Strona 2 z 83 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 825

Wątek: Witam wszystkich znalazłem e32 dla siebie

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wersja USDM?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    529
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    dokladnie to california :) zero rdzy auto z yt warsaw, troszke rzeczy jest do zrobienia guma dolotu, czek sie pali blad sondy wyszedl zobaczymy po wymianie gumy bo moze powietrze lapał lewe, zimering wału od strony skrzyni i waz od wspomagania poza tym tip top :) a no i podsufitka :d

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Oglądałem ją na żywo. Fajna sztuka i gratuluję zakupu!
    P.S.
    Jakbyś chciał to mam boczki w skórze do niej ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    529
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    ale ona ma boczki w skorze :D ba nawet konsola srodkowa jest w skorze :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez Witboy Zobacz posta
    ale ona ma boczki w skorze :D ba nawet konsola srodkowa jest w skorze :)
    Hahaha, skleroza :D. Zostawisz ją w OEMie? Na pewno koło zmieniłbym w tym aucie.

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Długo "Adam z jaktajmerów" ja handlował, przebitka w uj dobra. Teraz niech się tylko dobrze trzyma.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    A przegląd ciekawe czy legalnie przechodzi :P Bo lampy z tyłu chyba inne są.
    Ogólnie ładna. Ciekawe jak stan faktyczny. A kupiona za 325$ z tego co opisywał kiedys.

    Tu kiedyś na 5er opisywał auto.

    http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=72457

    Aktualnie ładne auto, lecz szczur był straszny.

    Ciekawe co pisze o przebiegu - 150tys mil, a w ogłoszeniu było 160tys km... hmm, małe oszustwo.

    A jak podłoga w bagażniku? Cała bo błotnik trochę złamany.


    Dla nie chcących czytać całości, wypis kosztów:
    Niestety albo i stety zakupom w USA towarzyszy coś na kształt loterii połączonej z hazardem i ogromna niepewność. Do czasu zarejestrowania auta w Polsce sam nie jesteś w stanie oszacować jaki będzie całościowy koszt takiego przedsięwzięcia. Wiele opłat zależy też od wartości zakupionego pojazdu no i od szczęścia. Poniżej prezentacja kosztów na podstawie Longa:
    325$ zakup auta,
    73$ prowizja portalu aukcyjnego. Tutaj zaczynają się pierwsze schody- ta opłata nie jest stała i nikt do końca nie wie na jakiej zasadzie jest naliczana. Podejrzewam, że uzależniona jest w głównej mierze od kwoty zakupu. Bywały wśród znajomych prowizje w wysokości 500$
    50 $ przelew dolarów do USA
    50 $ kara za opóźnioną wpłatę- w Polsce były wtedy jakieś święta i przelew za długo się księgował
    350 $ transport lądowy z miejsca aukcji do portu w Kaliforni
    1050 $ transport morski czyli potocznie zwany kontener
    60$ wysyłka dokumentów auta kurierem- dokumenty nie mogą płynąć razem z samochodem
    Są to opłaty do momentu przypłynięcia wozu do Bremenhaven
    W Porcie:
    480 EURO za rozładowanie kontenera + plus jakieś podatki i 18% cła. Tutaj też jest loteria i wszystko zależy od tego jak do tematu podejdą celnicy po stronie Niemieckiej. Bywało i tak, że płaciłem i po 700 EURO za poprzednią 7er. Tutaj coś się udało przyoszczędzić ale nie było w tym żadnej mojej zasługi- ot takie zrządzenie losu :)
    700-800 $ Prowizji za zakup i załatwienie transportu pobiera firma, która auto kupiła. Na stronie, na której oglądam auta niestety osoba fizyczna nie może dokonać zakupu samemu, mogą jedynie zarejestrowani przedsiębiorcy. Ja korzystam z usług firmy, która załatwia wszystkie formalności oraz procesy związane ze sprowadzeniem: od momentu sakramentalnego "-to ten" do momentu zdjęcia auta z lawety w Polsce. Na auto wystawia Polską fakturę VAT, która zwalnia z 3% podatku PCC i pozwala uniknąć doliczenia VAT'u w Niemczech.
    1400 PLN koszt transportu auta z Portu pod Dom.
    Następnie już po odebraniu kolejne koszty:
    200-400 PLN za opinię Rzeczoznawcy, który opisuję realną wartość pojazdu, a w moim interesie jest żeby była jak najniższa, bo od tej wartości musimy zapłacić 18,6% podatku zwanego akcyzą...
    ok 1000 PLN akcyzy w urzędzie celnym. I tu ciekawostka, w naszym kochanym Kraju akcyzę płacimy nie tylko od realnej wartości pojazdu ale również od kwoty transportu (!) jaką wydaliśmy na sprowadzenie auta. Więc odprowadzamy procent nie tylko za wwiezienie auta na terytorium PL ale również za usługę jakąś ktoś nam wykonał :shock: :shock:
    300-400 PLN kosztują tłumaczenia dokumentów, niezbędne do zarejestrowania pojazdu,
    200 PLN rozszerzony, pierwszy w Polsce przegląd techniczny auta
    256 PLN rejestracja auta

    I tak zamykamy się gdzieś w okolicach 16 000 PLN i przychodzi coś co widać na zdjęciach ze stycznia

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wiedziałem, że to jest ta!

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    20 tys zł przebitki względem zakupu za 16tys, a nakład włożonych prac kompletnie nie odzwierciedla tej ceny.

    PS. Auto zawsze mozna zwrócić :P

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    529
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    ogladajac wiele ulepow za 15-40 tys uwierzcie ta była wrecz idealna, do zrobienia tylko uszczelniacz na wale plus jeden waz od wspomagania, same blachy faktycznie ok ale podloga itd ok tam było pod lampa zagniotka, podloga wydechy etc w stanie bdb silnik pracuje ok ona jest do wstawienia do garazu i stania, zreszta cena kupna była inna niz ta w ogloszeniu :) i mi pasowała

    co do przebitki ceny jak dla mnie to mogl ja kupic nawet za 3 tys zł jak znalazł sie kupiec to sprzedał za tyle ile chciał, to raz dwa ogladajac czasem te perełki z grup fb itd to ta sztuka to petarda w porownaniu do tego co chcieli inni za ok 35 tys :d takze ten tego....

    co do zmian planuje tylko glebe z przodu jakas nie wiem jakie sprezyny dac na przod zeby kolo ladnie wypelniało na tym profilu co teraz, a w przyszlosci felga jakas fajna myslalem o styling 37 albo bbs rc
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 23-10-2019 o 14:29

Podobne wątki

  1. Przeglądając znalazłem
    Przez shampoo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2014, 18:02
  2. [E32] Witam przedstawiam siebie i moje kochane e32
    Przez iPrezes w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 20:59
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 22:50
  4. znalazłem E38 na Polskie drogi
    Przez krabi_one w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 22:31
  5. Znalazłem swoje pierwsze E38 na allegro :)
    Przez Aldik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •