Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Doposażenie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska

    Doposażenie

    Witam. Chciałbym doposażyć swoje 740d f01 o ile to możliwe. Tempomat z radarem i night Vision to mnie interesuje. Robił ktoś coś podobnego. Jakieś rady... Koszta... ?????
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 12-11-2019 o 15:05

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Nieopłacalne, chciałem doposażyć też swoją w ACC, ale koszty zabiją.

    "Pompa ABS do wymiany,Sterownik trakcji ICM i dopiero wówczas można myśleć o reszcie.
    Radar z wiązkami,kierownica z modułem,kratka zderzaka z mocowaniami,Kamera przód z szybą.Koszt b.duży."

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Będziesz żałować, bajer fajny jak jest, ale zbędny raczej na co dzięń.

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A mk37475 wspomniał tylko o aktywnym tempomacie. Night Vision to kolejne komplikacje, bo każda kamera NV ma na sztywno wpisany VIN auta do którego należy. Nie da się tego przekodować, więc kupując używkę trzeba to obchodzić:
    https://www.bimmerfest.com/forums/sh...d.php?t=933281

    Samo NV się przydaje. Ostatnio z dobrych 200m pokazało mi stadko dzików czające się w krzakach, gdzie przez szybę nie widziałem nic.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ohara5
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    185
    BMW
    F01
    Skąd
    Poznań
    Witam
    Zmieniam przedni zderzak na m pakiet mam radar z pierwszego typu w kształcie kuli, muszę zmienić uchyt do niego bo pod zwykły nie pasuje, czy będę musiał robić od nowa kalibrację?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A mk37475 wspomniał tylko o aktywnym tempomacie. Night Vision to kolejne komplikacje, bo każda kamera NV ma na sztywno wpisany VIN auta do którego należy. Nie da się tego przekodować, więc kupując używkę trzeba to obchodzić:
    https://www.bimmerfest.com/forums/sh...d.php?t=933281

    Samo NV się przydaje. Ostatnio z dobrych 200m pokazało mi stadko dzików czające się w krzakach, gdzie przez szybę nie widziałem nic.
    Potwierdzam w e65 nie korzystałem z tego , ponieważ było to słabo dopracowane . Bmw F01 korzystam cały czas wieczorami- nocą , bajer bardzo przydatny. chyba jak każdy dodatkowy na wyposażeniu.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 13-11-2019 o 08:55

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A mk37475 wspomniał tylko o aktywnym tempomacie. Night Vision to kolejne komplikacje, bo każda kamera NV ma na sztywno wpisany VIN auta do którego należy. Nie da się tego przekodować, więc kupując używkę trzeba to obchodzić:
    https://www.bimmerfest.com/forums/sh...d.php?t=933281

    Samo NV się przydaje. Ostatnio z dobrych 200m pokazało mi stadko dzików czające się w krzakach, gdzie przez szybę nie widziałem nic.
    Z tym tempomatem to szybko sprowadziliscie mnie na ziemię. Miałem dziecięce wyobrażenie że to prostsze, a to ingerencja w pół samochodu. Ale NV jak najbardziej by się przydało, szczególnie że mieszkam na wschodzie. Tu tylko lasy i lasy A w nich te bydlaki które drogę traktują jak swoją własność. Nie ma miesiąca żeby ktoś se auta nie rozwalił.
    Może wie ktoś gdzie szukać używanych Ale pewnych bebechów do NW

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nerkę pod NV, widzę z innego postu, że już masz. Jak bardzo chcesz to doposażyć, to pokusiłbym się o wersję poliftową bez doświetlania, lub z doświetlaniem ale z konieczną wymianą przedniego zderzaka (zamiast lamp przeciwmgielnych są te do doświetlania).

    Polifty (w nomenklaturze NV v3) rozpoznają też zwierzęta i jak taki wbiegnie przed auto, to dostaniesz ostrzeżenie na zegarach tak jak od pieszego. Przedlifty (NV v2) rozpoznają tylko pieszych, a za zwierzakami trzeba gapić się na monitor. Poczytaj ten temat co wcześniej podesłałem. Na allegro jest trochę kamer NV, ale sprzedawane są osobno, a z tego co piszą na bimmerfest trzeba mieć komplet kamera+moduł.

    Możliwe, że aby rozpoznawać zwierzęta wystarczy upgrade softu w NV v2, ale tu liczę na speców (np. Cursor), żeby to potwierdzili/zaprzeczyli.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Nerkę pod NV, widzę z innego postu, że już masz. Jak bardzo chcesz to doposażyć, to pokusiłbym się o wersję poliftową bez doświetlania, lub z doświetlaniem ale z konieczną wymianą przedniego zderzaka (zamiast lamp przeciwmgielnych są te do doświetlania).

    Polifty (w nomenklaturze NV v3) rozpoznają też zwierzęta i jak taki wbiegnie przed auto, to dostaniesz ostrzeżenie na zegarach tak jak od pieszego. Przedlifty (NV v2) rozpoznają tylko pieszych, a za zwierzakami trzeba gapić się na monitor. Poczytaj ten temat co wcześniej podesłałem. Na allegro jest trochę kamer NV, ale sprzedawane są osobno, a z tego co piszą na bimmerfest trzeba mieć komplet kamera+moduł.

    Możliwe, że aby rozpoznawać zwierzęta wystarczy upgrade softu w NV v2, ale tu liczę na speców (np. Cursor), żeby to potwierdzili/zaprzeczyli.
    Kamerka 1500 do 2000 cebulionów, i moduł od 200 do 500. Dziwi mnie tylko to że nikt nie sprzedaje pary. A już wcześniej słyszałem że to montuje się kompletami. Narazie koszty nie odpychaja. Ciekawe tylko czy ciężkie jest ominięcie tego Vinu przypisujacego kamerkę do auta

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A w nich te bydlaki które drogę traktują jak swoją własność.
    Zabawne, bo najpierw człowiek poczuł się jak u siebie i zabrał im kawałek lasu, żeby zrobić drogę ;)

    Z tego co zgłębiałem temat to nawet w G30/G11 da się doposażyć w Night Vision. Kwestia kupna kompletu z jednego auta(kamera i moduł), a następnie od ukraińców Can-blocker, który nie przepuści VIN z CAS do modułu kamery

    Nie montowałem nigdy ani NV, ani ACC. Klienci nie mieli takich życzeń

    Odnośnie modułu ICM, to było ich kilka rodzai. Najbogatszy występował nie tylko przy ACC, z tego co kojarzę, to było jeszcze kilka innych opcji wyposażenia, więc nadal może być opcja, że takowy jest w aucie.

    Podeślij nr VIN to zobaczymy co podaje katalog
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [elektryka] [E65] Doposażenie w zmieniarke CD
    Przez Andrew E36 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 17:08
  2. servotronic doposażenie
    Przez ruti w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21-11-2017, 11:25
  3. [audio/video] LOGIC 7 doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 01:06
  4. Doposażenie E38
    Przez BsijZabsij w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 11:43
  5. [wnętrze] doposażenie w rolety
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •