Strona 52 z 58 PierwszyPierwszy ... 2425051525354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #511
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kilka lat temu ATE twierdziło że dopuszczalne bicie tarczy i piasty to 0.08mm
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #512
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Kilka lat temu ATE twierdziło że dopuszczalne bicie tarczy i piasty to 0.08mm
    Czyli mierzenie bicia tarcz przed montażem można sobie w buty wsadzić bo i tak nikt żadnej reklamacji z tego tytułu nie przyjmie?
    W jakim celu się to wykonuje jeśli nie po to aby odesłać wadliwe tarcze?
    Tarcza musi mieć bicie liczone w metrach, żeby producent uznał reklamację?

  3. #513
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tarcza nie może mieć odchyłki naprzeciw, bo takie bicie traktują jako błąd montażu.
    Jeśli bicie mamy np przy kącie ok 90
    Stopni to wtedy mamy wadę materiału
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #514
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Te całe ATE to niech sobie wsadzą, jest jeszcze taki problem dokręcania kół, nie dokręcania i przeciąganie w taki przypadku niszczy się gniazdo gdzie siedzi śruba i potrafi ją luzować.

  5. #515
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Tarcza nie może mieć odchyłki naprzeciw, bo takie bicie traktują jako błąd montażu.
    Jeśli bicie mamy np przy kącie ok 90 stopni to wtedy mamy wadę materiału
    Panie Curatorze - ja prosty człowiek, po szkole średniej - poproszę prościej albo za pomocą obrazków :)

  6. #516
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez rudek Zobacz posta
    Te całe ATE to niech sobie wsadzą, jest jeszcze taki problem dokręcania kół, nie dokręcania i przeciąganie w taki przypadku niszczy się gniazdo gdzie siedzi śruba i potrafi ją luzować.
    Co jest nie tak z ATE? Zrobiłem już na nich 3-3.5k km, pylą mniej niż poprzednie OEM, bardzo przyzwoicie hamują i zero problemu z biciem.

    Problem wyginających się tarcz to jakaś masakra (znam tę frustrację ze względu na własne problemy, niby wszystko zrobione a usterka zostaje...), bo musi być powodowany walniętym zawieszeniem - nie jestem w stanie uwierzyć, że gnie się każdy komplet bo są teraz takie kijowe tarcze, a E65/66 ma tak skonstruowaną zawiechę, że je uszkadza - poprzednie tarcze bez problemu dojechałem do samego końca, obecne ATE nie nastręczają żadnych problemów. Pan Samochodzik, może pora pojechać do jakichś specjalistów dalej od siebie?

  7. #517
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rudek Zobacz posta
    Te całe ATE to niech sobie wsadzą, jest jeszcze taki problem dokręcania kół, nie dokręcania i przeciąganie w taki przypadku niszczy się gniazdo gdzie siedzi śruba i potrafi ją luzować.
    Rudek, znam ten wątek i zgadzam się - wielu mechaników podchodzi do 7er (albo może i do wszystkich samochodów) jak do Żuka (nawet nie Poloneza) i zakładałem, że mogło to bicie występować w skutek błędnego montażu "czegoś".
    W taki sposób trafiłem na ten filmik i chociaż nie dotyczy 7er to jednak daje do myślenia: https://www.youtube.com/watch?v=Q04Gle-OZXk
    Wykluczyłem to jednak po kolejnych wymianach kolejnych części - jest niewielkie prawdopodobieństwo, że co najmniej dwa razy z rzędu, różni mechanicy popełnili ten sam błąd montażowy.
    Po wymianie wszystkiego co pisałem wcześniej, degradacja tarcz pozostaje na tym samym poziomie.
    Nie zmienia się także charakter bicia - cały czas trzęsie kierownicą a pod pedałem hamulca czujesz jakby coś zaraz miało pęknąć (nie wiem jak to pisać - jak opór jak na sprężynie?).

    Po tak wielu oględzinach, w różnych miejscach, trudno mi też uwierzyć, żeby kolejni "rozkręcający" nie zauważyli tego czy owego po poprzednikach jeśli chodzi o gwinty, śruby, itd..

    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Co jest nie tak z ATE? Zrobiłem już na nich 3-3.5k km, pylą mniej niż poprzednie OEM, bardzo przyzwoicie hamują i zero problemu z biciem.

    Problem wyginających się tarcz to jakaś masakra (znam tę frustrację ze względu na własne problemy, niby wszystko zrobione a usterka zostaje...), bo musi być powodowany walniętym zawieszeniem - nie jestem w stanie uwierzyć, że gnie się każdy komplet bo są teraz takie kijowe tarcze, a E65/66 ma tak skonstruowaną zawiechę, że je uszkadza - poprzednie tarcze bez problemu dojechałem do samego końca, obecne ATE nie nastręczają żadnych problemów. Pan Samochodzik, może pora pojechać do jakichś specjalistów dalej od siebie?
    Dzięki Plexi - zawsze masz dobre pomysły. Niestety mam ich zbyt daleko a w obecnej sytuacji zawodowej muszę być codziennie na posterunku.
    Nie mam jak się wyrwać a tarcze muszę zmienić teraz (już).

    Jak pognę nowe za 2k to nie będzie śmiesznie.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 25-05-2021 o 07:40 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  8. #518
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Kupiłem ate, założyłem, pojeździłem kierownicą tak trzęsło jakbym parkinsona miał wiec wyrzuciłem w kubeł, nie dziękuje nie polecam w 2 samochodach mama EBC i jest jak powinno.
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 24-05-2021 o 19:42

  9. #519
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rudek Zobacz posta
    Kupiłem ate, założyłem, pojeździłem kierownicą tak trzęsło jakbym parkinsona miał wiec wyrzuciłem w kubeł, nie dziękuje nie polecam w 2 samochodach mama EBC i jest jak powinno.
    No i tak wygląda obecnie plan: kupuję Zimmermanny Sporty + klocki Zimmermanna i będę obserwował.
    Przekonuje mnie to nawiercanie bo skoro obecne tak szybko łapią temperaturę to nawiercanie z pewnością pomaga w odprowadzaniu ciepła.
    Widziałem już również kilka aut naszej klasy właśnie na nawiercanych tarczach więc coś musi być na rzeczy.
    Usłyszałem też ciekawą teorię, że wypaczanie się (wyginanie) tarcz hamulcowych powoduje postój na AutoHold lub, w ogóle, na hamulcu ręcznym - auto podjeżdża np. rozgrzane do bramek na autostradzie, wciskamy ręczny lub AutoHold i właśnie w tym momencie nasze tarcze stygną inaczej w miejscu zaciśniętego klocka niż na pozostałej powierzchni.
    Nie wiem na ile to legenda z wołgą ale znowu, te nawierty odprowadzą część ciepła w tarczy także podczas postoju.

    Jeśli jednak te tarcze również pognę to chyba czeka mnie rozbieranie całego auta do weryfikacji???


    Jak sam jednak widzisz są tu (i nie tylko tu bo znam osoby niebędące na forum, także posiadające 7er), które jeżdżą na zwykłych ATE, Mikodach, Textarach i nie mają problemów.
    Wiem też, że jest co najmniej kilka osób, które zmieniły zaciski (i tarcze) na większe w celu rozwiązania tego problemu.
    Inni z kolei pogięli nawet tarcze z ASO więc tutaj nie ma reguły.

    Coś, gdzieś zostało przeoczone bo to niemożliwe, żeby to był problem tarcz samych w sobie.
    No chyba, że rzeczywiście producenci tarcz na aftermarket zbiorowo lecą w ...ja.... i na rynek trafia np. 10% dobrej jakości towaru i 90% odpadu z huty (?)

  10. #520
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Usłyszałem też ciekawą teorię, że wypaczanie się (wyginanie) tarcz hamulcowych powoduje postój na AutoHold lub, w ogóle, na hamulcu ręcznym - auto podjeżdża np. rozgrzane do bramek na autostradzie, wciskamy ręczny lub AutoHold i właśnie w tym momencie nasze tarcze stygną inaczej w miejscu zaciśniętego klocka niż na pozostałej powierzchni

    No chyba, że rzeczywiście producenci tarcz na aftermarket zbiorowo lecą w ...ja.... i na rynek trafia np. 10% dobrej jakości towaru i 90% odpadu z huty (?)
    Z tym Autoholdem to nie jest czasem tak, że to hamulec ręczny jest zaciągany, więc nie ma żadnych szans na przyłapanie klocka do tarczy? Dodatkowo - serio musiałbyś mega mocno rozgrzać tarczę żeby takie przytrzymanie hamulca ją pogięło bez dodatkowego chłodziwa w postaci np. kałuży wody. Cały czas jeżdżę na AutoP i nie pojawił się u mnie problem z tarczami. A co do aftermarketu - na tyle części wymienionych w BMW musiałem tylko reklamować jeden filtr kabinowy bo rozpadł się przy montażu, cała reszta części bez problemu działa tak jak należy. To mit, że z częściami zamiennymi jest tak źle, chyba że kupujesz chińskie rzeczy z AliE - ale wtedy liczysz się z utratą jakości na rzecz ceny i raczej zakładam, że nie liczyłbyś na cuda.

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •