Strona 25 z 58 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #241
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Robiąc to samemu lub z czyjąś pomocą tak czy inaczej powinieneś mieć możliwość podłączenia auta do mocnego prostownika, żeby nie brakło prądu w trakcie i nie uwalić sterownika.

    Co do tego dymienia, zerknij jeszcze tu: https://www.forte-nwe.pl/pomoc/czarn...przyspieszaniu

    Sam miałem przypadek w 3.0d LCI, że wszystkie korekty wtrysków były w porządku (a nawet bardzo w porządku), a przy okazji profilaktycznej wymiany rozrządu, kiedy były wyjęte, tak zapobiegawczo trafiły na stół probierczy i okazało się, że dwa leją.

  2. #242
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Co do tego dymienia, zerknij jeszcze tu: https://www.forte-nwe.pl/pomoc/czarn...przyspieszaniu

    Sam miałem przypadek w 3.0d LCI, że wszystkie korekty wtrysków były w porządku (a nawet bardzo w porządku), a przy okazji profilaktycznej wymiany rozrządu, kiedy były wyjęte, tak zapobiegawczo trafiły na stół probierczy i okazało się, że dwa leją.
    Słyszałem o tych środkach do czyszczenia wtrysków ale zakładam, że przy przebiegu 400k+ chyba można je sobie odpuścić, a pieniądze włożyć w regenerację wtrysków i tak chyba docelowo zrobię.
    Miało to być zrobione ok. 2 tygodnie temu ale teraz po wynikach testów i informacji o zbyt dużych dawkach powietrza chcę zająć się w pierwszej kolejności turbo i całym jego osprzętem.
    Myślicie, że może być walnięty czujnik doładowania kiedy powietrza jest za dużo zamiast za mało?

  3. #243
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masa powietrza jest w normie na tym obrazku.
    Wartości maksymalne na poziomie 1100-1150 to dobry wynik dla przepływomierza.
    Co do aktualizacji oprogramowania to ostatnio robiłem Ci zdalnie airbag. Tak samo można ogarnąć sterownik silnika i skrzyni, ale najlepszym wyjściem byłoby użyć Ista P, w celu doboru właściwego nr programu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #244
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Jak mata jest niesprawna, to Auto Park nie zadziała.
    Dokladnie tak
    Jak jest wyprogramowana tez nie dziala Auto Park bez zmianie pewnego wpisu, wszystko po to ze jak masz sprawna mate i Auto Park masz przelaczony na zielono to po opuszczeniu fotela automatycznie przelacza sie na Auto Park czerowny czyli reczny...

  5. #245
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Dokladnie tak
    Jak jest wyprogramowana tez nie dziala Auto Park bez zmianie pewnego wpisu, wszystko po to ze jak masz sprawna mate i Auto Park masz przelaczony na zielono to po opuszczeniu fotela automatycznie przelacza sie na Auto Park czerowny czyli reczny...
    Mam niesprawną matę odłączoną za pomocą emulatora + jej wykodowanie i Auto Park działa, choć czasami się zawiesza, tj. nie można go uruchomić np. przez cały jeden dzień podczas gdy w inne dni działa bez problemów. Problem sporadyczny ale jednak występuje dlatego zapytałem.

  6. #246
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    We wtorek umawiam termin z mechanikiem na wyjęcie przekładni ale zastanawiam się jeszcze czy bicie przy hamowaniu może mieć związek z ABS i DSC?
    Mam błąd DSC w komputerze (S 0085 No communication possible with: Dynamic Stability Control) i może to jednak nie przekładnia?
    Z tym, że ten błąd nie jest stały i nie zawsze się pojawia.
    Jak sprawdzić czy to działa?
    Da się wyłączyć ABS/DSC?
    Wiem, że da się wyłączyć DTC ale DSC albo ABS?

    Ktoś ma zregenerowaną przekładnię i może się wypowiedzieć czy tylko nowa wchodzi w grę?
    Wiem, że alexrud kupił nową bo regeneracja się nie udała. Ktoś miał podobnie?



    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 05-01-2020 o 20:55

  7. #247
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zanim zabierzesz się za przekładnię, spróbuj wymienić tuleje w wahaczach przedniej osi(w "bananach" ) na poliuretan, choćby w tej najmiększej wersji
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #248
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja też przekładnię postawiłbym na samym końcu. Przekładnia jest do regeneracji przede wszystkim wtedy, jak w czasie szybkiej jazdy na wprost ruszając kierownicą kilka stopni w prawo czy w lewo masz wrażenie, że kierownica nie jest wtedy połączona wcale z kołami, a auto nie zmienia ani trochę kierunku jazdy. Sprawna, ciasna przekładnia nawet minimalny ruch przenosi na koła.
    Już prędzej wymieniłbym amory, niż brał się za przekładnię. A najpierw zrób to, co pisze Cursor.
    Gdybyś tak czy inaczej szukał firmy, która regenerację przekładni ogarnia w dobry sposób i z nową listwą ok. 800 zł bierze jak im dostarczysz przekładnię, to dam namiar (robili mi dwa lata temu w E65).

  9. #249
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Dziękuję Panowie, tak zrobię.
    Jeśli bylibyście uprzejmi wskazać link do tulei, o których piszecie będę wdzięczny (jest tego sporo).

  10. #250
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Żeby nie robić bałaganu w poście, wrzucam kolejny związany z dogrzewaniem, które nie działa.
    Już jedną pompkę kupiłem i odesłałem, teraz kupuję drugą i nie chcę popełnić kolejnego błędu.
    Błędy:
    009B2E SHZH Heater locking
    009B31 SHZH Heating element . combusion-chamber sesnor faulty
    009C98 SHZH No message from auxiliary -water pomp
    009C76 IHKA Auxiliary water pomp

    Niestety nie działa mi strona ETK (próbowałem w ostatnich dniach wiele razy) i nie mogę dobrać części.
    Mechanik wskazał na tą pompę:
    https://allegro.pl/oferta/bmw-6-e63-e64-7-e65-e66-zawor-pompa-ogrzewania-6751345914

    , ale widzę, że są do różnych wersji silnikowych.
    Orientujecie się czy będzie pasowała każda czy muszę dobrać pod konkretny silnik?
    Polecacie jakiś zamiennik czy tylko oryginał (Bosch)?

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •