Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: BMW E38 740i 4.4 z Japonii

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Wszystko będzie się psuć.
    Zawieszenie przez 10tys km może będzie sztywne, potem...się przekonasz.
    Wiem po sobie, użytkuje auto, które stało kilka lat.
    Na początku jeździło jak nowka z salonu.
    Do czasu.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Wiem że prędzej czy później mnie czekają różne sprawy o których pisaliście.
    Natomiast mi przede wszystkim chodzi o silnik i skrzynię. Uszczelki pod pokrywami to jedno ale jeśli auto stało powiedzmy te dwa lata to jak zachowają się uszczelki kolektorów, pod głowicami itp. Bo jeśli to też raczej szybko "pyknie" to widzę że raczej nie ma sensu pchać się w takie auto? Obawiam się że jak auto np. wróci na kołach do domu 500 km to czy już wtedy coś nie padnie. Czy raczej ten silnik i skrzynia powinny działać mimo takiej okoliczności?

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kogut Zobacz posta
    Obawiam się że jak auto np. wróci na kołach do domu 500 km to czy już wtedy coś nie padnie. Czy raczej ten silnik i skrzynia powinny działać mimo takiej okoliczności?
    Kupujac nowe auto z salonu BMW jak i kazdy inny producent nie zagwarantuja Ci ze dojedziesz bezawaryjnie do domu- gwarancje wtedy masz, ale tylko ze usuna bezkosztowo usterke a nie ze jakas usterka nie nastapi.
    Czy silnik czy skrzynia w tym jak i kazdym innym egzemplarzu ci nie padnie/zepsuje nikt z nas cie nie zagwarantuje (no chyba ze mamy na forum jasnowidza), egzemplarz ten jak na swoj wiek jest w fajnym stanie napewno lepszym jak inne egzemplarze z innych ogloszen ale tez wystawiony za duzo wyzsza cene- pojedz, obejrzyj, dotknij i wtedy sam podejmij decyzje czy aukurat za ten egzemplarz warto wybulic 20K wiecej jak srednia cena


    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Kupujac nowe auto z salonu BMW jak i kazdy inny producent nie zagwarantuja Ci ze dojedziesz bezawaryjnie do domu- gwarancje wtedy masz, ale tylko ze usuna bezkosztowo usterke a nie ze jakas usterka nie nastapi.
    Czy silnik czy skrzynia w tym jak i kazdym innym egzemplarzu ci nie padnie/zepsuje nikt z nas cie nie zagwarantuje (no chyba ze mamy na forum jasnowidza), egzemplarz ten jak na swoj wiek jest w fajnym stanie napewno lepszym jak inne egzemplarze z innych ogloszen ale tez wystawiony za duzo wyzsza cene- pojedz, obejrzyj, dotknij i wtedy sam podejmij decyzje czy aukurat za ten egzemplarz warto wybulic 20K wiecej jak srednia cena


    Wiem, a o jasnowidztwo też nie proszę i nie podejrzewam :) Wiem że auto może już za rogiem się rozkraczyć choćby było nowe.
    Zamierzam kupić auto do codziennej jazdy i to takie, aby od samego początku nie musieć wiele przy nim robić.
    Natomiast moje pytanie zmierza w tym kierunku, czy OGÓLNIE BMW E38 są na tyle dobre jakościowo (silnik, skrzynia) że nie straszny jest im właśnie np. 2 czy 3-letni postój i jest sens ładować właśnie taką kasę w auto, czy też jednak taki egzemplarz to raczej dla kogoś kto dalej będzie go trzymał w garażu, i robił małe przebiegi.
    Na miejscu byłem, widziałem, oglądałem i od strony wizualnej auto w porządku. Jechałem nim może 1,5 km więc od strony mechanicznej niewiele mogę powiedzieć (jedzie, świeci, hamuje) a silnika przecież nie będę rozbierać, żeby zobaczyć co tam w środku.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Moim zdaniem auto jest bardzo ładne. Nie wiem czemu czepiacie się tej kierownicy czy fotela. Wątpię żeby taka firma jak DM Classic robiła wałki z przebiegami. Z tego co widzę to nie od dziś zajmują się ściąganiem aut z Japonii i raczej mają całą dokumentację potwierdzającą przebieg. A to że auto stało? No cóż, trzeba zrobić porządny serwis na dzień dobry, powymieniać wszystkie płyny i oleje i tyle. Ja bym się nie bał. Te pokrywy zaworów to też w jednych autach obłażą a w innych nie. Np. u mnie w E32 nie obłaziły i wyglądały bardzo ładnie mimo 3 x takiego przebiegu.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 14-10-2019 o 11:35

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Ok. A jeśli chodzi o to że auto ogólnie już stoi w Polsce blisko 2 lata to jest to kwestia raczej wysokiej ceny z której sprzedający nie chce zejść czy jednak skoro to taki okaz to nie powinien tak długo kwitnąć na placu (i coś może być nie ta) ? Czy uważacie że cena jest ok?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ceny raczej ludzi którzy chcą za e38 apłacić 50k jest mało i zazwyczaj mają upatrzone konkretne specyfikacje ale prawda jest taka że jak szukasz auta za taki hajs to po cholerę nam tu dupy zawracasz w auto i jechać zobaczyć co my ci po zdjęciach mamy powiedzieć

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Jeśli chce się czegoś konkretnego dowiedzieć o aucie, to trzeba go zobaczyć i ocenić, najlepiej z kimś, kto ma pojęcie. Ja korzystałem z usług Bimmer Check i za parę stówek koleś podjechał, porobił zdjęcia, ja się nawet pojawić na miejscu nie musiałem, a raport dostałem super szczegółowy i pomimo, że beemkami jeżdżę od kilkunastu lat to w życiu bym tego nie zobaczył co on. Serio, 100x lepsza metoda niż pytanie na forum, a takich speców jest więcej, choć ten akurat specjalizuje się w BMW co jest plusem dla mnie.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Kogut, takie auta za takie pieniądze nigdy nie sprzedają się na pniu. JAk popatrzysz na forum to większość szuka E38 w cenie 10-13k więc o czym my mówimy. Jak ktoś taki widzi cenę 50k to się łapie za głowę. E38 za taką kasę kupuje ktoś kogo na to stać i chce sobie postawić właśnie takie auto w garażu i ma być ono w idealnym stanie. Bo np. marzył o takim w dzieciństwie ;)

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Dalej mnie nie rozumiecie :) Nie chodzi mi o ocenę zdjęć z ogłoszenia ani o wróżenie ze szklanej kuli, nie oczekuję od Was gwarancji na niezawodność :)

    Auto chcę kupić do codziennej jazdy a nie po to aby dalej stało w garażu. Będę nim robił pewnie 15-20 tysięcy rocznie, może więcej. Chcę kupić ciekawe auto i liczę się z kosztami utrzymania. Założyłem sobie specjalnie większy budżet, aby kupić auto którym po prostu wrócę do domu i nie będzie stało w warsztacie przez miesiąc aby dopiero zaczęło jeździć.

    Widziałem już z 10 aut, w tym 7 za cenę ok. 30.000. To auto też widziałem i co do zasady jest ok. Stoi na suchym, świeci, jeździ, hamuje.
    Natomiast nigdy wcześniej nie miałem ani E38 ani innego BMW ani w ogóle samochodu z tego segmentu, z takim silnikiem itp. Zwyczajnie ie znam się na "tej motoryzacji". Jakbym kupował Omegę czy Passata za 10.000 to bym się tak nie dopytywał bo od razu zakładałbym że jak stoi 2 lata to musi być coś nie tak, albo biorę i robię. Natomiast ta sytuacja jest trochę inna.

    I tu liczę po prostu na wasze uwagi i doświadczenie. Chodzi mi o to czy co do zasady E38 jest na tyle dobrym samochodem, że te 2 lata stania nie będą dla niego zabójcze. Wiem że różne rzeczy wyjdą w codziennej eksploatacji, natomiast nie chcę po prostu wpakować kupę kasy w model, który oprócz ładnego podwozia i blach będzie mechanicznie tak zastany, że wszystko pójdzie w pierony.

    Innymi słowy, czy na Wasz nos 47.500 to dużo/za dużo na zadbany, niezużyty egzemplarz ale jednak który odstał trochę, czy lepiej kupić coś za 25-35 i się na takim modelu "poznać" BMW?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 17-10-2019 o 12:22

Podobne wątki

  1. [E38] 740 m sport z Japonii
    Przez Przemo_7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-09-2018, 21:20
  2. E38 z Japonii radio
    Przez boria w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 08:03
  3. Opuszczone samochody w Japonii
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 14:39
  4. [E38] 740 Hamann z Japonii od Mr.Q
    Przez mcqbis w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 21:43
  5. Auta importowane z Japonii -niskie przebiegi.
    Przez Jakub w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 16:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •