Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Opony-pytanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Opony-pytanie

    Zastanawiam się nad jedną rzeczą....Wiem że na jednej osi muszą być dwie jednakowe opony o takim samym bieżniku. Ale ostatnio wpadłem na pewien pomysł. Mam na kole zapasowym założoną nówkę sztukę Dunlopa i szkoda by było żeby się zmarnowała. Znalazłem w necie identyczną oponę za stówkę tyle tylko że jest używana. Szerokość,wysokość i krój bieżnika ten sam,ogólnie rzecz biorąc ten sam model. Nowa opona ma wysokość bieżnika 7 mm a ta używana która chce kupić 4,5 mm . I stąd moje pytanie. Czy kolidowałoby to ze sobą gdybym założył na jedną oś te dwie opony? Jeśli tak to dlaczego?

    Z doświadczenia wiem że dwie różne opony na jednej osi się absolutnie nie spisują bo każda ma inną twardość przyczepność etc. Ale w tym przypadku chodzi tylko o głębokość bieżnika....

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Częściowo sam sobie już odpowiedziałeś na pytanie,jedna od drugiej już się różnią pomimo ,że są takie same.pzdr.

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Wydaje mi się, że chcesz to zrobić i szukasz potwierdzenia!

    To niedozeczny pomysł! ;) Niech sie marnuje ten zapas by w razie czego poslużyć Ci pomocą. :)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    można założyć tylko zakładaj je na tył bo ta wyższa na bieżniku będzie zabierała więcej powietrza pod siebie i może ściągać pozdrawiam!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Dodam ,że na tyle im słabsza opona[mniej bieżnika} tym szybciej się skończy ,zły pomysł odpuść sobie :? .pzdr.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    HA HA z tym zapasem to nieodkryles ameryki, praktycznie niema tygodnia gdyby ktos niepokazywal mi 14letniego zapasu i mowil ze chce identyczną opone dokupic, ew poszukaj u kolegow, moze ktos ma tez takiego nowego dunlopa na zapasie

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    ...pociągnę otwarty już temat prostym pytaniem dla starych wyżeraczy e38 :)

    Jaki jest najwygodniejszy rozmiar opony na klasycznej feldze 16" ?
    "Old School Style"

  8. #8
    7ka
    Gość
    klasyczny :D

    235/60/16-mega komfort ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Radoshb oczywiście że chciałem to zrobić. Pojawił się taki pomysł w mojej głowie dlatego postanowiłem Was zapytać na forum. Chciałem to zrobić ale już nie chcę :)

    Jerzyw-masz rację. Nie pomyślałem o tym że jedna opona szybciej się skończy od drugiej i wtedy będe jeżdził na jednej dobrej i jednej łysej. To sie troche mija z celem.

    Krzywy skoro spotykasz się z takimi ludźmi co tydzień to weź mi załatw takiego Dunlopa nowego 235/60/16 gdyby ktoś miał :) Jak się typek będzie pytał czy masz taką drugą to powiedz że nie masz ale jego oponę z chęcią odkupisz hehe. Bo z tego co napisaliście to albo znaleźć drugą nówkę sztukę albo kupić dwie jednakowo dojechane. Pozdro

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zakładasz 2 oponki najlepiej na tylną oś ... Wykonujesz "stujeczkę" na parkingu - i masz 2 opony o jednakowym bieżniku :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •