Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Poziom oleju?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Poziom oleju?

    na wylaczonym zimnym silniku wskazanie na bagnecie jest max natomiast na cieplym uruchomionym(bieg jalowy) wskazanie na bagnecie jest min czy tak moze być? Ze po uruchomieniu motoru gdzies 1 litr zasysa a po wylaczeniu znowu wraca na max? Sie troche stresuje tym :| Podpowiedzcie jak to tam ma byc?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    natomiast na cieplym uruchomionym(bieg jalowy) wskazanie na bagnecie jest min czy tak moze być?
    podczas jazdy bedzie jeszcze niższy :)

    poziom sprawdzasz zawsze na wyłączonym najlepiej zimnym silniku wiec jest OK
    "Old School Style"

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    ok dzieki :) a juz myslalem ze cos jest nie tak. Tzn ze im wyzsze obroty tym oleju w misce bedzie mniej? tak to dziala?

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Łomatko kolego.
    Pod maską masz miskę olejową, kilometr rurek na nią i pompę, która ten olej w te rurki pompuje. Jak silnik chodzi to i pompa chodzi i ten olej z miski w te rurki pompuje czyli w misce jest tyle mniej oleju ile się w rurkach mieści.

    To taki uproszczony schemat smarowania silnika ;D
    Gra muzyka

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    A pilnować oleju trzeba oj trzeba bo silnik lubi go trochę wciągnąć a koszty są wysokie, nawet jak nic w środku się nie stanie. Coś wiem na ten temat :(
    A ze zła rodzi się dobro.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Bez wytykania mnie palcem,

    ale pierwszy raz się spotykam, by ktoś sprawdzał poziom oleju na odpalonym aucie :hah:
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    to zadam w zw. z powyzszym pytanie :)

    poziom oleju na zimnym powinien byc MAX? czy tak jak wiekszosc opinii jakie slyszalem ze na 3/4 :)

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    to zadam w zw. z powyzszym pytanie :)

    poziom oleju na zimnym powinien byc MAX? czy tak jak wiekszosc opinii jakie slyszalem ze na 3/4 :)
    Zawsze w okolicach środka skali! Między kreskami w 90% aut jest litr różnicy :) W lecie można trzymać bliżej maxa by wiecej oleju lepiej chlodziło!! :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    dziekuje za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi, moje proby pomiaru poziomu oleju i pytanie bylo powodowane ciekawoscia, dlatego sprawdzalem poziom oleju w 2 opcjach, Ku mujemu zdziwieniu okazalo sie ze po uruchominiu motoru z max spadlo do minimum wczesniej sadzilem ze ten poziom miedzy max a min jest tak jakby rezerwa. Kiedys w innym aucie na odpalonym motorze tez tak sprawdzalem i poziomy oleju nie roznily sie miedzy zimnym silnikiem a odpalonym a tu u mnie teraz bylo inaczej i z tad ta zaduma jak to w koncu jest czy powinno byc?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •