Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem ABS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    Radom

    Post Problem ABS

    Witam,
    mam problem z ABSem po zakupie auta na desce świeci się ABS i DSC tak jak mówił sprzedający (i po podłączeniu do komputera) winnym okazał się by czujnik ABS prawy przód nie pokazywał w ogóle prędkości na tym kole. Zakupiłem oryginalny używany czujnik siemens zamontowałem i teraz sytuacja wygląda tak że nawet po przekręceniu kołem nawet ręka na lewarku załącza się pompa ABS. Podczas jazdy z prędkością poniżej 20 km/h kiedy wyświetla się błąd DSC I ABS wszystko jest ok z hamulcami tylko nie działają te systemy kiedy przekroczę 20 km/h błędy znikają ale wraca problem z pompą ABS która cały czas pompuje. Po podłączeniu do komputer wszystkie koła pokazują prędkość normalnie prawy przedni czujnik tez pokazuje prędkość równa z innymi lecz co chwile jego wartość spada do 0. Stwierdziłem ze kupiłem wadliwy używany czujnik, kupiłem nowy jest dokładnie taka sama sytuacja co na tym używanym siemensie. Gdzie dalej szukać przyczyny? Jedyny błąd na komputerze związany z ABS to własnie wadliwy prawy przedni czujnik.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Może koronka na piaście jest zabrudzona lub uszkodzona

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    U mnie gubił predkość co jakiś czas bo była uszkodzona koronka na łożysku z której czujnik liczy impulsy. W trakcie jazdy pokazywał takie same prędkosci jak inne kola ale co jakiś czas sie gubił i wyskakiwało zero. Objaw był taki ze przy hamowaniu odbijal pedał hamulca, pulsowal ABS. Wyjmij czujnik, i powolutku obracaj kołem patrząc przez otwór po czujniku czy nie ma rys lub uszkodzeń na koronce. Czesto jak czujnik padnie to jest tak zapieczony ze sie urywa i nie da sie go wyjąć. Wtedy w ruch idą wiertła, srubokrety i inne patenty, jak ktos pojdzie za gleboko to potem lozysko z koronka do wymiany. Tez wtedy potrafi wywalać blad czujnika kata skretu.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Born to be wild...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez ArtiWPR Zobacz posta
    U mnie gubił predkość co jakiś czas bo była uszkodzona koronka na łożysku z której czujnik liczy impulsy. W trakcie jazdy pokazywał takie same prędkosci jak inne kola ale co jakiś czas sie gubił i wyskakiwało zero. Objaw był taki ze przy hamowaniu odbijal pedał hamulca, pulsowal ABS. Wyjmij czujnik, i powolutku obracaj kołem patrząc przez otwór po czujniku czy nie ma rys lub uszkodzeń na koronce. Czesto jak czujnik padnie to jest tak zapieczony ze sie urywa i nie da sie go wyjąć. Wtedy w ruch idą wiertła, srubokrety i inne patenty, jak ktos pojdzie za gleboko to potem lozysko z koronka do wymiany. Tez wtedy potrafi wywalać blad czujnika kata skretu.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Tak jak mowisz w ruchu były wiertła i śrubokręty bo był mega zapieczony chyba od nowości 25 lat tam siedział. Czasami tez nie odbijają mi kierunki wiec czujnik kata skrętu tez wariuje. W takim razie chyba mamy winowajcę. Czy koronka jest do wymiany sama czy jest ona jakoś wbudowana w łożysko?
    Wielkie dzieki za szybka odpowiedz!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Okablowanie pęknięte / przytarte ? Wtyczka ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Jeżeli to koronka jest uszkodzona to musisz wymienic łożysko bo jest zintegrowane z koronką.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Born to be wild...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 23:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 00:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •