Strona 29 z 58 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 573

Wątek: Jak wygląda 16-letnie BMW E65 z przebiegiem 400 000 km?

  1. #281
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Mnie przekonuje znaczek bmw na przycisku od ręcznego :)

    Ma wystawione fotele ale to chyba nie jest fabryczny komplet tylko też już po jakiejś przekładce przednich (choć mogę się mylić):
    https://mtautomobile.olx.pl/oferta/b...5-IDEy3qz.html

  2. #282
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Ten fotel kierowcy to jakiś składak. Siedzisko jest perforowane na 100%, a oparcie nie. No i są w okropnym stanie.

  3. #283
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    23
    BMW
    E65 730D 2007
    Skąd
    N0wy Sącz

    Post

    Co do farb to tak jak pisałem dobierają...jak dobiorą do koloru(mój nie mogli znaleźć ani dobrać i nie tylko oni- w kilka miejsc wysyłałem zagłówek) ale jeżeli dasz bezbarwny lakier a masz do wyboru połysk półmat satyna mat to odcień się zmienia . Próbowałem każdej konfiguracji. Mam z 30 buteleczek Furniture Clinic bo sam mieszałem i robiłem próbki i uzyskałem najbardziej możliwy zbliżony kolor do foteli gdyż je mam w miare ok.
    Kupiłem wnętrze z individuala w pełnej skórze tylko .... był inny kolor jaśniejszy i sie po założeniu strasznie gryzło.
    Boczki drzwi malowałem całe, dolną cześć deski rozdzielczej i tunel środkowy. Kupiłem czarne podłokietniki i założyłem bo akurat mi sie tak podobało.
    Kierownice miałem wytartą ale również zrobiłem ja farbą do skór i pomalowałem później matem choć prawie zawsze są w połysku i nawet fajnie to wyszło.
    Plastiki zdzierałem na mokro papierem wodnym.... schodzi cała oryginalna farba później odtłuścić podkład do plastiku farba i lakier(mat)
    Zdjęć z mojej pracy mam trochę mogę wrzucić tutaj
    Podsufitke u siebie wymieniałem miałem w idealnym stanie sprzedałem za 200zł (długo wisiała na all...) nie ma sensu chyba naprawiać a wymiana banalna. Podsufitka przedlift pasuje do polifta.
    Pracy włożyłem masę dużo by pisać co i jak... całą zime siedziałem choć teraz dorwałem wentylowane boczki i muszę tej zimy przełożyć same środki boczków.
    Ponadto auto oddałem na polerkę i założyłem powlokę ceramiczną crystal serum ultra gtechniq z 9 letnią gwarancją
    Przebieg u mnie też grubo ponad 400k choć po aucie nie widać :)
    Ostatnio edytowane przez ukkkii ; 23-08-2020 o 20:17

  4. #284
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Wrzuć koniecznie te zdjęcia. Z którego roku jest Twoja e65?

  5. #285
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    23
    BMW
    E65 730D 2007
    Skąd
    N0wy Sącz

    po prawej stronie pomalowana całość tzn góra Furniture Clinic dół sprayem po lewej stara część
    Miałem kompletne całe wnętrze wiec się bawiłem i dopiero po zrobieniu wymieniłem
    Stanowisko wyglądało tak



    Auto po polerce w salonie wyglądało tak




    Mordowali sie ponad tydzień koszt ok 3500zł ale warto gdyż auto było całe w hologramach
    Ostatnio edytowane przez ukkkii ; 23-08-2020 o 20:15

  6. #286
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Gratuluję, efekt robi wrażenie. Oby jak najwięcej siódemek właśnie tak wyglądało :)

  7. #287
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    23
    BMW
    E65 730D 2007
    Skąd
    N0wy Sącz
    Kierownica była wytarta koło dekoru wiec z nia tez czały dzień zeszło


    i po pomalowana na czaro kolor bmw schwartz(czy jak sie to pisze) oraz bezbarwnym matem choć i tak lekko w połysk wchodzi



    Po pomalowaniu widać kurz sie przyczepił teraz już kurzu po użytkowaniu normalnym nie ma

    Zdjęć mam trochę nawet poszczególne warstwy malowania boczków :)
    Ostatnio edytowane przez ukkkii ; 23-08-2020 o 17:47

  8. #288
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Rzeczywiście, efekt świetny. Jestem ciekaw jak będzie z trwałością? Napisz jeśli coś zauważysz.
    U mnie poprzednik malował podłokietnik i boczki i zeszło zupełnie po ok. 1,5 roku ale już po kilku miesiącach farba się ścierała. Może źle polakierowali, nie wiem.
    Jeśli nie znajdę kierownicy trójramiennej w dobrym stanie pod kolor to mnie przekonałeś i odnowię swoją Twoim sposobem :)
    Mi osobiście ta czteroramienna pasuje super w długich trasach - jest świetna. Zastanawiam się czy trójramienna będzie tak samo wygodna?
    Ktoś może jeździł z jedną i drugą i ma porównanie?
    Wymiana kierownicy to jak rozumiem tylko przepięcie kostek czy trzeba programować poduszkę?

    Z takiej:


    , na taką:



    Trafiłem przy okazji na bardzo nietypowe wykończenie wnętrza w e65:

    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 23-08-2020 o 18:51

  9. #289
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    23
    BMW
    E65 730D 2007
    Skąd
    N0wy Sącz
    No wnętrze ładne....
    U siebie miałem zwykła wymieniłem na 3 ramienna. Nic nie trzeba kodować tylko przełożyć. Kupiłem z modułem, podpięcie plug&play . Później skasować błąd poduszki i tyle.
    Co do jazdy to ja różnicy nie widzę żadnej a chwile jeździłem.

    Jeśli chodzi o trwałość nowej farby to wszystko zależy od:
    Pierwsze primo wyczyszczenia elementu bardzo dobrze i lekko "zmatowienia" ale nie uszkodzenia czytaj przetarcia.
    Używałem środka do czyszczenia tapcerki i czysciłem zmywakiem kuchennym na początek gąbką poźniej tą ostrzejszą stroną zmywaka. Wszystko bardzo dobrze zeszło.
    2 etap odtłuszczenie/zmywacz - Furniture Clinic ma swój wiec i ten kupiłem( choć smierdzi jak zwykły zmywacz do paznokci i moze mieć coś z tym wspólnego )to kupiłem kilka ich bo nie chciałem ryzykować i zmywałem... uwaga użyj odrazu mówie zwykłej białej nie farbującej bawełny/czyściwa. w zestawie dostaniesz "gąbke" do czyszczenia badz do nakładania farby. lecz mi ona nie spasiła bo ją zmywacz lekko żżerał i sie kleiła wiec zwykła czysta bawełna załatwiła sprawę
    Po czyszczeniu 1 dzień zostaw na wyschnięcie i odparowanie.
    3 etap to farba właściwa nakładać trzeba kilka warstw do pokrycia 3-4 cieńkie warstwy.
    po każdej warstwie podsuszałem suszarką i po ok 30 min nakładałem kolejną
    Lakier bezbarwny zabezpieczający przed ścieraniem kładłem też tak samo jak kolor ale dzień później
    W pewnym momencie chciałem kupić sobie aerograf do nakładania ale gąbką też lekko wklepiesz farbę
    Każda farba wpada po wyschnięciu w połysk dopiero lakier to matowi
    W tym momencie po pół roku wygląda tak samo jak po malowaniu Skóra jest elastyczna.
    Po ścieraniu wilgotną szmatką nic nie ściera sie ani nie odchodzi . Auto stoi w upalne dni do słońca i sie grzeje w środku. Skóra wytrzymuje:)
    Faktem jest to ze to zajęło mi kilka...naście popołudniówek.... 3 dni dobierałem kolor :)
    Gdybym miał to komuś robić to odrazu bym powiedział ze nie mam czasu i bym sie nie podjął.... Nie przypuszczałem ze to tyle zejdzie.
    Firmy które zajmują sie renowacją robią to pistoletami wg mnie gąbką ręcznie malując uzyskujesz efekt trwalszy bo choćby nawet wklepujesz tą farbę:)


    U mnie wyglądało to tak:
    1 boczek okleiłem choć kolejne rozmontowałem na cześci pierwsze i wtedy w całości pomalowałem
    Malowałem z jasnego koloru

    pierwsze 3 warstwy uzywałem innego koloru żeby przyciemnić bo szkoda mi było tego umieszanego w kolorze miałem tylko zrobiony słoiczek i chciałem aby wystarczyło na wszystko:



    po pomalowaniu półmatem tak to wyglądało następnego dnia w stosunku do zagłówka gdzie był on "kolorem bazowym"


    I efekt końcowy w środku samochodu:
    Malowana deska, tunel środkowy i najdłużej z czym zeszło czyli boczkami
    Ostatnio edytowane przez ukkkii ; 23-08-2020 o 20:15

  10. #290
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Super opis ukkkii, dzięki wielkie za tak szczegółową instrukcję.
    Kawał dobrej roboty chłopie!
    Widzisz - ja jeżdżę w beżu a najbardziej podoba mi się właśnie to najbardziej jasne obicie, z którego zrezygnowałeś :)
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 23-08-2020 o 19:56

Podobne wątki

  1. [E38] Jak wygląda E38 po 622.000 km
    Przez Banol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:45
  2. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  3. Jak wygląda Twój bagażnik? :D
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:49
  4. Tak wygląda mieszkanie fanatyka BMW
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:43
  5. jak to wygląda?????
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •