Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z elektryką przez chińskie radio 2DIN

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kielak
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    9
    BMW
    e38
    Skąd
    Toruń

    Post Problem z elektryką przez chińskie radio 2DIN

    Kupiłem swoje e38 z dosyć sympatycznym chińskim radiem Android już na pokładzie które ktoś spasował nad klimą jak rzeźnik i pewnie tak samo "dobrze" je podłączył. W aucie w momencie zakupu nie działało sterowanie tylnymi szybami więc byłem już przygotowany żeby zakupić ich mechanizmy ale stopniowo zaczęły szwankować kolejne rzeczy takie jak:

    - brak prądu w obu gniazdach zapalniczki
    - niedziałający szyberdach
    - elektryczny bagażnik który przestał się podnosić
    - niedziałająca klimatyzacja

    Na samym końcu zaczęło szwankować samo radio, przy zmianie pozycji z D na R pokazywał się czarny ekran i radio się zawieszało aż w końcu też padło i aktualnie nie reaguje na żaden przycisk.
    Szyberdach po dosyć długiej przerwie w działaniu nagle sam się naprawił i aktualnie działa. Akumulator mam dosyć słaby i będę go wymieniał ale nie sądzę, że to on jest tutaj winowajcą.

    Aktualnie nie ma mnie w kraju więc nie mam chwilowo dostępu do auta ale taka myśl przeszła mi przez głowę aby zapytać bardziej doświadczonych posiadaczy tutaj na forum co może być przyczyną. Po lekturze kilku tematów na różnych forach, między innymi też tutaj przychodzi mi kilka możliwości takiego stanu rzeczy

    - awaria modułu komfortu
    - brak masy
    - zwyczajnie przepalone bezpieczniki (opcja najbardziej banalna ale zapomniałem od tego zacząć szukać przyczyn awarii)

    Ktoś miał podobne doświadczenia? Jeśli sam nic nie zdziałam to będę musiał dać zarobić elektromechanikowi.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Polift czy przedlift ? Podeslij vin na pw. To bezpieczniki chociaż sprawdzisz ;)
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Niskie napięcie aku może powodować dziwne objawy np. nieprawidłowe działanie modułu komfortu. Może być też tak, że jak ten podłączający wcześniej radio narobił różnych pętli w instalacji to ... moduł też "głupieje". Ja jak eksperymentowałem z wideorejestratorem to doprowadziłem do sytuacji takiej, że wzbudzało się radio przy wyjętych ze stacyjki kluczykach i raz włączył się alarm ;-) a używałem tylko gniazda latarki i zapalniczki oraz aku LIPO ;-) no i sterty kabli...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań

    Post

    @Kielak, a czy autko ma fabryczny DSP? Pytam, bo często jego nieskomplikowane wbrew pozorom awarie powodowały chęć zmiany systemu na inny, "mniej skomplikowany", bardziej chiński :) I wtedy zaczynały się jaja. Jeśli tak, to szukamy problemu z tej strony.

    EDIT: Myślę, że modułu komfortu nie można wykluczyć tak czy inaczej. W E39 często się z tym spotykałem. Mnie ominęlo, ale koledzy na forach dość często wymieniali. Sam fakt, ze coś nie działa, apotem samo się naprawia, świadczy o tym, że coś się "gubi", a nie jest permanentnie spierdzielone. Masz możliwość gdzieś na podmiankę zdobyć?
    Ostatnio edytowane przez Przemo82cs ; 27-09-2019 o 16:14

Podobne wątki

  1. Problem z elektryką?
    Przez Mardenss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 20:16
  2. Problem z elektryką
    Przez ArturL1983 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 17:31
  3. [diagnoza] Problem z elektryką E38
    Przez harry22 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 21:11
  4. Problem z elektryką i centralnym:(
    Przez Soldierzaw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 21:25
  5. Problem z elektryką
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •