Pokaż wyniki od 1 do 10 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jest inna metoda. Da się wyłączyć sprawdzanie obwodu wysokiego napięcia wewnątrz sterownika. Potrzebny jest do tego NCSExpert i np. programi NCSDummy, który bardzo ułatwia ręczne kodowanie.
    Kondensatory wewnątrz sterownika tracą swoją pojemność, ale najczęściej mieści się ona w tolerancji producenta kondensatora, więc jest on nadal użyteczny. Po prostu producent sterownika założył mniejszy dopuszczalny próg.
    Cursor, a podpowiedziałbyś, co tam dokładnie przekodować? Właśnie walczę w 535d kumpla (z końca 2004r.) z powracającym błędem wewnętrznym sterownika SIM, już mieliśmy wysyłać go do naprawy, ale jeśli da się to załatwić kodowaniem, to sprawa byłaby o wiele prostsza.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 21-10-2019 o 18:37

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Cursor, a podpowiedziałbyś, co tam dokładnie przekodować? Właśnie walczę w 535d kumpla (z końca 2004r.) z powracającym błędem wewnętrznym sterownika SIM, już mieliśmy wysyłać go do naprawy, ale jeśli da się to załatwić kodowaniem, to sprawa byłaby o wiele prostsza.
    RUECKFALLEBENE_U_60
    i
    FEHLEREINTRAG_U60
    na nicht_aktiv ;)

    Co do airbag, to tak:
    1. Błąd ZK1 w SSFA oznacza, że w miejscu gdzie obwód jest wykodowany, sam sterownik coś widzi. Możliwe, że ktoś wcześniej wykodował ten konkretny napinacz, ale go nie odłączył fizycznie(albo odłączył, a ktoś o tym nie wiedział i podłączył). Na początek przekodowałbym moduł SSFA domyślnym profilem.
    Niestety nie wiem jak to zrobić?
    W ISTA D nie ma opcji kodowania.
    Mam NCS Expert i Dummy ale na chwilę obecną zakodowałem jedynie ryglowanie zamków po ruszeniu :)
    Skoro dokodowałeś ryglowanie po ruszeniu, to kodowanie do domyślnych wartości jest jeszcze prostsze ;)

    2. To, że wykonałeś test maty, nie oznacza, że rzeczywiście jest ona w pełni sprawna. Problem może być sporadyczny, stąd te błędy. Z resztą, po kasowaniu błędów za pomocą ISTA, nie widać, żeby ten błąd wracał.
    Błąd maty, a konkretnie ten Driver restraint system fault jest od bardzo dawna w tym aucie - na pewno od 6 lat wstecz. Wiem też, że auto było naprawiane z przodu od prawej strony wiele lat temu - może to ma jakiś wpływ?
    Driver restraint system fault - oznacza błąd systemu airbag kierowcy, ale nie mówi jednoznacznie co jest nie tak. Ten sam komunikat dostaniemy przy błędzie wewnętrznym modułu SIM/SGM

    Nie zdziwię się jak nie pojawią się żadne błędy sugerujące cokolwiek i najlepsze wyjście to będzie jazda z odczytem parametrów bieżących.
    Odłącz EGR i na biegu jałowym odczytaj jaką wartość widzi przepływomierz.
    Ok, chciałbym to wykonać. Odczyt live data jest dostępny w którym programie? Chciałem to już wykonać wcześniej ale nie znalazłem takiej możliwości w INPA ani w ISTA-D.
    W inpie da się odczytać parametry bieżące masy powietrza, doładowania i ciśnienia na listwie wtryskowej. Niestety nie ma możliwości rejestracji jak w VCDS(program do VAG), więc najlepiej przewieźć się z drugą osobą
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    9
    BMW
    e9, e65
    Skąd
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Cursor, a podpowiedziałbyś, co tam dokładnie przekodować? Właśnie walczę w 535d kumpla (z końca 2004r.) z powracającym błędem wewnętrznym sterownika SIM, już mieliśmy wysyłać go do naprawy, ale jeśli da się to załatwić kodowaniem, to sprawa byłaby o wiele prostsza.
    Można prosić jakąś podpowiedź jak wykodować test obwodu wysokiego napięcia w E65 z 2002 roku ? Również mam problem z błędem 93DB w module SIM ale nie znalazłem w kodowaniu tych wpisów. Gdzie tego szukać ?

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •