Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: E65 735Li problem na zimnym dławi go

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Odpowiednikiem DISY w N62 będzie zmienna długość dolotu. Kolektor ssący ma pod ścianą grodziową taki silniczek nastawczy, który tym steruje, ale nie sądzę, żeby jego błędne działanie przełączało Valvetronic w tryb "pełne otwarcie".

    Błąd 2865 to awaryjne przestawienie Valve w tryb "pełne otwarcie". Komputer przestawia wtedy Valvetronic bez zwracania uwagi na odczyt z czujnika pod ścianą grodziową. Robi to do momentu gwałtownego wzrostu poboru prądu i w ten sposób wykrywa maksymalne położenie. Miewałem ten błąd w swoim E65 i według swoich zarchiwizowanych odczytów, ten błąd jest dla banku 1.

    Taki tip. Zdarza się, że jeżeli błąd nie ma podanego wprost, którego banku (której głowicy) dotyczy, to chodzi o bank 1 (prawa strona patrząc w kierunku jazdy).

    Skup się przede wszystkim na 2780 czyli czujniku położenia wału (może to być oznaka wyciągniętego rozrządu). Od Valvetronica w trybie awaryjnym auto tak nie kuleje.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 26-10-2019 o 12:56

  2. #22
    Radekk
    Gość
    Dzięki . Damned - powiedz mi przy jakim przebiegu wyciąga się łańcuch w n62 ?

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja sprzedawałem swoje E65 jak miało 312k km i łańcuch był tip top.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ja sprzedawałem swoje E65 jak miało 312k km i łańcuch był tip top.
    Mój znajomy w Szwajcarii miał w E63 645i przy 200kkm wymieniany silnik na nowy za który oczywiście sam zapłacił, ale nie pamiętam dokładnie dlaczego.
    Pewnie przyjedzie do PL za niedługo i stawi się do nas na warsztat to się go zapytam co było powodem wymiany tego motoru.

  5. #25
    Radekk
    Gość
    U mnie jest realne 140 tys z groszem przebiegu. W sumie się dziwię żeby łańcuch miał już dosyć. Wczoraj znów go odpaliłem i zapalił pięknie , oczywiście błędy znikły wcześniejsze.

    3 nad ranem ,poszedłem do garażu,odpalić,popatrzeć...spać nie mogłem ,ciągle na głowie siódemka. Ściągałem sobie osłony w celu wymiany czujnika rozrządu (zakupiłem wczoraj) ale go nie widzę ,jest tylko czujnik valvetronica ten płaski. Według TISa jest gdzieś obok niego ale nie mogę znaleźć ,czy do jego wymiany trzeba ściągać górne podszybie ?
    Ostatnio edytowane przez Radekk ; 27-10-2019 o 04:56

  6. #26
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Masz w sumie 7 czujników:
    - dla wałka ssącego bank1/bank2
    - dla wałka wydechowego bank1/bank2
    - dla wałka mimośrodowego (Valvetronic) bank1/bank2
    - dla wału korbowego

    Błąd masz od tego ostatniego. On jest na dole silnika.
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...sensor/S11enyA

  7. #27
    Radekk
    Gość
    To jest ten na korpusie skrzyni ?

  8. #28
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Na schemacie co podesłałem oznaczony jest jako B6203(a). I tak, jest mniej więcej w okolicach, gdzie skrzynia łączy się z silnikiem.

  9. #29
    Radekk
    Gość
    Auto nadal w warsztacie , dziś dostałem telefon ze filtr paliwa został wymieniony ,jest trochę lepiej niż było. Ale wciąż nie jest tak jak być powinno. Podmienili czujnik walka korbowego, której znajduje się na korpusie skrzyni, błąd jest ten sam co był. Padło na sterownik silnika lub VVT, ponieważ oba są lekko zaśniedziałe / zawilgocone. Będą musiał kupic oba i podmienić. Czy to może być jeszcze wina Power Module ?



    Witam ponownie. Udało się naprawić siódemkę!

    Zostały wymienione czujniki cieczy oraz wody które podawały źle wartosci. Czujnik ciśnienia oleju z którego się lał olej, filtr paliwa knecht (był oryginalny)jak się okazało paliwo wracało, oraz czujnik walka rozrządu i korbowego. Wkoncu auto pali jak powinno ,ma moc oraz nie falują obroty podczas jazdy.
    Lista napraw:


    Damned, Masters dziękuję wam za pomoc ,waszym tropem też pomogłem mechanikom. Wyślijcie adres na PW to wyśle skrzynkę piwa :)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 04-11-2019 o 09:56

  10. #30
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Od picia wspólnego piwka to są czerwcowe zloty ;) Oby auto służyło i cieszyć się jazdą :)

Podobne wątki

  1. E32 M30B30 problem z zimnym silnikiem -dławi się
    Przez Piotr Z w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 15:40
  2. problem ze wspomaganiem e38 735li
    Przez sebastian735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 11:30
  3. [silnik] Dławi na zimnym, ale jakoś dziwnie.
    Przez trajano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2015, 19:38
  4. m52b28 ciezko odpala , dławi sie na zimnym
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 17:16
  5. [silnik] Nierówna praca na zimnym dławi się, migający check engine
    Przez Pablo7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 16:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •