Strona 4 z 58 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #31
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdziłem jeszcze raz. Faktycznie nie masz DPFa. Mój błąd :)

    Skoro mata działa, to raczej niepotrzebnie wymieniłeś ten czujnik. Problem masz z napinaczem.

    Element nr 8:
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...edni/i47771/sA

    Tutaj jest komplet emulatorów:
    https://allegro.pl/oferta/emulator-m...e65-8552511648

    Możesz podpytać gościa, to Ci podpowie, co dokładnie potrzebujesz.

    Tutaj znalazłem jeszcze opis błędów po ich numerze (szukaj bez początkowych zer):
    https://www.myairbags.com/bmw-airbag...rs-acsm-reset/

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Dzięki Panowie,


    Co do airbag, to tak:
    1. Błąd ZK1 w SSFA oznacza, że w miejscu gdzie obwód jest wykodowany, sam sterownik coś widzi. Możliwe, że ktoś wcześniej wykodował ten konkretny napinacz, ale go nie odłączył fizycznie(albo odłączył, a ktoś o tym nie wiedział i podłączył). Na początek przekodowałbym moduł SSFA domyślnym profilem.
    Niestety nie wiem jak to zrobić?
    W ISTA D nie ma opcji kodowania.
    Mam NCS Expert i Dummy ale na chwilę obecną zakodowałem jedynie ryglowanie zamków po ruszeniu :)


    2. To, że wykonałeś test maty, nie oznacza, że rzeczywiście jest ona w pełni sprawna. Problem może być sporadyczny, stąd te błędy. Z resztą, po kasowaniu błędów za pomocą ISTA, nie widać, żeby ten błąd wracał.
    Błąd maty, a konkretnie ten Driver restraint system fault jest od bardzo dawna w tym aucie - na pewno od 6 lat wstecz. Wiem też, że auto było naprawiane z przodu od prawej strony wiele lat temu - może to ma jakiś wpływ?


    3. Błąd w moduli SIM(błąd wewnętrzny wg ISTA) oznacza problem z kondensatorami w samym sterowniku. Jest to standardowa przypadłość w E65 i starych E60(te na starym, mechanicznym kluczu). ISTA zaleca wymianę modułu SIM. Problem w tym, że nie wiemy jak długo podziała inna używka. Poza tym, są dwa rodzaje tych modułów. Wersja pod servotronic jest wyraźnie droższa. Dodatkowo jakikolwiek nie włożysz to trzeba go zaprogramować, żeby zmienić nr VIN, a następnie dokodować i wystartować czas systemowy.
    Dzięki, sprawdziłem i rzeczywiście sam moduł (też staruszek) ok. 200 zł. No i z kodowaniem tez sobie sam nie poradzę.
    Jest inna metoda. Da się wyłączyć sprawdzanie obwodu wysokiego napięcia wewnątrz sterownika. Potrzebny jest do tego NCSExpert i np. programi NCSDummy, który bardzo ułatwia ręczne kodowanie.
    Kondensatory wewnątrz sterownika tracą swoją pojemność, ale najczęściej mieści się ona w tolerancji producenta kondensatora, więc jest on nadal użyteczny. Po prostu producent sterownika założył mniejszy dopuszczalny próg.
    Proszę o podpowiedź jak to zrobić? Spróbuję.


    Co do kopcenia, to skasuj błędy w silniku. Przewieź się. Następnie jeszcze raz odczytaj błędy.
    Zrobione, niestety bez efektów.
    Błędy wracają ale są związane tylko z DDE GLOW CONTROL UNIT (code: 004203).


    Nie zdziwię się jak nie pojawią się żadne błędy sugerujące cokolwiek i najlepsze wyjście to będzie jazda z odczytem parametrów bieżących.
    Odłącz EGR i na biegu jałowym odczytaj jaką wartość widzi przepływomierz.

    Ok, chciałbym to wykonać. Odczyt live data jest dostępny w którym programie? Chciałem to już wykonać wcześniej ale nie znalazłem takiej możliwości w INPA ani w ISTA-D.

    Dzięki Cursor!

    __________________________________________________ _______

    Damned - za te kody błędów to powinieneś dostać tutaj jakąś podwyżkę :)

    W rewanżu wklejam dla potomnych manual e65 gdzie pokazano położenie modułów (str. 36/37):
    Może komuś się przyda: LINK


  3. #33
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jest inna metoda. Da się wyłączyć sprawdzanie obwodu wysokiego napięcia wewnątrz sterownika. Potrzebny jest do tego NCSExpert i np. programi NCSDummy, który bardzo ułatwia ręczne kodowanie.
    Kondensatory wewnątrz sterownika tracą swoją pojemność, ale najczęściej mieści się ona w tolerancji producenta kondensatora, więc jest on nadal użyteczny. Po prostu producent sterownika założył mniejszy dopuszczalny próg.
    Cursor, a podpowiedziałbyś, co tam dokładnie przekodować? Właśnie walczę w 535d kumpla (z końca 2004r.) z powracającym błędem wewnętrznym sterownika SIM, już mieliśmy wysyłać go do naprawy, ale jeśli da się to załatwić kodowaniem, to sprawa byłaby o wiele prostsza.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 21-10-2019 o 18:37

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań


    Panowie, jestem w Dummy i widzę te opcje (chyba).
    Były i nadal są zaznaczone jako NIEPODŁĄCZONE.
    Czy mam zmienić te wartości?
    Jeśli tak to na jakie?

    Z góry dziękuję za możliwie szybkie wsparcie.

  5. #35
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Cursor, a podpowiedziałbyś, co tam dokładnie przekodować? Właśnie walczę w 535d kumpla (z końca 2004r.) z powracającym błędem wewnętrznym sterownika SIM, już mieliśmy wysyłać go do naprawy, ale jeśli da się to załatwić kodowaniem, to sprawa byłaby o wiele prostsza.
    RUECKFALLEBENE_U_60
    i
    FEHLEREINTRAG_U60
    na nicht_aktiv ;)

    Co do airbag, to tak:
    1. Błąd ZK1 w SSFA oznacza, że w miejscu gdzie obwód jest wykodowany, sam sterownik coś widzi. Możliwe, że ktoś wcześniej wykodował ten konkretny napinacz, ale go nie odłączył fizycznie(albo odłączył, a ktoś o tym nie wiedział i podłączył). Na początek przekodowałbym moduł SSFA domyślnym profilem.
    Niestety nie wiem jak to zrobić?
    W ISTA D nie ma opcji kodowania.
    Mam NCS Expert i Dummy ale na chwilę obecną zakodowałem jedynie ryglowanie zamków po ruszeniu :)
    Skoro dokodowałeś ryglowanie po ruszeniu, to kodowanie do domyślnych wartości jest jeszcze prostsze ;)

    2. To, że wykonałeś test maty, nie oznacza, że rzeczywiście jest ona w pełni sprawna. Problem może być sporadyczny, stąd te błędy. Z resztą, po kasowaniu błędów za pomocą ISTA, nie widać, żeby ten błąd wracał.
    Błąd maty, a konkretnie ten Driver restraint system fault jest od bardzo dawna w tym aucie - na pewno od 6 lat wstecz. Wiem też, że auto było naprawiane z przodu od prawej strony wiele lat temu - może to ma jakiś wpływ?
    Driver restraint system fault - oznacza błąd systemu airbag kierowcy, ale nie mówi jednoznacznie co jest nie tak. Ten sam komunikat dostaniemy przy błędzie wewnętrznym modułu SIM/SGM

    Nie zdziwię się jak nie pojawią się żadne błędy sugerujące cokolwiek i najlepsze wyjście to będzie jazda z odczytem parametrów bieżących.
    Odłącz EGR i na biegu jałowym odczytaj jaką wartość widzi przepływomierz.
    Ok, chciałbym to wykonać. Odczyt live data jest dostępny w którym programie? Chciałem to już wykonać wcześniej ale nie znalazłem takiej możliwości w INPA ani w ISTA-D.
    W inpie da się odczytać parametry bieżące masy powietrza, doładowania i ciśnienia na listwie wtryskowej. Niestety nie ma możliwości rejestracji jak w VCDS(program do VAG), więc najlepiej przewieźć się z drugą osobą
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #36
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta


    Panowie, jestem w Dummy i widzę te opcje (chyba).
    Były i nadal są zaznaczone jako NIEPODŁĄCZONE.
    Czy mam zmienić te wartości?
    Jeśli tak to na jakie?

    Z góry dziękuję za możliwie szybkie wsparcie.
    Nie wyważaj otwartych drzwi. Wybierz w NCS profil "default" lub "expertenmodus" i po prostu wywołaj sg_codieren dla modułu ssfa
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cursor - zrobione, tj. expertenmodus - change job, sg codieren, execute job, coding ended.
    Bez zmian niestety.

    Edit:
    na profilu DEFAULT również bez zmian.

    Jak WYKODOWAĆ napinacz pasów i tą matę kierowcy?

    Edit2:


    Teraz moduł SSFA już nie świeci na pomarańczowo ale kontrolka poduszki i pasów oraz komunikat "Function of airbags, belt tensioner...." pozostaje obecny w aucie.

    Czyli jak rozumiem uwalony moduł SIM?
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 21-10-2019 o 19:14

  8. #38
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Co znaczy bez zmian?
    Po kodowaniu, skasuj błędy. Wyłącz zapłon na 10-30s. Włącz ponownie i sprawdź czy rzeczywiście pojawił się ten sam błąd. Jeśli tak, to jeszcze może to być kwestia montażu innych foteli niż były fabrycznie(np. komfortów zamiast zwyklych)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cursor, fotele są fabryczne. Robiłem dokładnie tak jak napisałeś z zapłonem i bez zmian oznacza, że po włożeniu kluczyka pojawia się ten sam błąd na monitorze + świecą się kontrolki airbag oraz pasów na zegarach.

    Nie wiem czy to ważne ale kontrolka poduszki zapala się na zegarach w kolorze czerwonym.

    W INPIE w module SIM po skasowaniu i ponownym wczytaniu błędów pozostaje jeden błąd 93DB.
    Dzięki Damnedowi wiem, że oznacza on:
    93DB Airbag, front sensor, passenger’s side: sensor type incorrect
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 21-10-2019 o 19:30

  10. #40
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cursor, wielkie, wielkie dzięki! Jutro późnym popołudniem sprawdzę, czy uda się to ogarnąć :-)

    Pan_Samochodzik, przekodowales moduł SIM dokładnie według instrukcji Cursora? Jakie dokładnie kody błędów teraz wyświetla ISTA? Może pora na reset czasu systemowego modułów AIRBAG?

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •