Cześć, mam problem z rozebraniem elektrozaworów. Problem ogólnie polega na tym, że daje cały czas ciepłym pomimo tego, że jest ustawione na temperaturę minimalną i są wyłączone wszystkie nawiewy. Grzeje ciepłym pod nogi kierowcy. Jak włączę ogrzewanie i ustawię temp maksymalną to po uruchomieniu nadmuchu centralnego na desce rozdzielczej nie dmucha lewa strona, a po włączeniu prawej dmucha, ale letnie powietrze, a nie gorące pomimo ustawienia na max. Pozostałe sterowanie klapami działa, ale jest problem z temperaturą powietrza. Jak włączę grzanie szyby przedniej to leci gorące. Uznałem, że to wina elektrozaworów, jeśli się mylę proszę o poprawę co to może być. Zamówiłem zestaw naprawczy elektrozaworów, w którego skład wchodzą następujące elementy:



Nie odkręcałem dolnej obudowy, do której przychodzą węże z płynem chłodniczym. Wyciągnąłem je w takiej formie:





I tutaj pojawia się mój problem. Nie jestem w stanie rozebrać ich dalej, żeby dostać się do trzpieni i cewek. Demontaż uniemożliwiają mi miedziane druty od cewek:



Ciągnąc je w dól idą razem z drutem. Nie chcę ich urwać, nie widać gdzie dokładnie one idą. Próbowałem też zdemontować tą pierwszą podstawę, ale niestety bezskutecznie. Na siłę nie chcę nic robić, bo uszkodzić łatwo.



To, co zostało pod maską:



Na tę chwilę poskładałem wszystko do kupy. Działa wszystko tak jak było. Mam nadzieję, że zrozumiale opisałem mój problem i ktoś mi udzieli dobrych rad. Dzięki.