Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
Po przetoczeniu 2k i wraca bicie.
Drugi komplet z rzędu po przetoczeniu wytrzymał 2k km. Wcześniej ATE, teraz Ferodo. Nowe wytrzymują 4-6k km.
Obecnych i tak nie ma już co toczyć bo były toczone i aktualnie mają 0,08 stopnia odchyłu.
Uznajmy proszę temat toczenia za zamknięty i idźmy dalej.



Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
Wymieniłem wtedy:
- płyn hamulcowy chyba ze trzy razy,
- zrobiłem próżnię w układzie hamulcowym
- no i założyłem zaciski od 750, które wcześniej kupiłem
- i wymieniłem przednie zawieszenie (wahacze, łącznik stabilizatora i jeden drążek kierowniczy). Po tych zabiegach bicie ustało.

Trochę się tego nazbierało Panie toomas.
Ja swój płyn wymieniłem pojedynczo kilka miesięcy temu (ATE DOT4 SL), wymianę wykonywał mechanik więc nie wiem czy robił próżnię.
W jego opinii wtedy oraz w późniejszych opiniach kolejnych mechaników nie ma tam niczego do czego można byłoby się przyczepić i nie będą mi na oślep wymieniać wszystkiego po kolei.
Zwłaszcza, że wiele elementów już jest nowych jak u Ciebie (zawieszenie, drążki, tuleje, sworznie, piasty, itd.).

Nie malowałem felg i nie były malowane wcześniej, są w stanie ori.
Przyleganie piast możemy także wykluczyć ponieważ przed wymianą piast koła były zamieniane miejscami, były wymieniane tarcze z klockami i po wymianie czy to najpierw tarcz z klockami, a później piast bicie pozostało w takiej samej formie. Gdyby było to związane z przyleganiem lub biciem piast to po tych zabiegach powinno ustać lub przynajmniej zmienić charakter.

O zmianie tarcz i zacisków na większe słyszałem już wcześniej i chciałem to zrobić ale mi to odradzono.
Poniekąd, taka zmiana to bardziej obejście problemu niż jego rozwiązanie bo skoro auto jeździło kilkanaście lat i hamulce nie biły a teraz biją i to po kolei różnych producentów, tzn., że coś je gnie i trzeba to naprawić.
Idźmy dalej.


Może servo od hamulców nawala?
Znacie jakieś procedury kalibracji, adaptacji układu hamulcowego w ISTA?
Albo może chociaż da się sprawdzić live data ciśnienie w układzie lub temperaturę płynu hamulcowego?
Cokolwiek o co można byłoby się zaczepić?