Strona 53 z 58 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #521
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Z tym Autoholdem to nie jest czasem tak, że to hamulec ręczny jest zaciągany, więc nie ma żadnych szans na przyłapanie klocka do tarczy? Dodatkowo - serio musiałbyś mega mocno rozgrzać tarczę żeby takie przytrzymanie hamulca ją pogięło bez dodatkowego chłodziwa w postaci np. kałuży wody. Cały czas jeżdżę na AutoP i nie pojawił się u mnie problem z tarczami. A co do aftermarketu - na tyle części wymienionych w BMW musiałem tylko reklamować jeden filtr kabinowy bo rozpadł się przy montażu, cała reszta części bez problemu działa tak jak należy. To mit, że z częściami zamiennymi jest tak źle, chyba że kupujesz chińskie rzeczy z AliE - ale wtedy liczysz się z utratą jakości na rzecz ceny i raczej zakładam, że nie liczyłbyś na cuda.


    Działa także na przód, więc teoretycznie może mieć na to wpływ.

    Mi również ciężko uwierzyć, że nagle tarcze 2xATE + 1xFerodo pogięły się z powodu kiepskiej jakości.
    Niestety nadal nie wiem gdzie szukać przyczyny tak szybkiej degradacji tarcz a czwarty komplet na horyzoncie.
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 24-05-2021 o 22:06

  2. #522
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Panie Curatorze - ja prosty człowiek, po szkole średniej - poproszę prościej albo za pomocą obrazków :)
    Jeśli z jednej strony tarczy masz odchyłkę 0,08mm to nie możesz mieć odchyłki -0,08mm naprzeciwko, bo to oznacza błędny montaż. Ale jeśli tak odchyłka będzie po przesunięciu np. 90* to zostanie to uznane jako wada materiału.
    Przedstawiciel ATE przyjechał kiedyś do nas z "karuzelą", bo nam nie wierzył. Wyszło na nasze.
    W kilku E60 przerobiliśmy po kilka różnych zestawów tarcz i klocków, więc nic mnie już nie zdziwi. Nawet to, że dobre marki produkują gównolit

    Niejednokrotnie znajomi przerabiali to z różnymi markami czujników
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #523
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Tutaj jest wiele wyjaśnione.

    https://www.youtube.com/watch?v=vicsaj9yPlc

  4. #524
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Tutaj jest wiele wyjaśnione.

    https://www.youtube.com/watch?v=vicsaj9yPlc
    Dzięki Elvis, znam ten film i chyba nawet sam do niego linkowałem dla potomnych.
    Właśnie na podstawie tego filmu regenerowałem zaciski i nie dało to żadnego efektu - bicie pozostało w dokładnie takiej samej formie.
    Wiem, że teraz powinienem wymienić zaciski po 1.770 zł/sztuka i pewnie bym to nawet zrobił gdyby po regeneracji była jakakolwiek poprawa.
    Niestety nie było i poszedłem dalej.

  5. #525
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Rozwiązanie kwestii AUX, USB, mp3?

    W oczekiwaniu na diagnozę bicia hamulców zastanawiam się jak rozwiązać możliwość podłączenia czegokolwiek co będzie grało na mp3. I tak trafiłem na takiego magika zza wschodniej granicy:




    https://www.youtube.com/watch?v=bPWVQ6Ph-Og

    Zastanawiam się co będzie lepsze:
    - poliftowe ask, tuner radiowy + wyświetlacz mmi a na końcu kabel aux z gniazdem, przekodowanie mmi, ask i dodanie aux (czytaj: wybebeszanie połowy wnętrza);
    - montaż takiego cuda w dolnej szufladce + samo radio (plecy) zapewne w schowku.

    Nie mam jednak pojęcia jak takie radio podłączyć i na chwilę obecną wolałbym nie modyfikować auta w ten sposób, choć to zależy od zakresu ingerencji. Dużym plus jest uniwersalność (usb, mp3, bluetooth) estetyka i "dyskretność" takiej przeróbki.

    W przypadku pierwszej opcji będę skazany na używane moduły i sprzęt, który będzie niewiele młodszy od mojego 18-letniego samochodu i jest to dodatkowy argument na NIE dla tego rozwiązania.
    Kolejny na NIE to kwestia kodowania tego wszystkiego - ratował mnie już Cursor z kodowaniem modułu pompy paliwa i wiem, że sam sobie z tym nie poradzę.

    Nie jestem także (póki co) zainteresowany rozwiązaniami typu android auto bo naczytałem się o niskiej (w porównaniu do fabrycznej) jakości dźwięku tych urządzeń.
    Mam na myśli takie rozwiązania:




    Chyba, że ktoś z Was posiada już taki system i może się wypowiedzieć jak to gada z perspektywy czasu?
    Nawigacji i innych aplikacji aż tak nie potrzebuję i szukam rozwiązania stricte pod muzykę.

    * :)
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 30-05-2021 o 08:45

  6. #526
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A to nie jest RUX do alpine H700?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #527
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    A to nie jest RUX do alpine H700?
    Rzeczywiście - na to wygląda:



    Dałoby się to podłączyć w przedlifcie?

  8. #528
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja swego czasu zrobiłem coś takiego:
    https://7er.pl/showthread.php/51052-...te-monta%C5%BC

  9. #529
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ja swego czasu zrobiłem coś takiego:
    https://7er.pl/showthread.php/51052-...te-monta%C5%BC
    Damned, jak zawsze jesteś niezawodny - zapomniałem o Densionie ale nie pamiętam już teraz dlaczego z niego zrezygnowałem.
    Coś tam musiało być z tym nie tak u mnie bo już bym to pewnie miał zamontowane :)

    W instrukcji znalazłem taki zapis:
    If original CD changer fitted no programming is required. If original CD changer not fitted install GWL and retrofit "IPOD" option with service computer.
    In case of E65 (before 03/2005) retrofit CDC option.

    Moja 7er jest właśnie z marca 2003 - Twoja była młodsza czy starsza?
    Zmieniarkę mam ale nie wiem czy to wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 30-05-2021 o 11:52

  10. #530
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Mój był 12/2003. Jak masz zmieniarkę, to nie trzeba kodować i oba urządzenia działają jednocześnie. Nie wiem jak to wtedy jest technicznie rozwiązane, czy Dension zgłasza się pod którymś z dysków CD, czy jakoś inaczej. Ważne, że do przedliftów w grę wchodzą tylko Gateway 500 lite.

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •