Strona 27 z 58 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #261
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zanim zabierzesz się za przekładnię, spróbuj wymienić tuleje w wahaczach przedniej osi(w "bananach" ) na poliuretan, choćby w tej najmiększej wersji
    Znalazłem, więc wklejam dla potomnych:
    https://allegro.pl/oferta/poliuretan...zod-7275479908
    Poliuretanowa Tuleja Wahacza Przedniego (Przednie)

    - Komplet 2 sztuk -

    Do samochodu :

    • BMW E60 2003-2010
    • BMW E61 2003-2010
    • BMW E63/E64 2002-2010
    • BMW E65/E66/E67 2001-2008

    Wszystkie modele silnikowe
    Tuleja nie pasuje do modeli 4x4 XDRIVE.
    MPBS KOD: 0802704
    Twardość: 80ShA

  2. #262
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Osobiście jej nie sprawdzałem, przekazałem ją mechanikowi, który powiedział, że to nie ta część i kazał szukać tych zaworów.
    Teraz już sam nie wiem czy to on się pomylił czy sprawdzał pompkę i dlatego ją wykluczył?
    Błąd "009C76 IHKA Auxiliary water pomp"
    Dotyczy tej pompki, do której link podesłał lockbud
    A pytam o sprawdzenie, bo pompke można sprawdzić podając 12V Na jej styki(nawet podpisana jest gdzie plus i minus), ale podlaczajac ją na sucho do auta, nadal będziemy mieć błąd w sterowniku. Wystarczy ją zanurzyć w wodzie i błędu już nie ma
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #263
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Pogoda może nie zachęca do spacerów ale do przejażdżek już bardziej :)

    Wklejam aktualny stan wyświetlanych błędów:


    Przy okazji wiem już, że można wyłączyć DSC tak samo jak DTC.
    Działa i po wyłączeniu pojawia się na desce kontrolka.
    Doczytałem także, że błąd DSC może się pojawiać po zgaszaniu silnika w pozycji D.
    Ja gaszę zawsze na P ale może to rzeczywiście jest powiązane i powoduje pojawianie się tego błędu DSC?
    W każdym razie DSC działa i to jest dla mnie najważniejsze.

    Powoli do przodu :)

  4. #264
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Działo się dużo a ponieważ wielu z Was mi pomagało (i pomaga nadal) postanowiłem napisać krótkie podsumowanie.
    Auto kupiłem w maju ub.r. z planem aby w ciągu jednego roku doprowadzić je do stanu 100% używalności. Nie było to łatwe bo pierwsze podłączenie pod komputer (jeszcze przed zakupem) dało 6 stron błędów w formacie A4. Nie zakładałem także w swoich obliczeniach wystąpienia ogólnoświatowej epidemii i dlatego termin projektu odrobinę się wydłużył. Od strony mechanicznej stan prac oceniam na 95%, niestety zabrakło czasu na zajęcie się aspektami wizualnymi.

    Większą część historii znacie z poprzednich postów więc napiszę tylko co zostało zrobione w czasie mojej nieobecności na forum, czyli od momentu bicia podczas hamowania.

    Oto co zostało zrobione w tym kierunku:
    - tarcze (praktycznie nowe) i bez śladów nierównomiernego zużycia + sprawdzone czujnikiem zegarowym zostały przetoczone;
    - zaciski hamulcowe zostały wypiaskowane i pomalowane (klocki pozostały te same);
    - zostały wykorzystane zestawy naprawcze do zacisków;
    - ogólne dokładne oczyszczenie i sprawdzenie wszystkich elementów układu;
    - wymiana płynu hamulcowego;
    - wymiana drążków stabilizatora;
    - zbieżność.


    Na chwilę obecną, tj. po przejechaniu ponad 2k km bicie nie występuje.


    Zanim naprawiłem bicie umawiałem się już na demontaż i oddanie do regeneracji przekładni kierowniczej.
    Nie zdążyłem jednak tego zrobić, gdyż... padła skrzynia biegów. Padła to może nadużycie ale po chyba 3-ciej zlewce/dolewce 2L oleju w skrzyni, stało się to co się często dzieje ze skrzyniami, które jeździły na jednym oleju od nowości i ten olej ktoś zaczął zmieniać czyli pojawiło się falowanie obrotów i zgrzytanie. Nie czekałem i nie jeździłem z tym długo tylko podjąłem decyzję o kompletnym remoncie.
    Konwerter regenerowałem w firmie Mid parts i gorąco tę firmę wszystkim polecam.
    Sama skrzynia pojechała do remontu do firmy Pana Daniela Budy z Baranowa i tutaj także polecam jak mogę bo wszystko poszło zgodnie z umową - skrzynia pracuje płynnie i cicho. Mogłem także zapoznać się ze stanem zużycia starych elementów skrzyni. Tłoczki mechatronika starte na gładko.
    Po remoncie skrzyni wykonałem adaptację czyli 9 przejazdów z zatrzymania do 6-tego biegu ze swobodnym zatrzymaniem pojazdu.
    W międzyczasie odpięła się puszka od podciśnienia przez co auto nie miało mocy i nie działał tryb Sport za co błędnie winiłem skrzynię.
    Po podłączeniu zbiornika podciśnienia moc wróciła i auto odzyskało pełną sprawność:
    https://streamable.com/grg5go


    Na chwilę obecną komputer wyświetla błędy nie mające wpływu na zachowanie auta czy komfort podróżowania, dotyczące tak naprawdę trzech modułów:
    - LM: Ride-highsensor, rear, faulty czyli poziomowanie świateł;
    - LM: HVAC coil chopping cewka silnika regulacji reflektora - j.w.
    - SHZH: Heater locking czyli ogrzewanie postojowe;
    - IHKA: Auxiliary-water pump czyli dodatkowa pompa wody:


    Wykonałem już także dwie polerki maski i jedną tylnej klapy ale niestety: maska była już kiedyś malowana (pędzlem, wałkiem albo szczotką drucianą) i posiada (podobnie jak tylna klapa) dużo głębszych rys. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię - pierwsza w kolejności i tak będzie pełna regeneracja lamp.

    Projekt, choć jeszcze nieukończony, uważam za udany.
    Aktualny przebieg 402000 km i jeździ się tym fantastycznie :)

    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 02-08-2020 o 17:15

  5. #265
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cieszymy się razem z Tobą ;)

  6. #266
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Co do maski - jak oceniasz twardość lakieru? Od tego zależy dalsze postępowanie. Jak masz rysy to możesz je pokazać, coś się doradzi :)

  7. #267
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Dzięki @tuczi77
    @Plexi36 - nie znalazłem nikogo z czujnikiem a samemu trudno mi określić twardość lakieru.
    Poza rysami maska posiada także plamę po ...superglue (nie jestem jej autorem):

    Tu lepsza jakość: https://ifotos.pl/zobacz/201910151_qqrsxsh.jpg

    Po ostatniej polerce nałożyłem wosk i trochę to teraz lepiej wygląda ale nie mam aktualnych zdjęć.
    Do polerki używałem maszyny + dwa rodzaje padów: za pierwszym razem bardziej miękki, przy kolejnej twardszy.
    Pasta SONAX.

    Pierwsza polerka na miękko praktycznie nic nie dała a moim zdaniem nawet uwypukliła głębsze rysy.
    Po drugiej polerce twardszym padem efekt zaczął się pojawiać ale nie objął głębszych rys - nadal są widoczne.
    Wiele mniejszych rys (tych kolistych) także pozostało widocznych.

    Poszukuję także kogoś kto ma doświadczenie w regeneracji jasnych skór.
    Widziałem już poradniki na YT ale interesuje mnie trwałość takich rozwiązań i ewentualne wskazówki odnośnie zakupu środków. Chyba, że możecie polecić kogoś kto wykonuje takie naprawy?
    Kierownice po obszyciu również widziałem i kolor (moim zdaniem) zbyt mocno odbiega od pozostałych elementów tapicerki dlatego wolałbym regenerować starą skórę.

  8. #268
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Z tym po kleju raczej już nie zdziałasz nic, pozostaje jedynie lakierowanie. Ryski spróbuj papierem na wodę 2000, 2500, wykończ 3000, twardy pad i odpowiednia pasta do niego, a na samym końcu miękki do wykończenia i też odpowiednia pasta, chyba, że masz 3in1. Z papierami ostrożnie żeby nie przetrzeć klaru. Ale czy warto się bawić skoro maska do lakierowania?

  9. #269
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta

    Poszukuję także kogoś kto ma doświadczenie w regeneracji jasnych skór.
    Widziałem już poradniki na YT ale interesuje mnie trwałość takich rozwiązań i ewentualne wskazówki odnośnie zakupu środków. Chyba, że możecie polecić kogoś kto wykonuje takie naprawy?
    Kierownice po obszyciu również widziałem i kolor (moim zdaniem) zbyt mocno odbiega od pozostałych elementów tapicerki dlatego wolałbym regenerować starą skórę.
    Bo masz resztę zużytą, a to nie oznacza, że skóra tak ma wyglądać. Przede wszystkim skóra ma być matowa, a nie świecić się jak....
    Przy dobrze zrobionej kierownicy, kwestia kilku miesięcy i zaczyna wyglądać "normalnie"

    Co do malowania skór, to nie słyszałem o skutecznej metodzie. Wszystko jest "na chwilę", dłuższą lub krótszą, ale jednak. Najtrwalsze rozwiązanie to nowa skóra, ale koszta wyraźnie wyższe
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #270
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Nie ruszaj nawet tej maski, to coś nadaje się tylko do lakierowania, niestety :/ Grube rysy to zazwyczaj punktowym papierkiem i potem spolerować wystarczy. Co do skór - polecam system Colourlocka, jest bardzo trwały bo kładziesz normalnie top coat na wszystko i wytrzymuje. Nie jest to jakieś mega skomplikowane, ale wymaga trochę uwagi. Nie myśl o wysyłaniu do regeneracji - ceny są kosmiczne, centrum Colourlocka zaśpiewało mi tyle, że na Znanym Portalu Aukcyjnym w cenie regeneracji jednego fotela kupię komplet komfortów z regulowaną tylną kanapą z grzaniem i wentylacją :)

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •