Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: [ pozostale] Koszty po kupnie 10 letniego E38

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Na oryginalnych zamiennikach (tak to nazwijmy) czyli na najlepszych producentach robi się minimum po 200tys km nawet w PL
    Tu chyba jesteś zbyt dużym optymistą ;) ale faktycznie warto zainwestować w dobre zamienniki bo to oszczędność przy większych przebiegach.
    Ja głównie po Wrocławiu zrobiłem 35tyś (założyli mi niby Lemfordera...) i po tym przebiegu zawias w rozsypce ;D

  2. #52
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    :) A ile zapłaciłeś za tego lemfordera?? :D To we wrocku są na wyższym poziomie :) bo wciskają ściemę, że to takie marki u mnie nawet nie wiedzą co to jest lemforder ;D ;D tutaj 80% mechaników myśli że Febi rządzi światem :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    :) A ile zapłaciłeś za tego lemfordera?? :D To we wrocku są na wyższym poziomie :) bo wciskają ściemę, że to takie marki u mnie nawet nie wiedzą co to jest lemforder ;D ;D tutaj 80% mechaników myśli że Febi rządzi światem :D
    Kurr dlatego tym razem kupuję sam i patrzę na łapy. Ale raczej nie sprawdze przebiegu bo autko sprzedaje niedługo...

  4. #54
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz
    No to ja miałem sporo szczęścia.
    Moją 740 miałem 1,5 roku i właściwie poza naprawą rozrusznika (jak się nagrzał to nie kręcił i musiałem z godzinkę odczekać aż ostygnie :) ) na kwotę 390 pln (części + robocizna) oraz początkowymi wymianami oleju i innych pierdułek (około 1200 pln, część rzeczy takich jak oleje Castrola taniej kupiłem w Berlinie) nic się w tym aucie nie działo.
    Zawieszenie było w dobrym stanie, wydechy były jak nowe, skrzynia działała płynnie.
    Z usterek które jeszcze miałem to:
    - Od zakupu nie działał odtwarzacz kaset ale nawet mi przez myśl nie przeszło żeby go naprawiać bo i po co
    - drgania na kierownica za które odpowiedzialnymi okazały się aluminiowe felgii

    Żeby było zabawnie, w dniu sprzedaży auto się obraziło i zdechły liczniki ale potem zaczeły działać. Jak mi potem mówił nowy właściciel padł jakiś czujnik.

    I chyba tyle.

    Lord Jim

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a ja tam uważam, że są elementy w naszych autach, które mozna kupić nawet harta :D , ale jeśli chodzi o hamownie, zawiechę i elektrykę to nasze autka są bardzo wrażliwe i nie proponuję na oszczędności sie nastawiać. Weżmy pod uwagę chociażby czujnik ABS. Febi jest ogólnie średnią klasą jakości z dostępnych zamienników, a jednak czujniki jakie produkuje do BMW to istny szmelc. Oszczędza z nas każdy. Jeden więcej inny mniej, ale prawda jest taka, że trzeba to robić z głową i wiedzieć na czym ta oszczędnosć ma być i w jakim stopniu. Jak byśmy nie oszczędzali to po co LPG zakładać? Często bywa tak że w ASO bywa cenowo porównywalnie w stosunku do tego co kupimy w sklepach a jakościowo nie ma porównania, ale bywa też że przepłacamy bez uzasadnienia. BMW a zwłaszcza 7er nie było tanie, nie jest i nie będzie. Każdy kto kupuje powinien to wiedzieć, a jak nie wie to się przekona jak kupi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •