Strona 2 z 58 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    SIM to moduł główny, stąd sypie największą liczbą błędów. Moduł SSFA jest pod fotelem kierowcy. Cofnij go na maksa, zdejmij maskownicę od frontu i powinieneś widzie dwa pudełka. Ten mniejszy to będzie SSFA. Nie wygląda to na łatwy temat. Może Cursor coś podpowie.

    Prośba do moderatorów o przeniesienie części tematu do odpowiedniego działu.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Ok, ten moduł sprawdzałem z elektronikiem jakieś 2 miesiące temu ale nie wyjmowaliśmy go tylko sprawdzaliśmy kable i styki.
    Mam od razu kupować zamiennik czy spróbować go wgrać na nowo?

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Na włączonym zapłonie skasuj błędy. Nie odpalaj auta i sprawdź, które błędy powrócą.

    Na pierwszy ogień ogarnąłbym to:
    93B1 Limit czasu ID 05H (SBSL)
    93B3 Limit czasu 07H (SBSR)

    Słupek B lewy/prawy. W okolicach, gdzie wychodzi z niego pas. Trzeba ściągać tapicerkę.

    To może świadczyć o uwalonych modułach, wiązkach do nich, lub moduł SIM z jakiegoś powodu się z nimi nie łączy (wewnętrzna usterka, złe kodowanie etc.)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Tak właśnie robiłem kasując dzisiaj błędy, tj. Na włączonym zapłonie skasuj błędy. Nie odpalaj auta i sprawdź, które błędy powrócą.
    Mam pytanie (może laika) co mi da wymontowanie modułu? Jakiegokolwiek?
    Sprawdzenie wiązek?
    Czy jest jakiś sposób na diagnozę modułu po jego wyjęciu?
    Czy po prostu zakładamy z góry jego wyjęcie i zamianę?

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja mam wiedzę czysto teoretyczną + to co przerobiłem na swoim ex E65. Teoretycznie wszystko się da, jak ma się dostęp do schematów itp. Da się sprawdzić, czy moduł działa, czy jest uwalony. Naprawiać się ich raczej nie naprawia. Te błędy od timeout'ów mogą też być na skutek nie wystartowanego lub źle wystartowanego zegara w tych modułach.

    Możliwych przyczyn jest kilka. Ja w takich sprawach jechałem do speca od tego.

    Tutaj masz schemat Byteflight (światłowód o topologii gwiazdy z modułem SIM jako modułem centralnym):
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...ses/1VnXgp6jJf

    Tutaj coś o diagnozowaniu usterek:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...ection/X0PHRyS

    Moduł SIM masz po stronie pasażera. Odkręcasz pokrywę nad nogami i tam będzie widać moduł, do którego przychodzi dużo żółtych światłowodów - to jest SIM właśnie. Możesz posprawdzać wtyczki, czy nie są wilgotne. Czasami to też powoduje, że system sieje błędami.

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Ja spróbowałbym zresetować czas w module SIM i podrzędnych mu sterownikach- na pewno ISTA na zwykłym kablu OBD od INPY sobie z tym poradzi. Według mnie do lawiny błędów, które to auto posiada, powinieneś zainstalować sobie właśnie ISTE, bo ona proponuje też od razu diagnostykę do problemów wykrytych w aucie- w przeciwieństwie do INPY, która tylko wyświetli błąd.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 17-10-2019 o 22:17

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Panowie, wielkie dzięki za dalsze wskazówki.

    Damned - próbowałem i udało mi się jedynie wypiąć wtyczki z tego modułu i je ponownie podłączyć.
    Niestety nie mam jak wyjąc tego modułu bez demontażu schowka - blokują go kanały powietrzne i schowek.
    Nie mam pojęcia jak na YT ludzie go wyciągają i wkładają bez problemu z zamontowanym schowkiem???
    Nie miałem nawet jak sczytać numeru tego modułu i posługuję się numerem z INPY.

    Łukasz - na pewno spróbuję.

    Kompem diagnostycznym dotarłem wczoraj z kolei do 2 błędów, który wydają się być sprawcami wszystkich nieszczęść z airbagiem (oby):
    974F NAPINACZ PASA BEZPIECZEŃSTWA KIEROWCY - KODOWANIE W NIEZGODNOŚCI
    9763 CZUJNIK OBECNOŚCI OSOBY W FOTELU KIEROWCY - PRZERWA W OBWODZIE



    Radzicie zacząć od wyjęcia fotela i sprawdzenia kabli/połączeń/wtyczek czy coś jeszcze z tych błędów można wyciągnąć?

    Pozdrawiam

    PS Odnośnie błędów z silnikiem, będę w najbliższym czasie wymieniał rurkę EGR, czujnik ciśnienia oleju oraz sterownik świec żarowych.
    Zobaczymy co to da...
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 19-10-2019 o 15:46

  8. #18
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Myślę, że zacznij od tego co podpowiedział Łukasz, czyli wystartowania zegara jeszcze raz. Potrzebujesz ISTY, czyli softu dedykowanego do BMW. Ona potrafi ładnie za rękę prowadzić.

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Kompem diagnostycznym dotarłem wczoraj z kolei do 2 błędów, który wydają się być sprawcami wszystkich nieszczęść z airbagiem (oby):
    974F NAPINACZ PASA BEZPIECZEŃSTWA KIEROWCY - KODOWANIE W NIEZGODNOŚCI
    9763 CZUJNIK OBECNOŚCI OSOBY W FOTELU KIEROWCY - PRZERWA W OBWODZIE



    Radzicie zacząć od wyjęcia fotela i sprawdzenia kabli/połączeń/wtyczek czy coś jeszcze z tych błędów można wyciągnąć?
    Podejrzewam, że zarówno napinacz pasa, jak i matę zajętości fotela kierowcy można wykodować NCSem, który powinieneś mieć, skoro masz INPE. Ktoś tu na forum (nie pamiętam dokładnie, czy nie Twin7), pomagał przez TeamViever, może udałoby się to nawet zdalnie ogarnąć.

    Ale gdybyś sobie nie radził, spróbuj podmienić napinacze stronami (jak błąd przejdzie na fotel pasażera to masz pewne, że to napinacz), a zamiast maty kup za parę złotych emulator z alledrogo.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 19-10-2019 o 21:14

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Tylko pamiętajcie ,że napinacze w e65 są po dwa ma każdy pas z przodu. Jeden jest przy zapince a drugi w słupku B przy module SBSL z lewej i SBSR z prawej.
    Ja bym zaczął od maty zajętości . Awaryjnie jak Łukasz pisze kup emulator za parę złotych i potem sprawdź co się zmieni.
    Ja dwa lata temu miałem uwalony moduł SBSL i siał zamęt przy niższych temperaturach zewnętrznych ,ale Kolega CURSOR wymienił go na nowszy rocznikowo ,zakodował i wszystko śmiga do dziś wzorowo.
    SBSL można tanio kupić natomiast SBSR nie wiem czemu, ale ceny są za nie jakieś chore.

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 09:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 13:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 22:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 22:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •