Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nowe sprężyny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    14
    BMW
    e38 2.8
    Skąd
    płock

    Post Nowe sprężyny

    Witam. Mam pytanie... Wymieniłem sprężyny na nowe seryjne z sportowych a nie zmieniłem amortyzatorów sportowych. auto poszło od razu ok 10 cm w góre i wugląda teraz jak terenowy. szczelina między kołem a nadkolem to 12 cm... I tu pytanie czy to wina sprężyn czy starych amortyzatorów sportowych że auto tak poszło w góre... ??

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    moze zle dobrane sprężyny ..... bo jest na to tabelka zależnie od silnika i wyposażenia

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Tak jak Johnny_Bravo pisze - zle dobrane sprezyny
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo Zobacz posta
    moze zle dobrane sprężyny ..... bo jest na to tabelka zależnie od silnika i wyposażenia
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Tak jak Johnny_Bravo pisze - zle dobrane sprezyny
    Chyba obaj nie czytacie, choć rzeczywiście kolega zdania składa w karkołomny sposób, ale:
    Cytat Zamieszczone przez kszo511 Zobacz posta
    Wymieniłem sprężyny na nowe seryjne z sportowych
    Czyli jak rozumiem - zmieniłeś stare sprężyny sportowe (obniżające) na nowe sprężyny seryjne (wysokość standardowa). Jeśli tak to dlaczego jesteś zaskoczony tym, że auto się "podniosło"? Przecież tak właśnie być powinno.

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Czyli jak rozumiem - zmieniłeś stare sprężyny sportowe (obniżające) na nowe sprężyny seryjne (wysokość standardowa). Jeśli tak to dlaczego jesteś zaskoczony tym, że auto się "podniosło"? Przecież tak właśnie być powinno.
    Irek 12 cm pomiedzy kolem a nadkolem napewno nie bedzie po montazu seryjnych sprezyn no chyba ze kola 14tki
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No ale tu może być kilka czynników. Jeżeli sportowy amortyzator ma mocowanie sprężyny na tej samej wysokości co standardowy amortyzator, to winne będą tylko i wyłącznie źle dobrane sprężyny. Jeżeli wysokość mocowania jest inna, to winne mogą być same amortyzatory, lub i amortyzatory i nowe sprężyny.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    14
    BMW
    e38 2.8
    Skąd
    płock
    To że auto pójdzie troche wyżej na seryjnych to normalne ale jeśli na kołach 16" auto z 3cm idzie na 12cm to chyba napewno coś nie tak jest z sprężynami... w poniedziałek oddaje samochód znów do warsztatu i zobaczymy co będzie...

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Nowe sprężyny na przód. Jakie ? Opinie
    Przez podqr w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 10:49
  2. Nowe sprężyny z przodu - wysoko przód ;)
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 12:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •