Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: [ pozostale] Koszty po kupnie 10 letniego E38

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    36
    To trochę mnie postraszyliście ale z drugiej strony spodziewałem się tego i tak sobie przewidywałem jakieś 3000zł na te "pierdoły" które trzeba zrobić od razu po kupnie auta. A właśnie dlatego że nie tak łatwo jest kupić dobrze utrzymane E38 i mam swoje wymagania dlatego w moim przypadku tyle to już trwa. Ale wolę poczekać 2 miesiące dłużej i kupić coś naprawdę fajnego. Szkoda że tu trzeba mieć aż 20 postów żeby móc oglądać ogłoszenia. Przecież nie będę zakładał bez sensownych wątków aby tylko móc oglądać ogłoszenia.
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tak, osadnik czyli osuszacz, co jak manszeta i oslona przegubu filtr pylowy i kabinowy, wiecej nazw chyba niemozna bylo wymyslec :D lubie czasem takie nazwy :hah:


    To trochę mnie postraszyliście ale z drugiej strony spodziewałem się tego i tak sobie przewidywałem jakieś 3000zł na te "pierdoły" które trzeba zrobić od razu po kupnie auta. A właśnie dlatego że nie tak łatwo jest kupić dobrze utrzymane E38 i mam swoje wymagania dlatego w moim przypadku tyle to już trwa. Ale wolę poczekać 2 miesiące dłużej i kupić coś naprawdę fajnego. Szkoda że tu trzeba mieć aż 20 postów żeby móc oglądać ogłoszenia. Przecież nie będę zakładał bez sensownych wątków aby tylko móc oglądać ogłoszenia.
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.
    kto ci powiedzial ze odrazu wsadzasz taką kase w auto, ja wsadzalem przez ponad 2 lata ;)

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    36
    Zawszę wolę założyć gorszy scenariusz żeby się potem miło zaskoczyć niż odwrotnie.

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    krzywy191 sam wiesz że każdym aucie znajdzie się coś do zrobienia pomimo że jest 100% sprawne
    zgadzam sie w 100% ale przy kupie sa rzeczy pilniejsze i w przyszlosci


    packman japodpowiem ci tak, zakladaj najciemniejszy scenariusz a potem podziel na 2 i tak pewnie bedzie ;)

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    znowu przesada ze 2500zl zaraz chyba zrobie ankiete "ile kasy wsadzilem w auto ciagu miesiac od zakupu na czesci eksploatacyjne "

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    36
    To by mogła być ciekawa ankieta. A jeśli chodzi o robienie igiełki to taki mam plan bo jak już kupię moje wymarzone E38 to musi przynajmniej te 5 lat u mnie pojeździć więc nie będę szczędził na części. W obecnym samochodzie na początku szczędziłem i teraz wymieniam znowu a powiem wam że mam auto o wiele niższej klasy a wkładam prawie co roku tyle co w najczarniejszych scenariuszach do E38

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    powiem tak inni leją olej 15w40 tesco a inni 10w60 motula , te 2500zł naprawdę nie jest duża kwotą

    ja mowie po żadnych częściach a a nie tanich zamiennikach , a jeśli mi powiesz że zamiennik są tak dobre jak oryginały to radze ci porównać lampę firmy tyc czy depo z lampa valeo czy boscha itp . ale każdy ma wolny wybór ale ja dziadostwu mówię nie
    a kto mowi o lapmap TYC DO E38??? a to co napisales wczesniej to cale auto masz na zamiennikach :D

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    6
    Witam,
    to i ja podlicze swoje wydatki.
    Kupiłem autko i lekko haczył automat węc byłem nastawiony psychicznie na to
    skrzynia 1700zł plus robota 650zł
    padł mi alternator naprawa 150zł plus wsadzenie wyjęcie 50zl
    końcówki drążków Kagera 2x 65zł
    oliwy i filtra nie licze bo wymieniam co 6-8 tygodni czyli co 15.000km
    przez pół roku to moje wydatki i nie licząc skrzyni co do której wiedziałem w dniu zakupu że trzeba wymienić muszę powiedzieć że nie wykosztowałem się.
    Teraz daje autko na wymianę świec oliwy i kompletu filterków koło tysia zapłace ale to normalne koszta w tym momencie.
    Pozdrawiam

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    podam ci ceny takie jak bys to robil umnie,

    olej 5w40 castrol lub neste lub valvoline 38zl za 1L 7.5X38 = 285zl
    filtr oleju przy castrolu gratis, przy innym 26zl (ALCO)
    filtr powietrza (ALCO) 34zl + wymiana 6zl
    paliwa (ALCO) 65zl + wymiana 30zl
    klimka napelnienie 99zl filtry kabinowe (BOGUS) 90zl za 2szt, odgrzybianie 45zl

    + to co dojdzie, przykladowo

    lacznik stabilizatora (trw) 45zl + 25zl wymiana
    wachacz przdni prosty (polcar) 70zl + wymiana 50zl
    tuleja wachliwa tyl (maxgear) 105zl + wymiana 70zl

    SUMA 1019zl

    taka mala symulacja, oczywsicie mozesz wydac 5x tyle jak i 5x mniej,
    Widziałem kolego w ankiecie że zakładasz słabe zamienniki i tylko dobre oleje itd. Ceny są milutkie dla portfela ale większość z nas wali to co najlepsze ;) a to boli ;/

    ps. łącznik stabilizatora TRW masz za 45zł to dobra cena ja za lemfordera płaciłem 82 :D a za wahacze licz po 300-350zł za sztukę bo w grę wchodzą tylko TRW lub Lemforder to chyba że autem będziesz jeździł do kościoła w niedzielę i chcesz robić po 4tys km rocznie to wal co chcesz i tak nie zużyjesz :)


    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    olej castrol idzie w Bmw na 1 montaż
    tak ale pełen syntetyc i pewnie jakiś tam PRO a krzychu mówi o półsyntetycznym oleju :) lub o najsłabszym i najtańszym syntetycznym. Ja np. zawsze leje Mobile1 Rally Formula 5w50
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wiemy o co chodzi ja też uznaje tylko firmy jak:
    Bosh, TRW, Lemforder, Brehr itd czyli wszystko to co leci na pierwszy montaż ewentualnie jak różnice są niewielkie to zakładam oryginalne części z serwisu w opakowaniach BMW
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •