Strona 7 z 58 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #61
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie mam zielonego pojęcia.

  2. #62
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cursor, dzięki za te wskazówki, dopiero dziś znalazłem chwilę na wykodowanie sprawdzania kondensatorów w module SIM/SGM w tym 535d, ale wartości znalazłem w NCSie bezproblemowo, dziękuję za pomoc raz jeszcze.

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Aktualizacja na koniec Października:


    Po wymianie przepływomierza powietrza cały czas wywala błędy z nim związane. Mam zrobić jakąś adaptację tego elementu?
    Lampy wszystkie świecą (naprawiłem przeciwmgielne bo nie stykały) i nie wiem o co chodzi z tymi sensorami LM. Cały czas powraca ten błąd. Wyjąłem też prawe przednie przeciwmgielne, sprawdziłem i nie ma tam przerwy w obwodzie - świeci a błąd wraca.
    Błąd SSFA wykasowałem po założeniu emulatora maty i za kilka dni dam znać czy pomogło. Po poprzednim kodowaniu błąd powrócił po kilku dniach dlatego chcę poczekać.
    Dodatkowa pompa wody - chyba ją wymienię ponieważ z górnych nawiewów leci tylko zimne powietrze ale nie mogę znaleźć numeru części po VIN-ie. Ktoś wie czy pasuje każda od e65?
    No i oczywiście po kilku (dosłownie 2-3 minutach) na desce pojawia się RECHARGE BATTERY.

    Martwi mnie także, że auto po odpaleniu drży (trzęsie) i słychać jakieś klekotanie. Obroty nie falują.
    W pierwszej kolejności muszę jednak wymienić teleskopy maski bo jeden opada i bije o dolną obudowę zagłuszając inne dźwięki.
    Co ciekawe, siedząc w aucie, na samym zapłonie, tj. bez włączonego silnika, słychać takie ciche tykanie - ktoś już się spotkał z czymś takim?

    Cały czas czekam na termin u mechanika gdzie chcę wymienić czujnik ciśnienia oleju, czujnik ciśnienia paliwa, sterownik świec żarowych i olej (na razie tylko ten w silniku, nie w skrzyni).

    Jeśli możecie cokolwiek podpowiedzieć to walcie śmiało bo na kolejny termin u mechanika znowu będę czekał pewnie ze 2 miesiące...
    Z góry dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 30-10-2019 o 12:09

  4. #64
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Auto po odpaleniu drży, bo nie grzeją świece żarowe. Zmień sterownik (i świece, jeśli ich nie ruszałeś jeszcze).

    Błędy "ride height sensor" dotyczą czujników poziomowania świateł ksenon- przy prawym przednim wahaczu i chyba prawym tylnym są takie czujniki- potencjometry, połączone z wahaczami cięgnami (wyglądającymi jak miniaturowe łączniki stabilizatora). Układ ten odczytuje wysokość zawieszenia samochodu i pozwala na automatyczną regulację wysokości świecenia przednich świateł. Nie masz przypadkiem w tej chwili tak, że po włączeniu zapłonu z włączonymi światłami mijania, lampy chwilę świecą normalnie, a potem od razu w dół, kilka metrów przed maską?

    Błąd światła przeciwmgielnego może powodować np. zaśniedziała wtyczka lub gniazdo w lampie- pamiętam jak kiedyś demontowałem zderzak w przedlifcie i wtyczki z gniazdami były mocno utlenione, ciężko było to rozpiąć w ogóle.

    Te błędy przepływki mnie dziwią- po podmianie na inną raczej powinieneś mieć to z głowy. W kumpla 535d jest ciągle błąd przepływki z racji zaawansowanego chiptuningu- auto nie korzysta w ogóle z odczytów przepływomierza, bo jego zakres odczytu jest zbyt mały. Może ktoś jednak grzebał w mapach w DDE?

    Recharge battery może być wynikiem wymiany akumulatora bez jego zarejestrowania w sterowniku- zmieniałeś aku?
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 30-10-2019 o 15:01

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Dzięki Łukasz za odpowiedź i już odpisuję.

    Sterownik czeka na wymianę - dam znać po. Dobrze wiedzieć, że to może być przyczyną drżenia.
    Świece wymienione 2 miesiące temu - wszystkie na nowe.

    Światła sprawdzę ale wydaje mi się, że to poziomowanie nie działa w ogóle - dam znać.

    Właśnie te wtyczki od świateł przeciwmgielnych naprawiałem (metalowe styki były za bardzo wciśnięte i nie stykały). Prawy przedni halogen wyjąłem z kolei w całości bo raz świecił raz nie. Po jego wyjęciu, wydmuchaniu i poprawieniu styków światło świeci bez przerw ale błąd (pomimo kasowania błędów) wraca po każdym uruchomieniu auta.

    Odnośnie chipowania i grzebania w mapach to jak już pisałem tym autem od 2007 roku jeździła starsza osoba i raczej na 100% nie było to robione.

    Przed wymianą przepływki auto jeździło bez niej - przepływomierz był odłączony bo podczas gwałtownego przyspieszania auto wchodziło w tryb serwisowy (Engine Fault - Reduced Power).
    Po wymianie przepływki ten błąd i tak się nadal pojawia ale podczas większego obciążenia niż przed wymianą.

    Aku wymieniany ale zarejestrowany - wkodowany.

    Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

  6. #66
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    A nowa czy używana ta przepływka

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

  8. #68
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Światła sprawdzę ale wydaje mi się, że to poziomowanie nie działa w ogóle - dam znać.
    No to dopóki nie ogarniesz tych czujników, błędy będą wracać.

    Jeśli chodzi o przepływkę, ta nowa może być uszkodzona--tak jak pisałem Ci w innym wątku, nie wierzę w tanie chinole jeśli chodzi o podzespoły elektryczne do BMW. Kiedyś skusiłem się na czujnik wałka rozrządu do 3.0d i oprócz tego, że auto wcale nie odpaliło, to przez pół godziny walczyłem, żeby wypiąć wtyczkę- gniazdo w tym marnie zrobionym czujniku było tak ciasne, że trzema dużymi śrubokrętami było to ciężko zrobić.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 04-11-2019 o 09:33

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Ty to potrafisz pocieszyć człowieka :)
    I co teraz? Mam kupić drugą w ciemno?\
    Pewnie muszę mieć inną na przekładkę do sprawdzenia ale skąd ją wezmę?

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Chłopie żadna chinska przepływka nie będzie poprawnie czytała . Tylko Bosch. Jak nie masz na nową to kup sprawną używaną ale na milość Boską żadnego takiego chinskiego gowna. Piszę Ci to z doświadczenia bo kiedyś ,kiedyś w DB clk przerabiałem temat z tymi przeplywomierzami i dopiero nowy Bosch dał 100% pozytywne pomiary i auto odzyskało życie i pełny wigor.

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •