Strona 12 z 58 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #111
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dopiero wymiana tloczkow w mechatronice i skasowanie adaptacji skrzyni na to pomoże. Ja bym się w dolewki nie bawił, bo i po co. Lepiej przemyśleć temat zrzucenia konwertera, żeby z niego też wylać ten syfiasty olej i zmienić go raz, a dobrze.

  2. #112
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Dopiero wymiana tloczkow w mechatronice i skasowanie adaptacji skrzyni na to pomoże. Ja bym się w dolewki nie bawił, bo i po co. Lepiej przemyśleć temat zrzucenia konwertera, żeby z niego też wylać ten syfiasty olej i zmienić go raz, a dobrze.
    Łukasz, mój mechanik powiedział to samo ale zaznaczył, że najstarsze auto, w którym wymieniał niezmieniany wcześniej olej w automatycznej skrzyni było z 2011 roku, czyli 8-letnie.
    Tu mamy pacjenta z 17-letnim olejem i wiem o dwóch historiach, gdzie po zwykłej zmianie oleju te skrzynie jednak padły.
    W internecie także są opisane podobne przypadki.

    I bądź tu mądry :)

    Odnośnie zlewek/dolewek to ich zadaniem jest podobno powolne dodanie środków czyszczących (które w starym oleju już dawno powiedziały "Dobranoc") i wypłukanie brudu bez ryzyka, że pozapycha kanaliki.

    Panowie - piszcie jeśli coś wiecie więcej bo przypadek jest jak widzicie szczególny i podchodzę do całej sprawy z dużą ostrożnością.
    Może zbyt dużą ale już widziałem ceny skrzyni - ~3k (nie, nie są to skrzynie po remoncie, tylko wyjęte z aut o podobnym roczniku do mojego) i jak swoją uwalę to dopiero się zacznie zabawa w "płać i płacz". A dodam, że auto musi jeździć.

  3. #113
    Radekk
    Gość
    Pan_Samochodzik , sama skrzynia bez jazdy na oleju ,może wyrzucić sama na parking i nie pozwoli na jazdę bez oleju. Ale wiadomo ,lepiej nie próbować. Używana skrzynia to też loteria ,ale dużo sprowadzają aut z Anglii gdzie przebiegi tych aut są niskie.

  4. #114
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    OK, porozmawiam z mechanikiem i może spróbujemy podejść do sprawy tak jak napisał Łukasz, czyli bez kolejnych dolewek.
    Jeśli jednak dostanę termin na za dwa miesiące to, ponieważ i tak muszę dolać oleju, zrobię jeszcze jedną zlewkę/dolewkę i uzupełnię olej tak aby nie było ubytku.

  5. #115
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja do 535d wyrwałem kompletną sprawną skrzynię ze sprzęgłem za 900 zł, więc niemożliwe, że do 730d masz zapłacić trzy razy tyle- kwestia poszukania.

    Aby uniknąć ryzyka, że cokolwiek się rozpuści czy pozatyka mechatronikę, podszedłbym do sprawy tak, jak pisałem- włącznie z demontażem konwertera. Jedyne ryzyko, które przy tym widzę i które kiedyś na własnej skórze przeżyłem, to fakt, że po wymianie na świeży olej i przepłukaniu całego układu, może odezwać się lock-up w konwerterze. W tym aucie, które ma w tej chwili 515kkm, zmieniałem olej włącznie z regeneracją mechatroniki przy ok. 450kkm, a wcześniej, według ASO, olej w skrzyni był zmieniany przy ok. 370kkm. Niestety po kilkuset kilometrach od wymiany lock-up zaczął się ślizgać i pomogła dopiero wymiana konwertera. W innych 3.0d przy wymianie oleju w skrzyni nie odnotowałem takiego przypadku, ale raz to się zdarzyło, pewnie z racji wysokiego przebiegu.

  6. #116
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Z tego co się dowiedziałem (a zaznaczam, że wiem bardzo niewiele i cały czas się uczę - głównie od Was) to kupując skrzynię za 900 powinienem liczyć się z tym, że będzie tak samo potrzebowała remontu jak moja obecna, więc jeśli mam w coś pakować to wolę uratować swoją. Ktoś tu już na forum chyba nawet pisał, że już taką skrzynię kupił i teraz ma dwie zepsute i szuka trzeciej.
    No nic - rozbierzemy, obejrzymy, zrobię zdjęcia i zobaczymy co dalej.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Niestety po kilkuset kilometrach od wymiany lock-up zaczął się ślizgać i pomogła dopiero wymiana konwertera. W innych 3.0d przy wymianie oleju w skrzyni nie odnotowałem takiego przypadku, ale raz to się zdarzyło, pewnie z racji wysokiego przebiegu.
    Łukasz, konwerter kupowałeś po regeneracji, nowy czy używany?
    Masz jakieś namiary?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 04-11-2019 o 09:42

  7. #117
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    ASB Długołęka oferowała konwertery po regeneracji.
    Ale w F01 kompletnie nie sprawdził się. Wibracje zniknęły dopiero po montażu nowego
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #118
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sebek ma dostępne konwertery bezpośrednio z ZF'a. Poza tym ma cały zestaw uszczelnień do skrzyni.

  9. #119
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    ... ale niestety Sebek też mówił, że od tego roku ceny poszły drastycznie w górę. Podwyżki praktycznie o 100%.

  10. #120
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    ... ale niestety Sebek też mówił, że od tego roku ceny poszły drastycznie w górę. Podwyżki praktycznie o 100%.
    https://s6.ifotos.pl/img/giphygif_qapswps.gif :)
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 04-11-2019 o 10:23

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •