Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

W±tek: Problem ABS

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2019
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Sk±d
    Radom

    Post Problem ABS

    Witam,
    mam problem z ABSem po zakupie auta na desce ¶wieci siê ABS i DSC tak jak mówi³ sprzedaj±cy (i po pod³±czeniu do komputera) winnym okaza³ siê by czujnik ABS prawy przód nie pokazywa³ w ogóle prêdko¶ci na tym kole. Zakupi³em oryginalny u¿ywany czujnik siemens zamontowa³em i teraz sytuacja wygl±da tak ¿e nawet po przekrêceniu ko³em nawet rêka na lewarku za³±cza siê pompa ABS. Podczas jazdy z prêdko¶ci± poni¿ej 20 km/h kiedy wy¶wietla siê b³±d DSC I ABS wszystko jest ok z hamulcami tylko nie dzia³aj± te systemy kiedy przekroczê 20 km/h b³êdy znikaj± ale wraca problem z pomp± ABS która ca³y czas pompuje. Po pod³±czeniu do komputer wszystkie ko³a pokazuj± prêdko¶æ normalnie prawy przedni czujnik tez pokazuje prêdko¶æ równa z innymi lecz co chwile jego warto¶æ spada do 0. Stwierdzi³em ze kupi³em wadliwy u¿ywany czujnik, kupi³em nowy jest dok³adnie taka sama sytuacja co na tym u¿ywanym siemensie. Gdzie dalej szukaæ przyczyny? Jedyny b³±d na komputerze zwi±zany z ABS to w³asnie wadliwy prawy przedni czujnik.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Mo¿e koronka na pia¶cie jest zabrudzona lub uszkodzona

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar ArtiWPR
    Do³±czy³
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Sk±d
    Pruszków
    U mnie gubi³ predko¶æ co jaki¶ czas bo by³a uszkodzona koronka na ³o¿ysku z której czujnik liczy impulsy. W trakcie jazdy pokazywa³ takie same prêdkosci jak inne kola ale co jaki¶ czas sie gubi³ i wyskakiwa³o zero. Objaw by³ taki ze przy hamowaniu odbijal peda³ hamulca, pulsowal ABS. Wyjmij czujnik, i powolutku obracaj ko³em patrz±c przez otwór po czujniku czy nie ma rys lub uszkodzeñ na koronce. Czesto jak czujnik padnie to jest tak zapieczony ze sie urywa i nie da sie go wyj±æ. Wtedy w ruch id± wiert³a, srubokrety i inne patenty, jak ktos pojdzie za gleboko to potem lozysko z koronka do wymiany. Tez wtedy potrafi wywalaæ blad czujnika kata skretu.

    Wys³ane z mojego SM-G955F przy u¿yciu Tapatalka
    Born to be wild...

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2019
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Sk±d
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez ArtiWPR Zobacz posta
    U mnie gubi³ predko¶æ co jaki¶ czas bo by³a uszkodzona koronka na ³o¿ysku z której czujnik liczy impulsy. W trakcie jazdy pokazywa³ takie same prêdkosci jak inne kola ale co jaki¶ czas sie gubi³ i wyskakiwa³o zero. Objaw by³ taki ze przy hamowaniu odbijal peda³ hamulca, pulsowal ABS. Wyjmij czujnik, i powolutku obracaj ko³em patrz±c przez otwór po czujniku czy nie ma rys lub uszkodzeñ na koronce. Czesto jak czujnik padnie to jest tak zapieczony ze sie urywa i nie da sie go wyj±æ. Wtedy w ruch id± wiert³a, srubokrety i inne patenty, jak ktos pojdzie za gleboko to potem lozysko z koronka do wymiany. Tez wtedy potrafi wywalaæ blad czujnika kata skretu.

    Wys³ane z mojego SM-G955F przy u¿yciu Tapatalka
    Tak jak mowisz w ruchu by³y wiert³a i ¶rubokrêty bo by³ mega zapieczony chyba od nowo¶ci 25 lat tam siedzia³. Czasami tez nie odbijaj± mi kierunki wiec czujnik kata skrêtu tez wariuje. W takim razie chyba mamy winowajcê. Czy koronka jest do wymiany sama czy jest ona jako¶ wbudowana w ³o¿ysko?
    Wielkie dzieki za szybka odpowiedz!


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Sk±d
    Wroc³aw
    Okablowanie pêkniête / przytarte ? Wtyczka ?

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar ArtiWPR
    Do³±czy³
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Sk±d
    Pruszków
    Je¿eli to koronka jest uszkodzona to musisz wymienic ³o¿ysko bo jest zintegrowane z koronk±.

    Wys³ane z mojego SM-G955F przy u¿yciu Tapatalka
    Born to be wild...

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 23:25

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •