Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 133

Wątek: Valvetronic

  1. #111
    Początkujący Użytkownik Awatar Rafalwrona3d
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    61
    BMW
    735i
    Skąd
    Warszawa
    Ja jestem w stanie to naprawic tylko potrzebuje kogos kto zrobi to dobrze.. kupilem go w dobrej cenie (teraz juz wiem dlaczego) wiec mam jakies pole manewru..

  2. #112
    Radekk
    Gość
    Miro, jak ma się kasę to lepiej remontować. Ja tego silnika bym nie chciał. M54 rules ��

  3. #113
    Początkujący Użytkownik Awatar Rafalwrona3d
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    61
    BMW
    735i
    Skąd
    Warszawa

    Valvetronic

    A tak w ogole to moje czujniki mimosrodowe sa polamane i nie chodzi o to gdzie wchodzi wtyczka tylko nie mam mozliwosci przykrecenia do silnika.. polamane zaczepy i wyrzucine.. (ktos juz cos kombinowal) czy to moze byc ten problem?

  4. #114
    Radekk
    Gość
    Oczywiście że tak

  5. #115
    Początkujący Użytkownik Awatar Rafalwrona3d
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    61
    BMW
    735i
    Skąd
    Warszawa
    Ale gdy odpinalem przeplywke i przypinalem spowrotem to juz to nie przeszkadzalo?

  6. #116
    Radekk
    Gość
    Kolego a co ja wróżbita jestem ? Masz połamane, wycieki spod dekli też masz należałoby to wszystko zrobić. Usunąć usterki po koleji. To nie 126p że potrzeba młotek i kawałek drewnianego kafla ;)

  7. #117
    Początkujący Użytkownik Awatar Rafalwrona3d
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    61
    BMW
    735i
    Skąd
    Warszawa
    No tak tylko jak mam robic rzeczy ktore nie sa tanie a i tak nie zmienia kultury pracy silnika to bez sensu.. chcialbym miec pewnosc czy jest sens w nim cos robic czy raczej puscic do zyda

  8. #118
    Radekk
    Gość
    Przecież to seria 7, tu nie będzie tanio i nigdy nie było. Też chciałem n62, ale poczytałem o tych silnikach .. no fajne motory ale zjebali z tym VVT.

    Sprzedaj. I kup od Mira . Ma ładną z fajnym motorem R6 m54.
    Ostatnio edytowane przez Radekk ; 04-10-2019 o 07:39

  9. #119
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań
    Śledzę ten wątek już jakiś czas, doszukując się czy pewne symptomy nie występują też u mnie.

    Rozumiem po części kolegę @Rafalwrona3d, bo sam jestem w kropce czy porywać się na drogie naprawy bez konkretnego zdiagnozowania, czy pytać Was do skutku koledzy co może dolegać mojej E65, bo może podsuniecie pomysł. I ku chwale Wam wszystkim - nie raz podsunęliście i pomogliście!

    Z drugiej strony kolego @Rafalwrona - jeżeli czujniki nie są podłączone, to czego się spodziewałeś? Że magicznie zadziała? Jak widać masz, tak samo jak ja, znacznie więcej usterek, które na siebie nachodzą. Spróbuj ponaprawiać co się da, nawet metodą chałupniczą jeśli nie chcesz iść w koszty, ale żeby moduły mogły wykonać pomiary. Na ich podstawie też czegoś się dowiesz. Podłącz potem ISTA, tam naprawdę dużo można się dowiedzieć i dużo pomierzyć, trzeba tylko małymi kroczkami nauczyć się programu. Jest masę o tym w sieci, trzeba tylko znaleźć czas. Kolega Twin7 bardzo dużo o ISTA napisał. Porób testy, live data, ale przede wszystkim ponaprawiaj elektrykę silnika. Uwierz mi, że po drodze znajdziesz jeszcze dużo drogich napraw. Ja w ciągu pierwszych 6 miesięcy wsadziłem w auto 14 tysi, kolejne 6 mnie czeka, żeby było cacy, a jeszcze nie ruszyłem silnika, który stuka i cieknie. Trudno, nie mam na nowe 7er za 600 000, to trzeba naprawiać stare. I tak wyjdzie taniej :)

    BMW 7 nie jest tanie, na pewno nie E65. Natomiast silniki N62 nadal uważam za całkiem udane, po prostu mają wady jak każde inne i wymagają większych nakładów kasy niż seria M, choć ostatnio czytałem artykuł o wadach w M62 i wcale nie jest tak kolorowo. Zresztą, przeczytaj sam i wyrób sobie zdanie: https://7er.pl/showthread.php/10265-...-silnik-do-E38

    Ale skoro stać Cię na paliwo to powinno Cię być stać na utrzymanie luksusowego auta. M54 - OK, fajnie, ale w 7 chcę mieć moc. Wszystko ma prawo się zepsuć, nasze auta nie są nowe. Jeśli chcesz mieć 7 z fajnym silnikiem to naprawiaj, albo wymień silnik za ok. 10 koła, co też nie daje gwarancji. Jeśli chcesz bezawaryjność i moc - kup Lexusa. Tyle w temacie.

  10. #120
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jest tylko jedno małe ale. E65 z motorem M54 ma tylko mniej o 40 kucy ale i 200 kg mniej waży a to się przekłada na parametry na drodze i uwierz mi ,że mimo iż 735 ma tylko o 0,5 sekundy lepsze przyśpieszenie na kartce w realu nie ma żadnej różnicy. Jak ktoś nie jezdził 730i to tego po prostu nie rozumie i nie ma pojęcia jakie są faktyczne odczucia. 735 ma przewage dzwiękiem bo ma V8 ale dla tego dzwięku ja nie będę pompował pieniedzy niepotrzebnie w silnik i użerał się z tym wszystkim. Jak wszystko działa to każdy silnik jest fajny , ale jak sie któryś zacznie pieprzyć to fajny jest tylko ten który uchodzi za bezawaryjny i zapewnia spokojny sen.
    Dla mnie to jest ważniejsze niż trochę więcej mocy i przyśpieszenia. Dla tych wrażeń jeżdżę zx6r i ona mi zapewnia dostatecznie dużo wrażeń dźwiękowych, przeciążenia i adrenaliny.
    7er ma mi zapewnić ciszę,komfort i bezpieczeństwo.
    Czy silnik w E38 M52B28 to też wg Was była taka porażka ? Ja miałem dwie z tym piecem i byłem bardzo zadowolony. Jedną w automacie a drugą w manualu. Oczywiście wybieram automata bo to jest najlepsza rzecz w aucie jaka może być szczególnie w takim aucie.

Podobne wątki

  1. Problem z Valvetronic
    Przez Rafalwrona3d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2019, 23:06
  2. [silnik] Valvetronic
    Przez przemtos w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2019, 11:18
  3. [silnik] Pomocy problem valvetronic
    Przez piored9 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 19:20
  4. [silnik] Valvetronic
    Przez Colds0ul w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 11:06
  5. [silnik] valvetronic reset
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •