Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 133

Wątek: Valvetronic

  1. #121
    Radekk
    Gość
    735i wcale lepiej nie jedzie od m54. Prawda Miro ?

  2. #122
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No i znowu przepychanki kto ma większego :D Może 735i nie idzie lepiej od 730i ale ładniej "gra" ;)

  3. #123
    Radekk
    Gość
    .... I ładniej chudnie portfel :)

  4. #124
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    No i znowu przepychanki kto ma większego :D Może 735i nie idzie lepiej od 730i ale ładniej "gra" ;)
    Zgadzam sie Bartku, aczkolwiek tylko wtedy jak nie jest popsuty :)
    OK Nieważne. Kolega kupił co kupił czyli jedną z tych 80% które są na rynku w stanie jakim są i trza chłopu pomóc. Niemniej jednak portfel musi mieć pełny bo tanio nie będzie.
    @Damned , Ty przerabiałeś temat VVT więc możesz mniej więcej powiedzieć jakie koszta czego są.

  5. #125
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    U mnie był jeszcze trochę inny temat. Wypadań zapłonu nie miałem, ale miałem przytartą zębatkę na wałku mimośrodowym, przez co wałek potrafił mieć lekki "luz" na konkretnej pozycji. Wykrywał to czujnik i przełączał w tryb awaryjny. Do tego dojechałem sobie trochę wałki "szuwaksem" od Liqui Moly. Padły uszczelniacze. Nie chciałem, żeby dymił a musiałem jeszcze walnąć około 4000km zanim wziąłem się za ich wymianę. Efekt końcowy to wymiana wszystkich 6 wałków (2 ssące, 2 wydechowe i 2 mimośrodowe) + dźwigienek pośrednich, które też się uszkodziły no i oczywiście uszczelniaczy. Cenę na dzisiejsze standardy miałem mocno promocyjną. Około 7500pln jak dobrze pamiętam.

    Mój temat:
    https://7er.pl/showthread.php/44419-...rozrz%C4%85du/

  6. #126
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie chcę być upierdliwy ,ale chodzi mi właśnie o to ,że ludziska sie pakują w takie auto bo sie im podoba, a nie zdają sobie sprawy z konsekwencji i wydatków jakie trzeba będzie ponieść jak się źle kupi. Jest drogo i nie ma się co czarować.
    Zadbane egzemplarze kosztują inne pieniądze ,ale Polacy zawsze chcą tanio a to niestety sie przekłada na późniejsze wydatki i to czasami spore. O zszarganych nerwach już nie wspomnę , a jak jeszcze nie ma się bystrego mechanika i samemu nie umie to już totalna kaplica. To są stare auta i swoje już przeżyły, niemniej jednak jak był dbany i porządnie serwisowany to służy ,ale takich jest naprawdę mało.

  7. #127
    Radekk
    Gość
    Kupisz zadbana to też może być problem. Ja bym naprawiał. Lub kupić sprawny motor , przejechać się obejrzeć...

  8. #128
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań
    Czasami mam wrażenie, że jak się napisze, że N62 jest fajny, to od razu jest atak, że to gówno. Panowie, kto co lubi i o czym marzy, czego oczekuje. Sorry, ale udzielam się na forach 5er, gdzie jednostki M54 są dużo bardziej popularne i jakoś nie wydają się takie bez wad. @miro i @Radekk, po prostu dobrze trafiliście i bez wątpienia awarie w Waszych autach są dużo tańsze w naprawach, ale nie mówcie mi proszę, że są absolutnie bezkonkurencyjne i żwawe. @miro przejechałem się 730i po tym jak pisałeś, ze jest super. Powiem tak - da się tym jeździć i jest przyjemnie, ale od daily car oczekuję więcej. Ne mam czasu w weekendy na zabawę innym autem, sporo jeżdżę, mnie osobiście nie zadowala 730. Dochodzą słynne problemy z DISą, która wcale nie jest tania (wiem wiem, tańsza niż naprawa VVT), dochodzą problemy z gubieniem mocy, pierścieniami i paleniem oleju, mógłbym wymieniać przypadłości M54 jeszcze w dwudziestu kolejnych zdaniach. Nie twierdzę też, że N62 jest złotym silnikiem. Ma wady, choć i tak mniejsze niż nowsze konstrukcje BMW, gdzie naprawy są jeszcze droższe. Nawet moje M52 lubi się czasami spierdzielić, naprawy są tanie, ale też nie jest nieawaryjny. Każdy z naszych samochodów ma grube setki tysięcy km za sobą i były użytkowane w mniej lub bardziej popieprzony sposób. Zawsze coś wylezie w nowo zakupionym aucie. Mój N62 stuka i nie mogę namierzyć awarii, a wkurza... Ale np. pomiary tolerancji VVT mam na poziomie 0,12, 0,45, -0,44, itp. Więc nie każdy valvetronik kuleje.

    Reasumując, 735i nie jest rozsądnym zakupem, choć dowiadujemy się o tym zazwyczaj za późno i żyjemy ze świadomością, że można było kupić M54, ale wtedy nie byłoby V8. Jeśli kolego nie chcesz pchać się w koszty to spróbuj sprzedać (nie jest łatwo) i zastanów się nad M54B30. Jeśli zdecydujesz się wydać sporo kasy, to też się zastanów czy nie lepiej pakować tą kasę w większą jednostkę, jeśli chcesz mieć V8. Znalazłeś się w wyjątkowo paskudnej sytuacji, bo cokolwiek zdecydujesz, zawsze pozostanie Ci niedosyt, że jest coś dalej i można było wybrać mocniejszy silnik z tymi samymi problemami lub ciut słabszy z innymi problemami, ale za to tańszy w naprawie. Mi został niedosyt, że mogłem kupić 750i, a marzyłem o 760. Ale teraz to już ch.., trzeba kochac co się ma i dbać najlepiej jak się potrafi.

  9. #129
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Przemo82cs Zobacz posta
    Ale teraz to już ch.., trzeba kochac co się ma i dbać najlepiej jak się potrafi.
    Święte słowa. :)

    Co do najtańszej naprawy DISA to jest zestaw naprawczy za śmieszne pieniądze https://allegro.pl/oferta/zawor-disa...m56-8204731676
    Ostatnio edytowane przez miro ; 04-10-2019 o 14:12

  10. #130
    Początkujący Użytkownik Awatar Rafalwrona3d
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    61
    BMW
    735i
    Skąd
    Warszawa
    Ja osobiscie chcialem kupic e38 a ze ten sie trafil to go wzialem i teraz zaluje.. a ze nie mialem czym jezdzic przez prawie miesiac to zdecydowalem sie ze go wezme.. a v8 zawsze chcialem miec i teraz jak to kolega wyzej napisal nie moge spac spokojnie

Podobne wątki

  1. Problem z Valvetronic
    Przez Rafalwrona3d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2019, 23:06
  2. [silnik] Valvetronic
    Przez przemtos w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2019, 11:18
  3. [silnik] Pomocy problem valvetronic
    Przez piored9 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 19:20
  4. [silnik] Valvetronic
    Przez Colds0ul w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 11:06
  5. [silnik] valvetronic reset
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •