Strona 54 z 58 PierwszyPierwszy ... 4445253545556 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #531
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Mój był 12/2003. Jak masz zmieniarkę, to nie trzeba kodować. Nie wiem jak to wtedy jest technicznie rozwiązane, czy Dension zgłasza się pod którymś z dysków CD, czy jakoś inaczej. Ważne, że do przedliftów w grę wchodzą tylko Gateway 500 lite.
    Coś mi świta, że chyba czytał tylko do 99 plików muzycznych i musiały być odpowiednio opisane (teraz nie pamiętam czy chodziło o zwykłą numerację 1-99 czy coś innego).
    I chyba te utwory muszą być w katalogach 1-6 tak jak płyty w zmieniarce.
    Chyba, że coś pomyliłem i jednak lubię poziomki :D

    [edit] tak nie za bardzo z ich dostępnością w PL ale może coś się pojawi.

    W sumie cenowo wychodzi podobnie - Dension 500 Lite vs ALPINE PXA-H700 + RUX h700.
    Cirka 1200 zł.
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 30-05-2021 o 13:06

  2. #532
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Swego czasu trafiłem na taki patent: https://allegro.pl/oferta/bmw-e65-e6...th-10731317314
    Cenowo taniej nie ogarniesz aux'a, ale nie umiem powiedzieć jaka jest jakość muzyki odtwarzanej za pomocą tego rozwiązania, bo go nie testowałem.

  3. #533
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Swego czasu trafiłem na taki patent: https://allegro.pl/oferta/bmw-e65-e6...th-10731317314
    Cenowo taniej nie ogarniesz aux'a, ale nie umiem powiedzieć jaka jest jakość muzyki odtwarzanej za pomocą tego rozwiązania, bo go nie testowałem.
    Dzięki Łukasz, bardzo fajny trop, zainteresowałeś mnie bo do tej pory myślałem, że ten (taki?) moduł jest tylko częścią większej układanki do uzyskania zewnętrznego źródła dźwięku. Dzięki!

  4. #534
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    A to nie jest RUX do alpine H700?
    Nie. To wygląda na normalne radio UTE-200BT lub UTE-92BT. Poznałem, bo mam takie w E32 ;)





    EDIT: Ono jest o tyle fajne, że choć jest pełnowymiarowe 1DIN to jest bez napędu CD. Można rozebrać i upchnąć elektronikę w dużo mniejsze opakowanie. I chyba właśnie z tym mamy do czynienia na filmie ;)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 31-05-2021 o 08:40

  5. #535
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie. To wygląda na normalne radio UTE-200BT lub UTE-92BT. Poznałem, bo mam takie w E32 ;)

    EDIT: Ono jest o tyle fajne, że choć jest pełnowymiarowe 1DIN to jest bez napędu CD. Można rozebrać i upchnąć elektronikę w dużo mniejsze opakowanie. I chyba właśnie z tym mamy do czynienia na filmie ;)
    Dzięki Tuczi - mądrego to i miło posłuchać :)

  6. #536
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Krótka relacja z diagnozy hamulców, która się nie odbyła.

    Oddałem auto do zakładu specjalizującego się w hamulcach.
    Auto oddane w piątek odebrane w poniedziałek.

    Miało zostać wykonane:
    - pomiar grubości (nie bicia) tarcz;
    - pomiar bicia piast;
    - sprawdzenie przylg felg i tarcz do piast;
    - sprawdzenie stanu i działania zacisków hamulcowych.

    Nie zostało zrobione nic, auto oddano bez żadnej diagnostyki bo mam zjechane opony i mam wrócić jak będę miał nowe.
    Nie pomogły tłumaczenia, że problem występował na 3 różnych kompletach opon oraz, że nie kupię nowych opon do czasu zdiagnozowania problemu.
    Obecne opony są z 2015r (3 szt.) i jedna z 2012. Przy zakupie 2 lata temu sprawdziłem tylko wybiórczo i jak zobaczyłem 2015 to odpuściłem sprawdzanie wszystkich i niestety jedna okazała się starsza. Nieważne. Stało się. Problem był też na starych oponach, na zimowych i teraz na tych.
    Te opony, które są obecnie, w momencie zakupu wyglądały świetnie i wystarczyło mniej niż 3 tys. km i rzeczywiście wyglądają na zajechane.
    Nie chcę aby nowe skończyły tak samo dlatego jeśli mam kupić kolejne to i tak będą to używki, których nie będzie mi szkoda.

    Właściciel warsztatu pokazał mi w trakcie jazdy próbnej (i potwierdzam, że tak jest w rzeczywistości), że podczas skręcania w lewo czuć na kierownicy lekkie drżenie.
    Teraz nie wiem co o tym myśleć?
    Z jednej strony rozumiem podejrzenie opon ale do jasnej anielki ja te opony zmieniałem 3 razy i przekładałem je miejscami przy każdej wymianie.
    Nawet teraz po wymianie amortyzatorów zamieniłem przód z tyłem. Oczywiście nic to nie dało bo ja ten etap przerabiałem już wcześniej i właśnie dlatego te opony były wymieniane i zamieniane miejscami (zimowe i letnie). Wszystkie te zabiegi były psu na budę bo jak mi hamulce biły tak biją i niszczę kolejne tarcze.

    Z drugiej strony nawet jeśli podejrzenie diagnosty jest prawdopodobne to dlaczego nie wykonano umówionych pomiarów?
    Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę ale co mają opony do pomiaru bicia piast, sprawdzenia przylegania felg czy sprawdzenia zacisków?

    Opony kupię, może wcześniej zamienimy się kołami z Przemem i zobaczymy czy coś to zmieni ale powoli tracę resztki nadziei do mechaników.
    Aha, nowe tarcze z klockami leżakują i wyszło na to, że niepotrzebnie wywaliłem kolejnego tysiaka.

    [potok słów powszechnie uznawanych za obelżywe]

  7. #537
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Opony powyżej 5 lat zostaw wielbicielom upalania pod remizą 316i M///LPG ;) Czy to jest główna przyczyna to nie wiem, ale ja bym te opony wymienił na początku. Niemniej, stara guma jest twarda i może powodować różne "jaja".

  8. #538
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Czy to jest główna przyczyna to nie wiem, ale ja bym te opony wymienił na początku. Niemniej, stara guma jest twarda i może powodować różne "jaja".
    Wiem Tuczi, zaraz wjadą tylko jeszcze nie wiem jakie i nawet nie miałem czasu czegokolwiek poszukać.

  9. #539
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Wymieniłem amortyzatory,
    kupiłem nowe i dobre tarcze z klockami,
    wstępnie już nawet wybrałem nowe opony w intercarsie
    i już się chciałem za klimatyzację zabierać :)



    Niestety google nie wie co to jest sterownik ASR w e65, więc jeśli ktoś poza Cursorem ;) wie to proszę o podpowiedź.
    Wywaliło na czerwono checka od Dynamic Drive (ikona przechyłu) + komunikat na MMI. Zgasiłem, odpaliłem i dojechałem bez dalszych problemów.
    Błędu jeszcze nie skasowałem (padł mi laptop) ale jutro sprawdzę czy błąd wrócił.
    W sobotę wjadę na podnośnik i zobaczymy czy coś tam mechanicznie się nie zadziało.

    Spotkał się ktoś już z takim błędem?:
    004C07 "Komunikat (status ARS, 0x1AC) nieprawidłowy, odbiornik DDE, nadajnik ASR".

  10. #540
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    A ten drugi błąd 5D5B to nie jest związany bezpośrednio z Dynamic Drive? Wychodzi na to, że coś się z przodem działo, szybkie google mówi:

    https://www.bimmerfest.com/threads/r...errors.486872/

    Rzuć sobie okiem, zanim cursor Ci tutaj coś odpowie :)

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •