Strona 51 z 58 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #501
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Po przetoczeniu 2k i wraca bicie.
    Drugi komplet z rzędu po przetoczeniu wytrzymał 2k km. Wcześniej ATE, teraz Ferodo. Nowe wytrzymują 4-6k km.
    Obecnych i tak nie ma już co toczyć bo były toczone i aktualnie mają 0,08 stopnia odchyłu.
    Uznajmy proszę temat toczenia za zamknięty i idźmy dalej.



    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    Wymieniłem wtedy:
    - płyn hamulcowy chyba ze trzy razy,
    - zrobiłem próżnię w układzie hamulcowym
    - no i założyłem zaciski od 750, które wcześniej kupiłem
    - i wymieniłem przednie zawieszenie (wahacze, łącznik stabilizatora i jeden drążek kierowniczy). Po tych zabiegach bicie ustało.

    Trochę się tego nazbierało Panie toomas.
    Ja swój płyn wymieniłem pojedynczo kilka miesięcy temu (ATE DOT4 SL), wymianę wykonywał mechanik więc nie wiem czy robił próżnię.
    W jego opinii wtedy oraz w późniejszych opiniach kolejnych mechaników nie ma tam niczego do czego można byłoby się przyczepić i nie będą mi na oślep wymieniać wszystkiego po kolei.
    Zwłaszcza, że wiele elementów już jest nowych jak u Ciebie (zawieszenie, drążki, tuleje, sworznie, piasty, itd.).

    Nie malowałem felg i nie były malowane wcześniej, są w stanie ori.
    Przyleganie piast możemy także wykluczyć ponieważ przed wymianą piast koła były zamieniane miejscami, były wymieniane tarcze z klockami i po wymianie czy to najpierw tarcz z klockami, a później piast bicie pozostało w takiej samej formie. Gdyby było to związane z przyleganiem lub biciem piast to po tych zabiegach powinno ustać lub przynajmniej zmienić charakter.

    O zmianie tarcz i zacisków na większe słyszałem już wcześniej i chciałem to zrobić ale mi to odradzono.
    Poniekąd, taka zmiana to bardziej obejście problemu niż jego rozwiązanie bo skoro auto jeździło kilkanaście lat i hamulce nie biły a teraz biją i to po kolei różnych producentów, tzn., że coś je gnie i trzeba to naprawić.
    Idźmy dalej.


    Może servo od hamulców nawala?
    Znacie jakieś procedury kalibracji, adaptacji układu hamulcowego w ISTA?
    Albo może chociaż da się sprawdzić live data ciśnienie w układzie lub temperaturę płynu hamulcowego?
    Cokolwiek o co można byłoby się zaczepić?

  2. #502
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Co do próżni to chyba nie jest standardowy zabieg. Ja mam pompę próżniową do chłodnictwa i klimatyzacji i zrobiłem próżnię tylko profilaktycznie żeby wyeliminować jakiekolwiek ślady wilgoci w układzie w związku z tymi tłoczkami w pompie ABS/DSC.

    Pisałeś wcześniej o grzaniu się tarcz. Próbowałeś zatrzymać się żeby hamulca używać jak najmniej i sprawdzić jak bardzo się te tarcze grzeją? Może faktycznie w jakiś sposób płyn się nie cofa przez co tarcze się przegrzewają i po jakimś czasie krzywią?

    Chyba, że faktycznie jest możliwość "podglądu" temperatury płynu czy cuś.

  3. #503
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Nie ogarniam tego Panie, piasty, tarcze, zawieszenie ok, wszystko dolega prawidłowo, zaczynam się sam martwić od tego czytania, temperatura nie sądzę u mnie pod maską jest jak w piekle podchodząc do koła można poparzyć gołe nogi. Rozumie ze felgi proste i nie biją?

  4. #504
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rudek Zobacz posta
    Tak da się i widziałem przetaczanie to słabe, jeśli chodzi o hamulce należy wymieniać jeszcze przy takim dużym samochodzie. Jedno tylne koło mi się grzało, winą była korozja bo się nie cofał tłoczek.Pan samochodzik a malowałeś może swoje felgi jeśli tak to czy zdarłeś farbę z tylnej części mocowania felgi? Dodam jeszcze że po takim przetaczaniu zużycie klocków jest dwukrotnie szybsze a może i szybciej.
    Ale mi pomogło..

  5. #505
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Panie samochodzik a prowadnice i te tulejki gumowe wymieniłeś wyczyściłeś kopyta tam nagaru nalepów od groma https://zapodaj.net/c3c7db5f23c64.jpg.html

  6. #506
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rudek Zobacz posta
    Panie samochodzik a prowadnice i te tulejki gumowe wymieniłeś wyczyściłeś kopyta tam nagaru nalepów od groma https://zapodaj.net/c3c7db5f23c64.jpg.html
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    - regeneracja zacisków hamulcowych z wykorzystaniem zestawów naprawczych, zaciski wypiaskowane, pomalowane, wszystko złożone od zera (bez wpływu na bicie);
    Tak, kupowałem osobiście w Inter Carsie, wszystko złożone od zera.
    Lepszego ujęcia nie mam:



  7. #507
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Doktoryzacji ciąg dalszy. Oto co udało mi się zebrać przez ostatnie tygodnie odnośnie tarcz:

    Centrum serwisowe największego producenta tarcz:
    -"Dopuszczalne bicie tarcz dla BMW wynosi max. 0,03, a od 0,05 w górę zaczyna się odczuwalne bicie na kierownicy.

    Mechanik z ASO BMW:
    - Jeśli tarcze do beemki mają więcej niż 0,02 bicia to odstępujemy od montażu (tarcze do reklamacji).

    Oficjalny sklep z częściami do BMW:
    - Dopuszczalne bicie tarcz dla BMW wynosi 0,08.

    Firma od przetaczania tarcz:
    - Jeśli tarcze mają 0,08 bicia to wymagają toczenia.



  8. #508
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Panie samochodzik, 500 km zrobiłem zero drgań, 140 km/h puszczam kierownic i zatrzymuje się na wprost kierownica jak przyspawana.

  9. #509
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,239
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Doktoryzacji ciąg dalszy. Oto co udało mi się zebrać przez ostatnie tygodnie odnośnie tarcz:

    Centrum serwisowe największego producenta tarcz:
    -"Dopuszczalne bicie tarcz dla BMW wynosi max. 0,03, a od 0,05 w górę zaczyna się odczuwalne bicie na kierownicy.

    Mechanik z ASO BMW:
    - Jeśli tarcze do beemki mają więcej niż 0,02 bicia to odstępujemy od montażu (tarcze do reklamacji).

    Oficjalny sklep z częściami do BMW:
    - Dopuszczalne bicie tarcz dla BMW wynosi 0,08.

    Firma od przetaczania tarcz:
    - Jeśli tarcze mają 0,08 bicia to wymagają toczenia.


    I w zasadzie wszyscy mają rację.
    Zmierzyłeś bicie nowych piast? Piasta ma niższe dopuszczalne bicie od samej tarczy.
    My na warsztacie zawsze czyścimy piastę, następnie pomiar bicia. Jak jest ok, to montujemy tarczę, przykręcamy ją kompletem śrub żeby dobrze przylegała do piasty. Pomiar bicia tarczy i jeśli jest ok to dopiero montaż zacisku.
    W M5 e60 trafiła nam się tarcza poza normą, a to nie dość że oryginał z ASO, to jeszcze kierunkowa. Tarcza wylądowała w pudełku i poszła na reklamację.

    Przedstawiciel ATE(sam fan bmw) opowiadał kiedyś jak walczyli z biciem kierownicy w E39. Winne okazało się zawieszenie, a nie bezpośrednio same tarcze
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #510
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    I w zasadzie wszyscy mają rację.
    Zmierzyłeś bicie nowych piast? Piasta ma niższe dopuszczalne bicie od samej tarczy.
    My na warsztacie zawsze czyścimy piastę, następnie pomiar bicia. Jak jest ok, to montujemy tarczę, przykręcamy ją kompletem śrub żeby dobrze przylegała do piasty. Pomiar bicia tarczy i jeśli jest ok to dopiero montaż zacisku.
    W M5 e60 trafiła nam się tarcza poza normą, a to nie dość że oryginał z ASO, to jeszcze kierunkowa. Tarcza wylądowała w pudełku i poszła na reklamację.

    Przedstawiciel ATE(sam fan bmw) opowiadał kiedyś jak walczyli z biciem kierownicy w E39. Winne okazało się zawieszenie, a nie bezpośrednio same tarcze
    Zmierzyłeś bicie nowych piast? Piasta ma niższe dopuszczalne bicie od samej tarczy.
    Nie, niestety wtedy nie wiedziałem, że jest to konieczne oraz, że będzie mi tak pomocne w przyszłości.
    Odłożyłem jednak temat piast na półkę, ponieważ po ich wymianie na FAG degradacja tarcz pozostała na tym samym poziomie i mam tutaj na myśli interwał czasowy od momentu założenia nowych tarcz do czasu aż zaczyna występować bicie. Nie zmienił się także charakter bicia.


    My na warsztacie zawsze czyścimy piastę, następnie pomiar bicia. Jak jest ok, to montujemy tarczę, przykręcamy ją kompletem śrub żeby dobrze przylegała do piasty. Pomiar bicia tarczy i jeśli jest ok to dopiero montaż zacisku.
    Ok, tylko kiedy jest ok, a kiedy nie jest ok? :)


    W M5 e60 trafiła nam się tarcza poza normą, a to nie dość że oryginał z ASO, to jeszcze kierunkowa. Tarcza wylądowała w pudełku i poszła na reklamację.
    Rozumiem ale czy jest możliwe abym trafił na takie felerne sztuki 3 razy pod rząd, u różnych producentów?

    Przedstawiciel ATE(sam fan bmw) opowiadał kiedyś jak walczyli z biciem kierownicy w E39. Winne okazało się zawieszenie, a nie bezpośrednio same tarcze.
    Zgoda, też tak podejrzewałem i nadal podejrzewam, że gdzieś tam jakieś licho śpi skoro problem wraca. Problem polega na tym, że to auto było już diagnozowane w co najmniej 7 różnych miejscach i nikt nie znalazł niczego od czego można by zacząć (tym bardziej, że cała zawiecha jest nowa, układ hamulcowy zregenerowany, płyn wymieniony, itd. - nawet wrzucałem zdjęcia sprzed tygodnia).

    I w zasadzie wszyscy mają rację.
    Tego akurat nie zrozumiałem - jeśli ATE mówi, że max wynosi 0,03 oraz, że od 0,05 występuje wyczuwalne bicie na kierownicy to dlaczego sprzedawca twierdzi, że norma to 0,08, czyli wartość, która teoretycznie podlega już toczeniu?

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •