Strona 10 z 58 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #91
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Dzięki Miro! :)

    Panowie, nie dopisałem ale po wymianie modułu SIM/SGM oraz założeniu emulatora maty wszelkie problemy z wyświetlaniem się błędów poduszek i pasów trwale zniknęły.
    Żeby być precyzyjnym: po kodowaniu nowego modułu SIM zniknęła kontrolka poduszki ale kontrolka pasów oraz "gong" dźwiękowy po włożeniu kluczyka pozostał.
    Dopiero emulator załatwił sprawę.

    Błąd, który załatwił emulator: 009763 w module SSFA.

    Podziękowania dla Cursora za kodowanie via TeamViewer!
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 04-11-2019 o 09:39

  2. #92
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Łożyska skf najlepiej.

  3. #93
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Już kupiłem FAG. Mam nadzieję, że będą ok.

  4. #94
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Łożyska były sprawdzane i wiadomo na pewno, że szum pochodzi od nich? Czasem mylne wrażenie dają opony- u mnie po zmianie na zimówki dałbym sobie głowę uciąć, że łożyska szumią, ale to wina opon tylko i wyłącznie. Same łożyska w BMW są naprawdę trwałe, ale nie powiedziane, że w końcu nie padną. FAG powinien zdać egzamin, często go polecają.

    Odnośnie porównania do tego, że po jedzie 7 ciężko jest odnaleźć się w innych autach, trudno się z tym nie zgodzić. Kilka lat temu sporo kilometrów przelatałem przedliftowym 730d i zawsze miło to auto wspominam, a co więcej, okazało się z perspektywy czasu mniej problematyczne niż poliftowe.
    Wylecz to swoje auto z pozostałych bolączek i ciesz się jazdą- u nas w rodzinie jeździ polift, który w tej chwili dobija do 515kkm, a w każdej chwili do niego byś wsiadł i dojechał na drugi koniec Europy.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 01-11-2019 o 19:18

  5. #95
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    SKF bardzo ,bardzo dobre. FAG również bardzo dobry bo to to ta sama półka co SKF.
    Ciekawostka taka ,że FAG w czasach e38 był dostawcą na pierwszy montaż . W późniejszych modelach łożyska już dostarczał SKF.

  6. #96
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Łożyska były sprawdzane i wiadomo na pewno, że szum pochodzi od nich? Czasem mylne wrażenie dają opony- u mnie po zmianie na zimówki dałbym sobie głowę uciąć, że łożyska szumią, ale to wina opon tylko i wyłącznie. Same łożyska w BMW są naprawdę trwałe, ale nie powiedziane, że w końcu nie padną. FAG powinien zdać egzamin, często go polecają.

    Odnośnie porównania do tego, że po jedzie 7 ciężko jest odnaleźć się w innych autach, trudno się z tym nie zgodzić. Kilka lat temu sporo kilometrów przelatałem przedliftowym 730d i zawsze miło to auto wspominam, a co więcej, okazało się z perspektywy czasu mniej problematyczne niż poliftowe. Lecz to auto i ciesz się jazdą- u nas w rodzinie jeździ polift, który w tej chwili donibija do 515kkm, a w każdej chwili do niego byś wsiadł i dojechał na drugi koniec Europy.
    Tak, łożyska sprawdzał mój mechanik z dobre 2 miesiące temu: lewy przód do wymiany a prawe niby jeszcze by pojeździło ale z racji, że robię duże przebiegi to wymienię oba za jednym zamachem.
    Miałem je kupić już wcześniej ale zająłem się innymi sprawami i wyleciało mi z głowy. Wczoraj zrobiłem krótką trasę po Ravenol i mi się przypomniały :)

    Opon jeszcze nie zmieniłem na zimówki. Wychodzę z założenia, że na mokrym lepiej jest mieć letnie i zmienię pewnie za tydzień najwcześniej.

    Ja nie mam porównania z innymi autami wyższej klasy ale jeździłem ostatnio nowym peugeotem, nowym golfem i passatem (wszystkie miały przebieg mniejszy niż 1k) i jedyne co mi się bardzo podobało to bezszelestna praca silników na postoju i podczas spokojnej jazdy - jednak nowe to nowe. Za to sama jazda, wyprzedzanie, głupie komputery, które wiedzą lepiej ode mnie kiedy mam zmienić bieg, jakieś punkty ECO (sic!) i te małe silniczki, które przy wyprzedzaniu brzmią jak szlifierka... MEH :)

    Dzięki za słowa otuchy - zawsze dobrze usłyszeć od prawdziwego użytkownika, że te auta potrafią robić większe przebiegi niż te moje marne 400k :)
    Liczę, że i ten jeszcze pociągnie.

  7. #97
    Radekk
    Gość
    Powiem Ci tak szczerze że przy takim przebiegu to i tak to auto wygląda bardzo dobrze :D

  8. #98
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    OK, Panowie, recenzja po zlewce oleju ze skrzyni.

    Temperatura skrzyni 36':


    Tak wygląda miska po zdjęciu osłony (cała z widocznymi śladami oleju):








    Auto z wyłączonym silnikiem, odkręcamy BOCZNY korek:






    I nic. Dosłownie ani kropla oleju nie wyciekła.
    Odpaliliśmy auto i udało się spuścić może ze 200/250ml:
    https://streamable.com/x6ruk







    Później na zgaszonym silniku odkręciliśmy dolny korek i spuściliśmy olej do poziomu niecałego 1L:
    https://streamable.com/shu6d









    Po odpaleniu auta zaczęliśmy uzupełniać olej i weszły całe 2L (-może 100 ml, które wyciekły ze strzykawki z obu litrów).
    Ponieważ oleju brakowało dolaliśmy większą część tego, który wcześniej spuściliśmy i jeszcze by weszło...

    Tak wygląda zlewka:
    https://streamable.com/n769f
    Praktycznie sam piasek i żadnych opiłków (to co widać w jasnym świetle to odbicie oleju w słońcu a nie metalowe elementy).



    No i na koniec lepsze spojrzenie na olej:


    Sam kolor nie był taki czarny jak to widziałem podczas zlewania ale niestety zdecydowanie przepalony.

    Na chwilę obecną poczekam i przejadę te min. 300km i zrobimy drugą zlewkę/dolewkę.

    Czekam na Wasze opinie i za każdą radę/wskazówkę z góry dziękuję.

    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Powiem Ci tak szczerze że przy takim przebiegu to i tak to auto wygląda bardzo dobrze :D
    Dzięki Radekk - przejechałem się dzisiaj po tej zlewce/dolewce ok. 70km i nie chciało mi się wysiadać :)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 04-11-2019 o 09:41

  9. #99
    Radekk
    Gość

    Post

    To świetne auta ,tylko koszt utrzymania jest spory. Ja w tym tygodniu wydałem 1200zl na naprawę :D

  10. #100
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ogólnie to olej raczej do wymiany- kolor przepalony, odbiega znacząco od koloru oleju nowego. Bo oleju nie zmieniałeś jeszcze, to była tylko kontrola jego wyglądu?

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •