Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Cekawość egzemlarzy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    4
    BMW
    Brak
    Skąd
    Gdańsk

    Post Cekawość egzemlarzy

    Panie i Panowie,

    Nie wiem, czy dział dobry, czy sposób opisu też. Po prostu chciałem Was poprosić o opinię i zdanie na temat ogłoszeń.

    Mój budżet zakupu auta to 10-15 tys i takich szukam. Po weryfikacji forum, uświadomiłem sobie, że jedyne co mogę kupić za te pieniądze, to "trupa" i zacząłem się z tym godzić, że po zakupie, będę musiał dużo włożyć w auto i przestało mi to przeszkadzać. Nie jest dla mnie problemem kupić auto w gorszym stanie i stopniowo po swojemu doprowadzać je do stanu używalności. Ma to też swoje plusy :)

    Od jakiegoś już czasu przeglądam olx i otomoto i ciekawią mnie trzy auta. Są blisko mnie, stąd ciekawość.

    Pierwsze - po prostu według mnie jest ładne i zadbane, oraz warte tej ceny...jednak tak jak wspomniałem, może Wy coś zauważycie ? Jedyne co mi się rzuca w oczy, to fakt, że właściciel po pól roku stwierdził, że potrzebuje większe. Być może firmę zakłada i potrzebuje wana, nie wiem.

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...ID6CtB4r.html?


    Drugie - Trochę mały silnik, ale właściciel ma je od 8 lat, co raczej oznacza, że auto jest "z domu" i moze sie po prostu znudzilo...no albo psuć zaczęło ? Światła ma z przodu jakieś dziwne ?

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...ID6Cser4.html?


    Trzecie - Chyba blacharsko nie za dobrze wygląda ? (nadkole tył prawe), a poza tym sam nie wiem. Trudno stwierdzić.

    https://www.olx.pl/oferta/bmw-e38-7-...tml#0be4efb79a

    Prosze o rzucenie okiem na auto. Ciekawi nie po prostu, czy może jednak z przedziale 10-15 tys da się kupić coś sensownego

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    492
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Wszystkie te egzemplarze lipa, ale nie chce mi sie komentować szczegołow. Chyba że celem jest zostanie bardzo aktywnym uczestnikiem forum, to wtedy te auta są jak najbardziej trafnym wyborem!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    4
    BMW
    Brak
    Skąd
    Gdańsk
    A mogę prosić chociaż tak pokrótce, dlaczego lipa ? według mnie wyglądają ładnie, ale skoro lipa, to chciałbym się dowiedzieć dlaczego i na co zwracać uwagę, ze lipa.

    Btw. Zaczynam się zastanawiać, co i ile pieniędzy należało by włożyć w skali roku w auto określane mianem "lipa" Widzę i wierzę w to, że większość z użytkowników BMW e38 kupiła auta w "dobrym stanie" , które nie są lipą, a mimo to lista napraw dokonanych w ciągu roku i ich koszt jest ogromny. Zdroworozsądkowo myśląc, jeżeli miałbym wydawać na auto kupione "w dobry stanie", (za ok 30-35 tys zł.) ok 5-6 tys. zł rocznie (nie licząc paliwa), to wole co 2-3 lata wymienić je na inne i nie naprawiać. Druga strona medalu, która mnie męczy jeszcze bardziej. Auto będzie trzecim w rodzinie, będę nim robił średnio jakieś 100-150 km miesięcznie i mimo, że auto będzie większość czasu stało, to mam latać po mechanikach jak wściekły...jaki sens ? TO ma być moja ostoja spokoju i przyjemności z jazdy. Nie będzie nią, jeżeli będę mocno wyczekiwał "niedzieli", by się przejechać, a okaże się, że nie będę mógł, bo coś się sypnęło, w dodatku to już 3 jazda z kolei, która nie mogła się odbyć z powodu awarii, to ponawiam, jaki jest sens posiadania takiego auta ? Poza tym, tak jak pisałem w dziale przywitania, mój kolega ma A8 D2 4.2 V8, używa je już 3 rok i sumarycznie (nie licząc kosztów eksploatacji) na awarie wydał jakieś 3-4 tys zł, to maks.

    Proszę o krótką odpowiedź, ewentualne rozjaśnienie :)

    Liczę się z tym, że koszta eksploatacji tego auta nie są małe i coroczna wymiana oleju, filtrów itp. to duże koszta. że na eksploatację, moge wydać 5-6 tys zł rocznie, Jednak to są oczywiste rzeczy. Chodzi mi głównie o awarie auta. czyli ile to jest dodatkowo do tych powiedzmy 5 tys zł kosztów eksploatacyjnych.

    Pod hasłem eksploatacja auta widzę ubezpieczenie, wymiana oleju, filtrów w zasadzie wszystkich i elementów zużywających się, które co jakiś czas trzeba wymienić (np. klocki, tarcze), choć to raczej nie co roku.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak jak kolega napisał wcześniej , oceniając po fotkach pokazane egzemplarze nie są warte uwagi.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Jeśli już oglądać to tę 1 sztukę.ta 2 to jakiś dramat z kołami od mniejszego modelu i te lampy.Radio też dramat.trzecia to nieboszczyk blacharski.Felgi też z poloneza ATU.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    4
    BMW
    Brak
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Tak jak kolega napisał wcześniej , oceniając po fotkach pokazane egzemplarze nie są warte uwagi.
    Mogę prosić o uzasadnienie ? Nie są warte, bo...

    Koszt oryginalnych felg używanych to około 2 tys zł. Na tych jakiś czas będzie jeździł, wiec nie wyklucza go to z użytku, inwestycje można rozłożyć w czasie. Lampy chyba tez da się wymienić ? Argument o blacharce jednak jest mocny. Pozostałe, według mnie nie robią z aut „lipy”. Panowie, jak na specjalistów, liczyłem na bardziej rzeczowe informacje ? Póki co informacje w stylu „nie, bo nie”.
    Proszę uprzejmie o kilka słów wyjaśnienia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Felgi też z poloneza ATU.
    Polonez borewicz, przejściówka, akwarium, wąskie caro, szerokie caro, atu, caro plus, atu plus, cago, cargo plus, truck, truck plus, bella, bankowóz, kombi, kombi van etc mają rozstaw 4X98... Zajebiste porównanie.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    Polonez borewicz, przejściówka, akwarium, wąskie caro, szerokie caro, atu, caro plus, atu plus, cago, cargo plus, truck, truck plus, bella, bankowóz, kombi, kombi van etc mają rozstaw 4X98... Zajebiste porównanie.
    dodaj jeszcze że inne ciśnienie w kołach..... co z wami ludzie się dzieje ?????
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    4
    BMW
    Prawdopodobnie e38
    Skąd
    Warszawa
    Wg mnie auta warte zainteresowania. Cena adekwatna do stanu. Trzeba brać też pod uwagę to że na zdjęciach nie zobaczy się wszystkich mankamentów tylko te powierzchowne. Sam obserwuje te samochody bo się zastanawiam nad kupnem. Co do radia lamp czy kół... To w każdej chwili można zmienić. Wystarczy trochę chęci i pieniędzy a będzie lepiej :)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez HiTu Zobacz posta
    Wg mnie auta warte zainteresowania. Cena adekwatna do stanu. Trzeba brać też pod uwagę to że na zdjęciach nie zobaczy się wszystkich mankamentów tylko te powierzchowne. Sam obserwuje te samochody bo się zastanawiam nad kupnem. Co do radia lamp czy kół... To w każdej chwili można zmienić. Wystarczy trochę chęci i pieniędzy a będzie lepiej :)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Wszystko się zgadza,można wymienić.Tylko przy kasie 10tyś.pln każda zmiana i wpakowanie powiedzmy 2tyś złoty robi różnice.Jak by to było auto za 30tyś.to bym nie pisał o tym.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •