Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ogrzewanie i elektrozawory

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post Ogrzewanie i elektrozawory

    Cześć, mam problem z rozebraniem elektrozaworów. Problem ogólnie polega na tym, że daje cały czas ciepłym pomimo tego, że jest ustawione na temperaturę minimalną i są wyłączone wszystkie nawiewy. Grzeje ciepłym pod nogi kierowcy. Jak włączę ogrzewanie i ustawię temp maksymalną to po uruchomieniu nadmuchu centralnego na desce rozdzielczej nie dmucha lewa strona, a po włączeniu prawej dmucha, ale letnie powietrze, a nie gorące pomimo ustawienia na max. Pozostałe sterowanie klapami działa, ale jest problem z temperaturą powietrza. Jak włączę grzanie szyby przedniej to leci gorące. Uznałem, że to wina elektrozaworów, jeśli się mylę proszę o poprawę co to może być. Zamówiłem zestaw naprawczy elektrozaworów, w którego skład wchodzą następujące elementy:



    Nie odkręcałem dolnej obudowy, do której przychodzą węże z płynem chłodniczym. Wyciągnąłem je w takiej formie:





    I tutaj pojawia się mój problem. Nie jestem w stanie rozebrać ich dalej, żeby dostać się do trzpieni i cewek. Demontaż uniemożliwiają mi miedziane druty od cewek:



    Ciągnąc je w dól idą razem z drutem. Nie chcę ich urwać, nie widać gdzie dokładnie one idą. Próbowałem też zdemontować tą pierwszą podstawę, ale niestety bezskutecznie. Na siłę nie chcę nic robić, bo uszkodzić łatwo.



    To, co zostało pod maską:



    Na tę chwilę poskładałem wszystko do kupy. Działa wszystko tak jak było. Mam nadzieję, że zrozumiale opisałem mój problem i ktoś mi udzieli dobrych rad. Dzięki.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Sprawdzałeś czy elektrozawory są sprawne elektrycznie ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Po podaniu napięcia na krótko, po wciśnięciu palcem elektrozaworów do środka obudowy elektrozawory się wysuwają samoczynnie, więc są chyba sprawne. W drugą stronę próbowałem sprawdzić, ale bezskutecznie. Być może źle podawałem prąd na piny.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    O elektrozaworach ogrzewania było wiele razy, ale są to tematy zazwyczaj sprzed kilku lat. Spojrzałem na niektóre. Nie trafiłem na żadne z fotografiami, nie mówiąc o tutorialach. Na dodatek jeszcze ciężej znaleźć tematy o identycznej usterce.
    Ale teraz jeszcze tego nie wiemy.

    Demontowałem nie raz takie elektrozawory i nigdy nie zdemontowałem tak jak pokazałeś.
    Troszkę płynu mi zawsze uciekło. Węże jakoś podwiesiłem i nic już nie wypłynęło na czas naprawy elektrozaworów.



    Na początek wstawię kilka swoich fotek.

    W całości jak wygląda, to wiemy.





    A to już widok podobny jak u Ciebie ten co został w aucie:




    Skoro kupiłeś zestaw naprawczy, to wiąże się to z wyjęciem wkładek, bo wymienić skruszałe oringi.






    Druga część:





    Po zdemontowaniu tej metalowej płytki... (trzeba ją podważyć jakimś cienkim nożykiem z każdej strony),





    ukazuje się taki widok:





    Jak wyglądają "tłoczki" w Twoim?





    I dalej...










    Po wymianie oringów wewnątrz:










    Załóżmy, że uda Ci się stronę mechaniczną doprowadzić do ładu... zostaje część elektryczna.
    Często któryś drucik jest oberwany. Wtedy przy odrobinie cierpliwości można polutować.

    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Problemem było to, że wszystkie zdjęcia już wygasły i stąd moje problemy. Wiszę Ci dobrą flachę przy najbliższej okazji. Wielkie dzięki!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Cieszę się, że mogłem pomóc.
    Wystarczą podziękowania.
    Gdyby Cię coś jeszcze nurtowało, to pytaj. W miarę mych możliwości pomogę.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    To mam jeszcze jedno pytanie, jak bezinwazyjnie wyjąć te wkładki z oringami w tej plastikowej obudowie? Trzeba je jakoś podważyć, są przykręcone w jakiś sposób?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Spodziewałem się tego pytania, bo sam pytałem.
    Ponieważ gumowe uszczelki na dnie są i tak do wymiany, więc możesz spokojnie spróbować wytargać je jakimś hakiem.
    Ja o ile pamiętam, szukałem jakiegoś cienkiego pręta, który dałby się zagiąć i wytrzymał siłę ciągu.
    Ale są też w sklepach do kupienia narzędzia z rękojeściami zakończone zagiętymi i prostymi szpikulcami.
    Miałem takie wcześniej, ale wspomagałem się też takimi własnej roboty.

    Najczęściej wkładki ani myślą ruszyć się ze swego miejsca, dlatego dobrze jest je wcześniej czymś namoczyć. Może być coś w rodzaju WD 40. Możliwe, że też i płyn do naczyń. I próbować podważać w kilku miejscach hakiem.
    Ale z czuciem i nie za wszelką cenę, bo wkładka może pęknąć.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    a sprawdzał ktoś patent z elektrozaworami z e39 do e32:? podbno wchodza bezproblemowo i wtyczka piny to samo. Informacja zasłyszana poczta pantoflową ,podobno nie ma przez długi czas klopotów z ez po montażu tych z e39.

Podobne wątki

  1. elektrozawory
    Przez przestefan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 12:41
  2. elektrozawory
    Przez blitz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 10:47
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 21:08
  4. Czy to elektrozawory?
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 08:39
  5. Elektrozawory
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •