie jest łatwe. I takie pytanie do kolegów którzy już znaleźli. Mianowicie jakie są koszty wymiany wszystkich płynów łącznie z olejem w skrzyni automatycznej, wszystkich filtrów tych które się powinno wymienić w 10 letnim aucie oraz koszty pełnego rozrządu? Pytam bo nie wiem ile powinienem odłożyć na te wymiany które muszę zrobić od razu po kupnie auta? Oraz co jeszcze po za olejami, filtrami i rozrządem powinno się wymienić w 10 letniej E38?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    36
    I jeszcze ile kosztuje odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji?

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Rozrząd w jakim silniku .... 2,5 tds ...2,8 ...3,0-v8...3.5-v8 ...4,0-v8...4,4-v8... 5,4v12 .....

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    36
    raczej 3,5l zagazowany.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    W 3,5 masz łańcuch,to zależy od przebiegu ale przypuszczam ,że nie będziesz wymieniał,olej tez jaki ,syntetyk-[7,5 L wchodzi,tańszy półsyntetyk] z filtrem powietrza,odgrzybianiem,filtrem oleju w Jaśle zapłaciłem poza 200 pln -bodaj 270] śpiesze sie do pracy tyle na szybko.pzdr.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Pierwszy przegląd to ok 10% rynkowej ceny auta, jak kupisz poniżej tej ceny koszy serwisu mogą być większe.

    Rozrząd swoją drogą pozostaje visko pasek ew, rolki napinacz klimy itd... nie mówiąc o zawieszeniu gdzie zwykle jest coś do zrobienia.

    Pozdrawiam
    "Old School Style"

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    jest sporo tego i jak chcesz oryginalne filtry lub markowe to samo tyczy się reszty to na prawdę wydasz nie małą kasę, a rozrządu się nie wymienia bo chyba wszędzie jest łańcuch przy każdym silniku a to nie jest Wieś Wagen tutaj nic się nie grzebie to chyba że na kulane ma z Mo km :D ale z tego co ja wiem łańcuchy w BMW przeżywają samochody :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    za same filtry do klimy trzeba położyć prawie 200pln, filtry do silnika to około 100-150, olej półsyntetyk około 200pln, no i parę rzeczy do wymiany...pasek plimy, pasek główny, rolki i pare pierdół i byłem lżejszy o 1800pln :D

    to 7 a nie vw jak kolega pisze... ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    taaa zawieha to letko 2000 PLN i zapomniałeś o filtrze kabinowym- zamiennik 270 PLN

    Do tego dolicz żarówki xenon 300 PLN nie starczy. Tarcze plus klocki 1700 Oryginalne zamiennik ATE ok 1200 PLN (plus czujniki w jednym i drugim przypadku 200 PLN)

    zapewne pojedziesz na diagnostykę minimum 100zł kompletna w tedy bedziesz wszystko wiedział

    Po wymianie zawiehy- geometria kół 150zl
    nowy aku minimum 500zl
    na pewno opony na maxa starcza na to lato koszty od 1000zl za używane do 6000 zł na nowe markowe

    liczyć dalej? Czy już kończysz flaszkę i nie chcesz zaczynać drugiej? ;D

    do tego OC, AC, NNW, Asistance - mi się udało wyrwać na dobrych warunkach CU Direct za niecałe 1600zł
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    dajcie spokój bo chłopak się załamie i kupi passata :] Koledzy podali Ci pesymistyczną wersję wydarzeń, prawdopodobnie nie będziesz musiał wszystkiego wymieniac, ale wszystko zależy od tego w jakim stanie kupisz samochód. Moim zdaniem 25% ceny auta powinno wystarczyc na ubezpieczenie i przegląd (żeby było wszystko ok. ale zawsze może to byc za mało bądź za dużo)
    7er = koszty

    to nie jest E46 jeśli decydujesz się na taki samochód to musisz byc przygotowany że w razie poważniejszych awarii kilka średnich krajowych może Ci uciec z portfela. To tyle z mojej strony, może się myle może nie.
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •