Strona 47 z 58 PierwszyPierwszy ... 37454647484957 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #461
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Na OSKP zawsze, wszystkie, ponad 70% sprawności i tylko raz, w ubiegłym roku, usłyszałem, że -"Poci się

    Błędem 99,9% kierowców jest przekonanie że na OSKP ktoś sprawdza amortyzatory i te wskazania mówią cokolwiek o ich stanie. To badanie mówi jedynie o zdolności do tłumienia drgań i nie ma nic wspólnego z badaniem amortyzatora - na nowych amortyzatorach nie będzie nigdy 100%

  2. #462
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez snow Zobacz posta
    Błędem 99,9% kierowców jest przekonanie że na OSKP ktoś sprawdza amortyzatory i te wskazania mówią cokolwiek o ich stanie. To badanie mówi jedynie o zdolności do tłumienia drgań i nie ma nic wspólnego z badaniem amortyzatora - na nowych amortyzatorach nie będzie nigdy 100%
    Doskonale sobie zdaję z tego sprawę, stąd nawet na te wskazania nie patrzę. Na razie sam przód będę tykać, bo walczę z takimi wku*wiającymi wibracjami prawie od dwóch lat i w zawieszeniu już mało rzeczy starych zostało, praktycznie wszystko jest porobione. I nie tylko w zawieszeniu, w sumie.

  3. #463
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Doskonale sobie zdaję z tego sprawę, stąd nawet na te wskazania nie patrzę. Na razie sam przód będę tykać, bo walczę z takimi wku*wiającymi wibracjami prawie od dwóch lat i w zawieszeniu już mało rzeczy starych zostało, praktycznie wszystko jest porobione. I nie tylko w zawieszeniu, w sumie.
    Nienawidzę bmw za takie włąsnie 2 letnie rozkminki.
    W mojej E65 miałem tak że na zimnym przez chwilke drgał, trwało to hmm pare lat !? Sam juz nie pamietam. Kolejny właściciel rozkminił, ze to jakies podciśnienie było i z tego co wiem długo się nie męczył :)

    A tak do Twojego problemu to co to za drgania ?

  4. #464
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Diabli wiedzą, co to za drgania. Wcześniej było to w przedziale prędkości od 70-130, po naprawie magla i tylnego zawieszenia i jest lepiej, i teraz drga przy każdej prędkości, mniej, ale nadal wyczuwalnie. Tak 7er nie jeździ i to mi mega przeszkadza. A szkoda gadać ile rzeczy było zrobionych, bo kompletny wał, tylne półosie, tylne zawieszenie poza tarczami, amorkami i tulejami tylnej belki, całe przednie zawieszenie poza amorkami i piastami. W międzyczasie wjechały nowe opony, prostowane były felgi, zmieniane na zimowe - nadal to samo. Automat też jest po regeneracji, dużo by wymieniać - a rozwiązania problemu brak.

    Może teraz te górne mocowania i ew. amorki coś pomogą. Będą też sprawdzane łożyska w kołach, po jeździe próbnej pan Adam w ACS stwierdził, że jedno słychać, mi się też tak wydawało więc się przychylę do tego i sprawdzę. Już tyle tysięcy poszło, że szkoda tego nie zrobić a auto i tak ze mną zostanie dość długo, skoro tyle w nie włożyłem i poza tym drganiem - daje super frajdę z jazdy :)

  5. #465
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Diabli wiedzą, co to za drgania. Wcześniej było to w przedziale prędkości od 70-130, po naprawie magla i tylnego zawieszenia i jest lepiej, i teraz drga przy każdej prędkości, mniej, ale nadal wyczuwalnie. Tak 7er nie jeździ i to mi mega przeszkadza. A szkoda gadać ile rzeczy było zrobionych, bo kompletny wał, tylne półosie, tylne zawieszenie poza tarczami, amorkami i tulejami tylnej belki, całe przednie zawieszenie poza amorkami i piastami. W międzyczasie wjechały nowe opony, prostowane były felgi, zmieniane na zimowe - nadal to samo. Automat też jest po regeneracji, dużo by wymieniać - a rozwiązania problemu brak.

    Może teraz te górne mocowania i ew. amorki coś pomogą. Będą też sprawdzane łożyska w kołach, po jeździe próbnej pan Adam w ACS stwierdził, że jedno słychać, mi się też tak wydawało więc się przychylę do tego i sprawdzę. Już tyle tysięcy poszło, że szkoda tego nie zrobić a auto i tak ze mną zostanie dość długo, skoro tyle w nie włożyłem i poza tym drganiem - daje super frajdę z jazdy :)
    Scenariusze mamy podobne - u mnie również pół auta wymienione na nowe i jak hamulce biły tak biją (choć jeszcze dokładnie, po wymianie amorów nie sprawdzałem).
    Gdzie robiłeś magiel lub gdzie kupiłeś @Plexi36?

  6. #466
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,391
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Walczyłem z biciem na kierownicy blisko rok. Z przodu w zawieszeniu nie mam już nic starego( prócz amorów, są ok) dwa komplety kół z nowymi oponami, po ostatniej wizycie u mechanika miałem już DOŚĆ.
    Padła decyzja, żeby nowy zawias sprawdzić na starych tarczach - jak je wymieniałem spokojnie nadawały się do jazdy, ale i tak poszły na pierwszy ogień, w końcu to one głównie biją ;)
    Po wcześniejszym odcinaniu poszczególnych sekcji hamulcowych, w celu ustalenia z którego koła idzie bicie, podmieniliśmy jako pierwszą tarcze prawy przód - bingo. Okazało się, że jeden nowy zimmermann, mimo braku bicia na czujniku zegarowym okazał się wadliwy fabrycznie, najprawdopodobniej w którymś punkcie tarcza jest miększa. Teraz z nowym zawiasem i jednym zimermannem i jednym boshem jest idealnie.
    Z jednej strony się cieszę, bo bicie w końcu znikło i zawias nowy, ale kilka elementów niepotrzebnie wymieniałem.

    Taka proza życia z tymi naszymi 7er :)
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 13-05-2021 o 17:34
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #467
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Okazało się, że jeden nowy zimmermann, mimo braku bicia na czujniku zegarowym okazał się wadliwy fabrycznie, najprawdopodobniej w którymś punkcie tarcza jest miększa. Teraz z nowym zawiasem i jednym zimermannem i jednym boshem jest idealnie.

    Panie Tequila, dziękuję ale niestety w moim przypadku bicie było przed wymianą zawieszenia i pozostało po jego wymianie.
    Jest coś co albo przegrzewa te tarcze u mnie albo w inny sposób sprawia, że ulegają one tak szybkim odkształceniom (wygięciu).
    Wiem też, że nie jestem jedynym posiadaczem e65 z problemem bijących hamulców, więc na jakimś etapie coś zrobiliśmy źle.
    Ktoś w innym wątku pisał o felgach - ja swoje zmieniałem miejscami w każdą stronę i nie mają one wpływu na bicie.
    Niemniej jednak może chodzić o konkretny rozmiar fleg lub np. opony typu runflat.
    Myślę jeszcze o przekładni i weryfikacji zwrotnic.
    W kolejce mam wymianę tulei w bananach na poliuretany.

    Zimmermanny SPORTY czy STD?
    Masz komplet z klockami czy klocki innej marki?
    Napisz jak się sprawują i od kiedy na nich jeździsz?
    Też się ku nim skłaniam i choć chciałem te tarcze wymienić jak najszybciej to jednak bardziej zależy mi na jak najlepszym wyborze.

  8. #468
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,391
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Ale u mnie po wymienia całego zawiasu na nowy też biło ;)

    Zimmermanny mam zwykłe, klocki do nich to Jurid White - ceramiczne. Zrobiłem na nich ca~40kkm. Prócz tego co pisałem wyżej, to ok i nie mam zastrzeżeń.
    Ogólnie polecam klocki ceramiczne, pylenie minimalne, a przy feldze z rantem to mnie najbardziej wku*wiało, jedyne do czego mogę się doczepić to to, że po ostrzejszej jeździe i kilku hamowaniach potrafią zapiszczeć, ale jest to marginalne.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 13-05-2021 o 17:59
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  9. #469
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Scenariusze mamy podobne - u mnie również pół auta wymienione na nowe i jak hamulce biły tak biją (choć jeszcze dokładnie, po wymianie amorów nie sprawdzałem).
    Gdzie robiłeś magiel lub gdzie kupiłeś @Plexi36?
    Nie wiem, gdzie do regeneracji wysyła mój mechanik, musiałbym się dopytać - jest to na pewno gdzieś w Łodzi. Za usługę zapłaciłem koło 1400-1600 zł bo listwa była do wymiany.

  10. #470
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Nie wiem, gdzie do regeneracji wysyła mój mechanik, musiałbym się dopytać - jest to na pewno gdzieś w Łodzi. Za usługę zapłaciłem koło 1400-1600 zł bo listwa była do wymiany.
    Ok, czyli regeneracja maglownicy nie usunęła problemu bicia?
    Przymierzam się do tych zimmermannów ale chcę wziąć wersję sport na przód i na tył.
    Coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/zimmermann...ferrer=proxy&e

    i na tył:
    https://allegro.pl/oferta/zimmermann...2-d118ee763209

    Mam mega dobrą cenę na wszystko od ATE ale chyba dołożę do zimmermannów.
    Może ktoś jeszcze ma z tą marką własne doświadczenia?

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •