Strona 46 z 58 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #451
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Temat załatwiony, wjechały nowe amory. W serwisie poszło gładko (wszystkie stare amory martwe) + sprawdzone hamulce i zawieszenie (po raz osiemnastyktóryś), wszystko ok i...
    od razu duża zmiana.
    ale..
    Muszę się chyba od nowa przyzwyczaić do prowadzenia bo jest to obecnie zupełnie inne auto.

    Póki co zrobiłem ok. 10km z kilkoma dohamowaniami i nie zauważyłem bicia, które występowało przed wymianą (takiego głębokiego, na kole kierownicy).
    Czuć natomiast bicie tarcz (bardziej pod pedałem hamulca niż kierownicy), które pierwotnie chciałem przetoczyć jednak zadecydowałem się na ich wymianę na nowe razem z klockami.

    *na tym aucie, w okresie ostatnich 4-5-ciu lat i przy niewielkim w tym okresie przebiegu, były już przerabiane następujące zestawy:
    1. Tarcze ATE, klocki ATE.
    2. Tarcze ATE, klocki Jurid White.
    3. Tarcze Ferodo, klocki TRW (podobno miękkie).
    Wszystkie biły po max. 4 tys. km, po przetoczeniu po 2 tys. km.

    Wstępnie jestem nastawiony na komplet wszystkiego od ATE, ale jeśli ktoś z Was ma lepsze pomysły to jak najbardziej zapraszam do podzielenia się doświadczeniem.
    Mam jeszcze czas na podjęcie decyzji a jestem już tak skołowany, że nie wiem co wybrać i stąd ATE.

    Wracając do amortyzatorów to przejechałem bardzo krótki dystans ale pierwsze wrażenia są takie:
    - auto zakręca jak titanic (czuć, że ta dupa zawraca "za przodem");
    - nie kładzie się w zakrętach więc super;
    - podczas przyspieszania maska delikatnie się unosi ale nie ma już efektu "jębnięcia w zagłówek"
    (*w trybie D podczas wyprzedzania, do sprawdzenia w trybie Sport ze świateł czyli w moim przypadku - nigdy :) );
    - auto jest wyraźnie twardsze co w połączeniu z oponami runflat daje odczuć wybieranie nierówności.

    I teraz najważniejsza część opowieści:
    Tak wygląda drzewko sterowników w 18-letnim BMW E65 z przebiegiem ponad 400 000 km:





    , po zakończonej jeździe testowej (tzn. bez wcześniejszego kasowania błędów): :]


    Ciekaw jestem, swoją drogą, co teraz "wyjdzie"...


    No i muszę ogarnąć te błędy od modułu LM. Wg. mnie najważniejszy z nich to błąd: 009cb6
    ,
    i podejrzewam przerwany przewód, o który kiedyś Was pytałem.




    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 11-05-2021 o 19:34

  2. #452
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Aż tak znacząca różnica była po wymianie amortyzatorów? Miałeś je wylane, uszkodzone? To były oryginały? Wymieniam w przyszłym tygodniu górne mocowania amorków i trochę się obawiam, że będą same amorki do zmiany - bo u mnie jeszcze siedzą oryginały. I ciekawe, czy wtedy tył jeszcze żyje, czy też czeka mnie wymiana. To E66 lubi hajs :D

  3. #453
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Aż tak znacząca różnica była po wymianie amortyzatorów? Miałeś je wylane, uszkodzone? To były oryginały? Wymieniam w przyszłym tygodniu górne mocowania amorków i trochę się obawiam, że będą same amorki do zmiany - bo u mnie jeszcze siedzą oryginały. I ciekawe, czy wtedy tył jeszcze żyje, czy też czeka mnie wymiana. To E66 lubi hajs :D
    Cześć Plexi, Tak, miałem jeszcze oryginały i były (choć sam już nie wiem komu wierzyć) sprawdzane przy każdej wizycie u mechaników oraz podczas badań diagnostycznych, i nikt mi nie zwrócił na to uwagi. Na OSKP zawsze, wszystkie, ponad 70% sprawności i tylko raz, w ubiegłym roku, usłyszałem, że -"Poci się Panu lewy amortyzator".
    Dopiero podczas zmiany kół zauważyliśmy ślady po wyciekach. Najprawdopodobniej one wylały już wcześniej i te wycieki zostały po prostu zmyte z biegiem czasu dlatego nie były wyraźne.
    Niemniej jednak mam tutaj pretensje do mechaników bo widząc oryginalny amor w 18-letnim aucie powinni zwrócić na to uwagę (nie zwrócili - żodyn).

    Stare amortyzatory (wszystkie) okazały się kompletnie zużyte - można je wciskać jednym palcem i żaden nie wstaje sam nawet o cm:

    Łożysko rozpadło się samoistnie podczas rozkręcania poduszki amortyzatora, gumy o dziwo wizualnie w nienajgorszym stanie ale w rękach czuć, że to już gąbki. Odboje i osłony również zużyte:

    Sprężyny, jeśli masz w dobrym stanie zostaw oryginalne, są pancerne i podobno na zamiennikach bywa różnie z prowadzeniem.
    A gdybyś jednak decydował się na ich wymianę to nie wyrzucaj tych ori.

    Wymieniłem bo cały czas walczę z bijącymi hamulcami i teraz po wymianie amorów, zmienię jeszcze raz tarcze i klocki i jeśli to nie pomoże, to zostaje przekładnia.
    Aha, no i poliuretany w bananach :)

    [edit] Wg. mnie, w tym aucie, nie jest wcale tak łatwo zorientować się, że coś jest nie tak bo masa auta wiele maskuje/przykrywa. Druga sprawa, że nie każdy z nas ma okazję pojeździć takim samym modelem aby ocenić ewentualne różnice w prowadzeniu czy zachowaniu auta (nawet ciężko to wykonać z uwagi na inne silniki, inne typy zawieszenia, itd.). Więc wielu z użytkowników tego typu aut, wsiada do nich, jedzie i cieszy się jazdą nie wiedząc, że coś jest nie tak.
    U mnie bez amortyzatorów auto pływało i teraz kiedy po wymianie jest sztywne + runflaty nie czułem auta i jechało mi się zupełnie inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 12-05-2021 o 08:19

  4. #454
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    PanSamochodzik powiedz mi jeszcze taka ciekawostkę. Czy kiedy miałeś stare amorki na samochodzie jeszcze to tył samochodu usiadł jakoś? Ewentualnie odwrotnie czy po wymianie na nowe podniósł się? Pytam bo u mnie tył mocno siedzi i podejrzewam, że sprężyny będę musiał wymienić. Problem jest tylko z nowymi. Bardzo szybko siadają i muszę rozważyć używki z e66 jakiegoś młodego rocznika.

  5. #455
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    PanSamochodzik powiedz mi jeszcze taka ciekawostkę. Czy kiedy miałeś stare amorki na samochodzie jeszcze to tył samochodu usiadł jakoś? Ewentualnie odwrotnie czy po wymianie na nowe podniósł się? Pytam bo u mnie tył mocno siedzi i podejrzewam, że sprężyny będę musiał wymienić. Problem jest tylko z nowymi. Bardzo szybko siadają i muszę rozważyć używki z e66 jakiegoś młodego rocznika.
    Siema toomas, właśnie NIE, a mierzyłem.
    Przed wymianą auto stało (wysokość mierzona od środka koła do krawędzi błotnika):
    LP: 41,5cm
    PP: 42 cm
    LT: 43 cm
    PT: 42 cm
    Pomiary na nie do końca płaskiej powierzchni więc zakładam błąd statystyczny.
    Po wymianie z przodu 42cm, z tyłu 42,5 i 42.
    Praktycznie bez różnicy bo dopóki sprężyna trzyma to auto nie usiądzie (przynajmniej z moim zawieszeniem z DD nie usiadło).

  6. #456
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    U mnie tył tak dość mocno siedzi i też rozważam sprawdzenie amorków. Problem to to, że trzeba je wyciągać i usługa ciut kosztuje ;) Przód pewnie zrobię bo mam możliwość dostać tanio w sklepie nowe Sachsy (ok. 510 zł sztuka), więc pewnie gumy i cała reszta też wejdzie nowa. Potem do sprawdzenia tył.

    Co do tarcz - u siebie mam od jakichś 2k km komplet ATE (tarcze i klocki) i jestem bardzo zadowolony, zero bicia. Stare tarcze dojeździłem do zera wraz z klockami i jedyne bicie jakie miałem przy hamowaniu, to jak magiel był tak roztrzepany, że kierownicę mi z rąk wyrywało.

  7. #457
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    U mnie tył tak dość mocno siedzi i też rozważam sprawdzenie amorków. Problem to to, że trzeba je wyciągać i usługa ciut kosztuje ;) Przód pewnie zrobię bo mam możliwość dostać tanio w sklepie nowe Sachsy (ok. 510 zł sztuka), więc pewnie gumy i cała reszta też wejdzie nowa. Potem do sprawdzenia tył.
    Co do tarcz - u siebie mam od jakichś 2k km komplet ATE (tarcze i klocki) i jestem bardzo zadowolony, zero bicia. Stare tarcze dojeździłem do zera wraz z klockami i jedyne bicie jakie miałem przy hamowaniu, to jak magiel był tak roztrzepany, że kierownicę mi z rąk wyrywało.
    Plexi, podjedź i zapytaj bo ja za złożenie amortyzatora zapłaciłem 30 zł - może wcale nie będzie tak drogo za samo wyjęcie i sprawdzenie?
    U mnie wichrowały się po 4k km i też były podejrzenia o magiel ale został dokręcony i sprawdzony, objawami też nie pasuje reszta do magla więc go odpuściłem.
    Możliwe, że ostatecznie i tak go wymienię ale póki co zrobiłem amory, które definitywnie wymagały wymiany.
    Niestety to wyrywanie z rąk kierownicy u mnie właśnie stanowi największy problem więc zobaczymy na ile pomogła w tym wymiana amorów.

  8. #458
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    I tak zrzucam wydech bo jeden katalizator mam do wymiany, więc przód na 100% będzie sprawdzony. Tył - tutaj nie wiem, ale na pewno podpytam. Też nie uśmiecha mi się znowu zostawić 3k zł u mechanika - ta Bawarka to już spokojnie przebiła dwukrotnie to, co za nią zapłaciłem :P

  9. #459
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wczoraj jechałem F15. Przy hamowaniu ze 180km/h miałem wibrację całego auta. Po zmianie trybu pracy na sport, problem ustępował(amory EDC)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #460
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    I tak zrzucam wydech bo jeden katalizator mam do wymiany, więc przód na 100% będzie sprawdzony. Tył - tutaj nie wiem, ale na pewno podpytam. Też nie uśmiecha mi się znowu zostawić 3k zł u mechanika - ta Bawarka to już spokojnie przebiła dwukrotnie to, co za nią zapłaciłem :P
    Jeśli masz ori to szanse na to, że amortyzatory są sprawne oceniłbym na umiarkowane :)
    No niestety - zachciało się nam nietuzinkowych aut to mamy nietuzinkowe koszty utrzymania :D
    Do wyceny dodaj łożyska, uszczelki i podkładki gumowe - wyjdzie bliżej 3,5k za całość z montażem.

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Wczoraj jechałem F15. Przy hamowaniu ze 180km/h miałem wibrację całego auta. Po zmianie trybu pracy na sport, problem ustępował(amory EDC)
    Nie mam EDC.
    Jutro sprawdzę zachowanie auta i napiszę coś więcej o tym jak wymiana amortyzatorów wpłynęła u mnie na bicie.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 12-05-2021 o 12:09

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •