Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Xdrive Fakty i Mity Opony

  1. #21
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez maris Zobacz posta
    Wyjechałem z salonu 245 przód 275 tył. Ale gdy złapałem kapcia I musiałem kupić na przód nowe opony, to w serwisie mówili, że ważne jest grubość bieżnika przód i tył. Różnica nie mogła być większa niż 3 mm.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    I tu jest największa zagadka właśnie !
    Bo wg mnie to BZDURA i gdyby tak było to o d... potłuc tą koncepcję xdrive i opon z run flatem
    Dlaczego?
    No bo jak jeździsz na komplecie 3 lata i rozwalisz jedną oponę to w najlepszym przypadku musisz kupić 2 czyli na jedna oś, a w najgorszym 4 żeby się opony zgadzały :) różnica bieznika
    Ja ostatnio ROZP.... 21 właśnie i ....

    Kupiłem nówkę 1 szt założyłem i jest ok (póki co) czyli 2 tyg :)

    Za Pirelli 21, zapłaciłem za nówkę 1500 zł jak miał bym kupować 2 szt ( 3 tys zł) czy 4 (8 tys zł, bo tyły droższe ) nowe, by było ok, to wolę jeździć jak jest i nawet za naprawę skrzyni zapłacić, bo nie wydaje mi się żeby była droższa niż zakup 4 nowych kół.
    I to by było bez sensu totalnie gdyby trzeba było wymieniać wszystkie rozwalając jedną.
    Ja kupiłem póki co jedna i jest ok zero błędów, zero problemów, zero różnicy w jeździe przed i po rozwaleniu.
    Fakt kupiłem idealnie taka samą i nawet rocznikowo więc nie powinno być kłopotów wg mnie.


    I powiem Wam że RF to mega rozwiązanie bo 30 km dojechałem do domu a jak by była zwykła opona myślę ze bym kilometra nie dojechał.
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,437
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No to teraz dorzućmy do tego temat ciśnienia w kolach. Ile na przód? Ile na tył? I co się stanie jak za ostro wejdziemy w zakręt i opony po jednej stronie ugną się zbyt mocno, a po drugiej odciążą? Toż to katastrofa gotowa... Kilka takich zakrętów i xDrive idzie w drzazgi normalnie.

    A tak bardziej poważnie. Na słupku B od strony kierowcy jest tabelka z ciśnieniami w zależności od zastosowanych opon (głównie rozmiar, profil i indeks nośności). Nie ma tam nic o producencie i czy z homologacją, czy nie. Wystarczy tam popatrzeć. Kupić takie opony. Mogą być RFT, ale nie muszą. Założyć. Dopompować jak jest tam podane i tyle.

    Jeżeli przydarzy się kapeć, a zestaw był już wyjeżdżony, to kupić parę. Jak opona była świeża, to kupujesz jedną i jeździsz. Te 3mm, o których napisał Maris to jest uczciwy próg, żeby decydować, czy para, czy tylko jedna. To naprawdę wymyślili ludzie znacznie bardziej mądrzejsi od nas w tym temacie. Po co sobie komplikować?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 01-11-2019 o 23:50

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ludzie ten X-drive nie jest z waty czy plastiku.Nie szukajmy w całym dziury.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #24
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    ludzie ten X-drive nie jest z waty czy plastiku.Nie szukajmy w całym dziury.
    W sumie trochę jest, słynna zębatka nastawnika jest plastikowa i lubi paść, wtedy xdrive kaput :) :) :)

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    To nie jest tak ze xdrive padnie od razu jak założycie złe ogumienie, On sobie powoli dostaje w dupe i walnie najprawdopodobniej 1000km od domu :)
    Co do rocznika opon to bym nie przesadzał, po prostu rodzaj bieżnika i jego wielkość ma byc identyczna, wszelkie odchyłki od normy np w profilu czy szerokości niezalecane przez producenta dla mnie moga być powodem do gorszego snu.

  6. #26
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,437
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    On sobie powoli dostaje w dupe [...]
    A co mu się dokładnie dzieje wiesz? Aldik ja Cię proszę, nie przedłużaj takich historii, bo to są bzdury opowiadane przez osoby, które nawet nie potrafią opisać konstrukcji xDrive, a wypowiadają się na temat przyczyn jego awarii.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A co mu się dokładnie dzieje wiesz? Aldik ja Cię proszę, nie przedłużaj takich historii, bo to są bzdury opowiadane przez osoby, które nawet nie potrafią opisać konstrukcji xDrive, a wypowiadają się na temat przyczyn jego awarii.
    Ale kultury trochę !

    Znasz mnie i wiesz, że zanim kupiłem opony i zanim kupiłem auto to przeczytałem tone książek na ten temat. Po za tym zawsze ktoś może z forum poświecić się dla idei i kupić rózne śmietnikowe opony i zdawać relacje :)

  8. #28
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,437
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Koła jednej osi muszą mieć ten sam model bieżnika/opony (prawny wymóg), ale nie ma wymagania, żeby był identyczny na obu osiach. Skoro przeczytałeś literaturę techniczną, to streść, co dokładnie się dzieje, że pada xDrive? Jak się domyślam, pada przede wszystkim skrzynka rozdzielcza. Dyfry mają się dobrze. Ewentualnie poukręcają się jeszcze przednie osie, ale to raczej od palenia gumy, a nie opon.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Pisząc xdrive od początku mam na myśli skrzynkę eh

    Półosie przednie też padają, często osłony gumowe które trzeba wymieniac na oryginały i KONIECZNIE z oryginalnymi cybantami ! Często ludzie zakładają zwykłe które nie trzymają szczelności i smar wylatuje . Ale to nie ma nic współnego z ogumieniem.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 01-11-2019 o 10:46

  10. #30
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Widzę, że temat się rozwija to kilka faktów:

    Jakie objawy daje uszkodzony napęd?


      1. Podczas przyspieszania odczuwalne szarpania.
      2. Podczas parkowania, przy skręcie w lewo słychać stukanie pod fotelem kierowcy lub wyraźnie czuć jak przednie koła są blokowane.
      3. Po zgaszeniu silnika słychać dziwne tyrkotanie pod autem.
      4. Napęd nie jest załączany, wyskakują „trzy kontrolki” (BMW E83 X3)
      5. Nieregularnie wyskakująca kontrolka 4×4, „trzy kontrolki” (możliwa usterka czujnika kąta skrętu) lub „cztery kontrolki” – dodatkowa to kontrolka poduszek (błąd mechanizmu, uszkodzenie mechaniczne napędu)


    Jakie są typowe uszkodzenia napędu xDrive?


    W skład napędu xDrive wchodzi wiele zależnych od siebie elementów.

    1. Najczęstszą przyczyną „trzech kontrolek” w przypadku napędu ATC-400 jest wytarta plastikowa zębatka nastawnika reduktora lub sam silniczek (nastawnik).
    2. Także pęknięty wałek kosza sprzęgłowego powoduje wystąpienie błędu „trzech kontrolek”.
    3. Zużycie łożyska igiełkowego, które w konsekwencji powoduje uszkodzenie pompy oleju (opiłki!), łapki oraz talerza kosza sprzęgłowego.
    4. Zużycie łożysk jest konsekwencją braku wymiany oleju w reduktorze lub wymiany na niewłaściwy.
    5. Nadmierne wyciągnięcie łańcucha może prowadzić do uszkodzeń obudowy a co za tym idzie pompy oleju (opiłki!) i łożysk.
    6. Zerwanie poduszki napędu do której mocowany jest wydech



    Jakie są typowe przyczyny uszkodzenia napędu xDrive?

    1. Zużycie materiałów
    2. Niewłaściwy olej i błędy podczas jego wymiany
    3. Niewłaściwe opony (różne na przednią i tylną oś bez homologacji producenta!) a także niewłaściwe ciśnienie w oponach



    Czy do uszkodzenia napędu może dojść na stacji kontroli pojazdów podczas przeglądu auta?

    Po pierwsze napęd xDrive nie jest załączony na stałe. Jego spięcie następuje wyłącznie po spełnieniu kilku warunków a jednym z nich są odpowiednie obroty silnika.
    Po drugie testy SKP trwają zbyt krótko aby zrobić wrażenie na Twoim napędzie (patrz info powyżej).Dlatego też naszym zdaniem absolutnie nie jest możliwe uszkodzenie napędu na stacji SKP.



    Części do napędu xDrive?


    Przykładowe ceny części (bez kosztów wysyłki):


    • Komplet uszczelnień ATC400 – 180 zł
    • Pompa Oleju ATC400 – 330 zł
    • Komplet Łożysk ATC400 – 280 zł
    • Łańcuch ATC400 – 950 zł
    • Zestaw sprzęgieł z łapkami- 2100 zł
    • Kosz skrzyni ATC400 – 530 zł
    • Oryginalny olej BMW xDrive 4×4 – 180 zł
    • Nowy nastawnik ATC-400, ATC-500, ATC-700 BMW – 2500 zł
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. [opony] opony do F02 XDrive
    Przez mbbrzoza w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2019, 11:59
  2. [ blacharka] Uszczelka przedniej szyby - fakty i mity?
    Przez Gwozdziu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 07:24
  3. Trening BOR-u e38 TVN FAKTY
    Przez Maciek1 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:15
  4. Oleje Allegro - fakty i mity
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •