Strona 3 z 58 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Miro, Łukasz, Damned - bardzo Wam dziękuję i przede wszystkim dziękuję także PRZEMO82 za kontakt i namiar na działającą ISTE D :)
    Powoli uczę się obsługi tego auta i dzisiaj mam za sobą kolejne lekcje, którymi chcę i chyba muszę się z Wami podzielić.

    Przede wszystkim udało mi się sprawdzić czy działa mata zajętości fotela kierowcy:



    DZIAŁA! Na 100% więc to nie sama mata. Teraz nie wiem czy to dobrze czy źle :)

    Udało mi się skasować błędy w module SSF ale niestety powróciły :/

    , i wskazują na DRIVER SEAT UNIT co mi wygląda na taki kawałek plastiku:
    https://5.allegroimg.com/original/0c...039d74f27fe945

    W dalszej kolejności moduł SIM:



    Tak ogólnie wygląda "drzewko" sterowników:


    I tutaj zaczynają się schody ponieważ o ile lampka poduszki i pasów na desce może co najwyżej irytować, o tyle błędy silnika i prądu już martwią:


    I dalej bardziej szczegółowo:




    No i "prąd":






    Poza tym udało się choć trochę doczyścić pasy bezpieczeństwa :)

    Tam gdzie mogłem kasowałem błędy modułów w ISTA D ale większość (chyba wszystkie) wróciły.
    Zacznę od wymiany tego czujnika fotela kierowcy i chyba już czas szukać modułu SIM.
    Chyba, że macie inne rady?

    [EDIT]:
    PS Ja tu pitu pitu o poduszce a nie napisałem o najważniejszym - auto dymi pod obciążeniem - zarówno podczas ruszania jak i podczas szybszego przyspieszania lub szybszej jazdy. Podczas spokojnej jazdy dym nie pojawia się w ogóle, podczas przyspieszania na tempomacie pojawia się tylko mała chmurka podczas redukcji biegu i potem już przyspiesza bez dymienia.
    Niestety podczas mocniejszego wciskania gazu zostawiam za sobą chmurę dymu i naprawdę nie wygląda to dobrze.
    Oleju wziął na ok. 1000km ok. 300ml ale co dziwniejsze osiągi, tj. przyspieszenie, prędkość, itd. są jak najbardziej w normie.
    Powiedziałbym nawet, że przyspiesza więcej niż dobrze a V-MAX też jest dostępny i podczas takich "testów" nie pojawia się błąd silnika - ENGINE FAULT.
    Ten błąd pojawia się TYLKO podczas gwałtownego przyspieszania.

    PS2 Nie wiem jak zresetować lub zmienić zegary (czas) w modułach w ISTA D - ktoś, coś?
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 20-10-2019 o 22:07 Powód: literówka

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    PS Ja tu pitu pitu o poduszce a nie napisałem o najważniejszym - auto dymi pod obciążeniem - zarówno podczas ruszania jak i podczas szybszego przyspieszania lub szybszej jazdy. Podczas spokojnej jazdy dym nie pojawia się w ogóle, podczas przyspieszania na tempomacie pojawia się tylko mała chmurka podczas redukcji biegu i potem już przyspiesza bez dymienia.
    Może masz dpf wycięty.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez wm10589 ; 20-10-2019 o 22:28

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    wm10589 - mam auto z marca 2003r., a z tego co wiem dpf-y weszły w 2004r.
    Popraw mnie jeśli się mylę.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Co do dymienia to ODME wymieniałeś ???
    Co do airbagu to wymień ten czujnik bo dziwi mnie ,że świeci Ci razem z poduszkami kontrolka niezapiętych pasów.

  5. #25
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    wm10589 - mam auto z marca 2003r., a z tego co wiem dpf-y weszły w 2004r.
    Popraw mnie jeśli się mylę.
    Zobacz po VIN (np tu: www.mdecoder.com) jaką masz normę euro dla silnika. Jak Euro 4 to raczej masz DPFa. Od 2004 były one wymagane, co nie znaczy, że nie montowano ich wcześniej. Jak będziesz szukał drugiego modułu SIM to też sprawdzaj po VIN czy pasuje. Różne moduły miały równolegle kilka wersji, które między sobą nie były wymienne. Nie wiem czy SIM się na to łapie, ale warto na to zwrócić uwagę.

    Co do prądu to obserwuj. Jeżeli wraca, to najprawdopodobniej aku słabe i dzieje się tak, jak w opisach błędów. Tak btw. to dzisiaj taki "undervoltage" skasowałem u siebie ;) Od 2 lat jeżdżę z błędami, że aku do wymiany, ale jakoś tak nie ma cza$u :D

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Miro - odma podobno wymieniona przez poprz. wł. ale sprawdzę dla pewności u mechanika - dzięki za wskazówkę.
    Czujnik wymienię - dam znać.

    Damned - jesteś niezawodny.
    Z linku, który podałeś pokazuje: 730D (EUR).



    Moduł już kupiłem i rzekomo będzie pasował - odpowiednik/zamiennik:
    https://allegro.pl/oferta/modul-sens...464-8300183675

    Odnośnie aku to mam nowy, dobierany z facetem z ASO, zakodowany i byłoby dziwne, że to on jest sprawcą.
    Alternator przeszedł naprawę za 350 zł i też rzekomo jest ok.
    Jak mogę to dalej sprawdzić?

    Kasowałem błędy zarówno w pojedynczych modułach, jak i wszystkie razem, na włączonym zapłonie (bez wyłączania zapłonu) sprawdzałem czy wracają - wracały.
    Później próbowałem je kasować na włączonym zapłonie, wyłączać ISTE, wyłączać zapłon, włączać zapłon, uruchamiać ISTE i czytać - nadal tam są.
    Także tym bardziej gratuluję skasowania Undervoltage - jak to było? Szewc bez butów? :)

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    [...]
    Z linku, który podałeś pokazuje: 730D (EUR).
    To akurat oznacza, że masz europejską specyfikację. Przejrzałem katalog i wygląda, że E65 730d wszystkie już miały DPFa. To o czym mówiłem byłoby jako wpis w wyposażeniu. Spotkałem się kiedyś z czymś takim ale dla 745i, że miał obniżoną normę do Euro3.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Ok, sprawdzę to z mechanikiem i dam znać.
    Byłem zapewniany, że nie ma...

    EDIT:
    Panowie, link z forum:
    https://7er.pl/showthread.php/35315-...DPF-w-e60-530d

    Dobra sam znalazłem, nikt nie chciał pomóc, może komuś się przyda

    Zastosowanie filtra cząstek stałych silnika Diesla jest zgodne z normą UE4 . Ta regulacja emisji spalin weszła w życie w latach 2005 . Filtr cząstek stałych jest stosowany w M47TÜ2 silnika po raz pierwszy w następujących samochodach :

    - E87 , E90 : Od 03/2005

    - E83 , E60 : Od 09/2005
    stosowanie
    Filtr cząstek stałych jest rozmieszczony w następujący sposób :

    • E60 z M57TÜ/EU4 : Od 03/04

    • E60 z M57TÜ TOP/EU4 : Od 04/9

    • E65 z M57TÜ2 : Od 03/05


    Mam auto wyprodukowane 2003-02-27 więc nie ma opcji aby miał DPF.

    Podsumowując:
    - odma wymieniona;
    - dpf-a nie ma;
    - auto dymi.

    Wtryski?
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 20-10-2019 o 23:44

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Wymieniłem czujnik maty fotela, który znajduje się pod siedzeniem kierowcy:


    Ikona poduszki zapala się teraz odrobinę później ale zarówno ona jak i błąd function of airbags belt tensioners and belt force limiters faulty pozostały.

    W ISTA D pokazuje jedynie błąd 0093DB bez jego opisu.
    Oto co znalazłem na francuskim forum (za translatorem):


    Zwróciliśmy się do naszego serwisu technicznego, który informuje nas, że ta anomalia może pochodzić albo ze skrzynki elektronicznej, albo z magistrali multipleksującej.

    https://faq.bmw.co.za/t5/Communauté-...93db/td-p/6805
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 21-10-2019 o 12:47

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Post

    Co do airbag, to tak:
    1. Błąd ZK1 w SSFA oznacza, że w miejscu gdzie obwód jest wykodowany, sam sterownik coś widzi. Możliwe, że ktoś wcześniej wykodował ten konkretny napinacz, ale go nie odłączył fizycznie(albo odłączył, a ktoś o tym nie wiedział i podłączył). Na początek przekodowałbym moduł SSFA domyślnym profilem
    2. To, że wykonałeś test maty, nie oznacza, że rzeczywiście jest ona w pełni sprawna. Problem może być sporadyczny, stąd te błędy. Z resztą, po kasowaniu błędów za pomocą ISTA, nie widać, żeby ten błąd wracał.
    3. Błąd w moduli SIM(błąd wewnętrzny wg ISTA) oznacza problem z kondensatorami w samym sterowniku. Jest to standardowa przypadłość w E65 i starych E60(te na starym, mechanicznym kluczu). ISTA zaleca wymianę modułu SIM. Problem w tym, że nie wiemy jak długo podziała inna używka. Poza tym, są dwa rodzaje tych modułów. Wersja pod servotronic jest wyraźnie droższa. Dodatkowo jakikolwiek nie włożysz to trzeba go zaprogramować, żeby zmienić nr VIN, a następnie dokodować i wystartować czas systemowy
    Jest inna metoda. Da się wyłączyć sprawdzanie obwodu wysokiego napięcia wewnątrz sterownika. Potrzebny jest do tego NCSExpert i np. programi NCSDummy, który bardzo ułatwia ręczne kodowanie.
    Kondensatory wewnątrz sterownika tracą swoją pojemność, ale najczęściej mieści się ona w tolerancji producenta kondensatora, więc jest on nadal użyteczny. Po prostu producent sterownika założył mniejszy dopuszczalny próg.






    Co do kopcenia, to skasuj błędy w silniku. Przewieź się. Następnie jeszcze raz odczytaj błędy.
    Nie zdziwię się jak nie pojawią się żadne błędy sugerujące cokolwiek i najlepsze wyjście to będzie jazda z odczytem parametrów bieżących.
    Odłącz EGR i na biegu jałowym odczytaj jaką wartość widzi przepływomierz
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 21-10-2019 o 13:15
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 09:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 13:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 22:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 22:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •