Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Tarcze hamulcowe e65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city

    Tarcze hamulcowe e65

    Piszę nowy wątek bo stary jest zablokowany a ciężko jest znaleźć konkretne wypowiedzi na temat tarcz firmy rotinger.
    Chciałem zapytać tych którzy jeżdżą bądź jeździli na rotingerach GT jak się spisują czy czuć jakieś drgania na kierownicy po ostrzejszych hamowaniach na autostradzie itp.

    Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Na początku roku twin7 pisał o jego przebojach z rotingerem gt. Poczytaj https://7er.pl/showthread.php/33706-...lecacie/page86 ale i są tacy co jeżdżą na nich i są zadowoleni np. Miro.
    W przypadku kolegi twin7 skończyło się na zakupie tarcz Metelli za 340 zł. Może da znać czy dalej podtrzymuje dobre zdanie o tych tarczach.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Wątek czytałem cały od dechy do dechy chyba w ubiegłym roku ale teraz jest tam więcej dyskusji na temat reklamacji i podejścia do klienta. Myślałem że po mniej więcej pół roku będzie można coś więcej powiedzieć o tych tarczach.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja juz kilka kompletów u nich zamówiłem, świetny kontakt, dobrze się rozmawia - dla forum 7er myślę, że nawet dostaniesz rabat, bo juz też to z nimi kiedyś ustalałem. Jak na razie nikt nie narzeka a wręcz przeciwnie. 2 tyg temu zakładałem teściowi i też śmiga aż miło.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    A jakie klocki dopasowałeś?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Niestety klocki zakupił wcześniej teść i były to Breck, ale w sumie też dają rade.

    EDIT: dzisiaj znajomy odbierał auto z warsztatu po przeglądzie, z tego co wiem to mechanik jechał tym autem i był zdziwiony jak zajebiście hamuje ;) Na kpl z rotingera :)
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 17-10-2019 o 14:06

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zajebiste tarcze. U mnie zero, totalnie zero najmniejszego drgnięcia czy drżenia . Hamują jak w nowym aucie. Służą drugi rok, a nie jedne, konkretne hamowanie na autostradzie miały. Jeżdżę autem codziennie a nie tylko w weekendy. Ja szczerze polecam. Moje są GT nacinane i nawiercane oraz dodatkowo galwanizowane przez co nigdy nie są zardzewiałe . Klocki mam Textara i takie też Rotinger poleca. To są miękkie klocki i jedyną ich wadą to to że pylą ,lecz auto staje w miejscu w momencie. Mnie to nie przeszkadza ,że brudzą felgi bo ja akurat auto myję co najmniej raz w tygodniu .
    Pisz do nich na maila lub kontaktuj się osobiście . Kontakt z nimi jest wzorowy. Zamów przesyłkę dobrym kurierem bo jak trafisz na ciuli to rzucają paczkami więc wiesz co dostaniesz.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Dzięki miro. Dzwoniłem i już zamówiłem właśnie GT. Muszę jeszcze klocki dokupić. Powiedzcie mi jeszcze jedno. Czy były różne wysokości tarcz. Ja mam u siebie hamulce od 750 czyli średnica to 348mm bodajże ale w jednej hurtowni pytali o wysokość (głębokość) bo według ich katalogów były różne.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Chyba były różne rozmiary z tego co pamiętam. Ja mam 324 mm średnicy. Moja rada zadzwoń do nich jeszcze raz i dopłać sobie za galwanizację. Mega sprawa, nie pożałujesz.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Wziąłem te galwanizowane. Wiem, że były 3 średnice. 324mm do 3,6b 4,4b i chyba wszystkie diesle ale tutaj nie mam 100% pewności. Później 348mm przy 4,8 i największe 374mm przy 760 i alpinie. Mnie pytali o głębokość

Podobne wątki

  1. Tarcze hamulcowe - Tył
    Przez Wierny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 09:35
  2. [hamulce] tarcze hamulcowe tyl
    Przez oizo_pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 09:17
  3. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 23:32
  4. [hamulce] Tarcze,klocki hamulcowe.
    Przez siwymetal w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •