Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Spryskiwacze reflektorów i halogenów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post Spryskiwacze reflektorów i halogenów

    Cześć, mam problemy ze spryskiwaczami reflektorów. Fabrycznie samochód tego nie miał, jednak jest funkcja "S" przy manetce wycieraczek, podwójny zbiorniczek i dwie pompki. Dołożyłem zderzak z myciem reflektorów oraz halogenów, wyczyściłem cały układ i przejrzałem, wszystko ok, sprężone powietrze wszędzie wychodzi. Dokupiłem zbiorniczek do reflektorów na lewą stronę z dwiema pompkami. Czyli w sumie są cztery pompki. W instalacji po lewej stronie mam tylko jedną kostkę do jednej pompki, czyli wersja wyłącznie pod reflektory, więc kwestię halogenów pomijamy, jednak w tej kostce nie ma żadnego prądu. To jest pierwszy problem. Po drugiej stronie gdy podłączę pompkę z małego zbiorniczka z listkiem "intensiv" to nie działa mi wtedy funkcja "S". Podanie masy na jeden pin powoduje samoczynne, jednorazowe uruchomienie się funkcji "S" pompki głównej z dużego zbiorniczka, druga się nie odzywa, a jest sprawna, bo sprawdzałem na krótko. Czytałem na forum o różnych rodzajach przekaźników, który przekaźnik jest do pełnej wersji ze spryskami halogenów, a który tylko pod reflektory? Może to jest problemem braku prądu kostki po lewej stronie i dziejących się dziwnych rzeczy z pompkami od szyby czołowej? Następny problem jest z przepływem płynu do dysz reflektorów. Po podaniu prądu na pompkę płyn nie wylatuję z dysz. Rozebrałem i w środku jest taka gumka, która "zamyka" dopływ płynu. Małym śrubokrętem docisnąłem tą gumkę w dół i wtedy płyn w pełni przepływa. Zrobiłem lekki patent, aby ta gumka była na stałe wciśnięta, żeby był przepływ, poskładałem, ale w stanie spoczynku płyn cały czas leci z dysz lekkim ciurkiem. Patrzyłem schematy czy czegoś nie brakuje i wszystko co jest mam. Niby prosta rzecz, a problematyczna. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...torow/vDB94923 - numer 11, w tym elemencie znajduję się ta gumka, która blokuje dopływ płynu. Oring jest. Dysze nie pęknięte.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 02-09-2019 o 00:34

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Witam który masz rok samochodu? W małej skrzynce przekażników pod maską masz czerwony przekażnik? Ps przeszukaj forum tematy były wałkowane:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    ....Następny problem jest z przepływem płynu do dysz reflektorów. Po podaniu prądu na pompkę płyn nie wylatuję z dysz. Rozebrałem i w środku jest taka gumka, która "zamyka" dopływ płynu. Małym śrubokrętem docisnąłem tą gumkę w dół i wtedy płyn w pełni przepływa. Zrobiłem lekki patent, aby ta gumka była na stałe wciśnięta, żeby był przepływ, poskładałem, ale w stanie spoczynku płyn cały czas leci z dysz lekkim ciurkiem. Patrzyłem schematy czy czegoś nie brakuje i wszystko co jest mam. Niby prosta rzecz, a problematyczna. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...torow/vDB94923 - numer 11, w tym elemencie znajduję się ta gumka, która blokuje dopływ płynu. Oring jest. Dysze nie pęknięte.
    Cześć,

    miałem ten sam problem u siebie, kombinowałem z używkami, których miałem sporo (rozruszanie dyszy, itp) wraz z montażem dodatkowych zaworów zwrotnych i nic. Jedynie co pomogło to zakup wszystkich nowych zaworków (góra+dół) + końcówek spryskiwaczy, oraz gumek pod pompki (uszczelki) - nr 3 na rysunku. Teraz wszystko działa idealne.

    Sam spryskiwacz lamp i halogenów uruchamia się co któryś czas przy naciśnięciu zwykłego mycia szyby przedniej.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Auto jest z 90 roku. Nie jestem pocieszony, bo ceny dosyć wysokie za elementy sprysków. Miałem nadzieję, że da się inaczej obejść temat. No nic, trzeba będzie odłożyć temat na kiedy indziej.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Najważniejsze są właśnie te zaworki zwrotne. Jeżeli dysze rzeczywiście masz dobre to możesz je zostawić. Ale sprawdź czy końcówki dobrze siedzą w gniazdach. Co do samego setu to robiłem to na raty, ale wg mnie warto. Też próbowałem to obejść - nie ma sensu. Tak w zasadzie całość złożyłem na nowych komponentach (oprócz pompki intensywnego mycia świateł, zbiorniczków i przewodów) i jest rewelacja.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 05-09-2019 o 10:26

Podobne wątki

  1. Podłączenie spryskiwaczy reflektorów i halogenów
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 01-11-2016, 16:15
  2. Spryskiwacze reflektorów
    Przez adrianfuterski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 10:55
  3. spryskiwacze reflektorów
    Przez korszakkk w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 08:41
  4. [karoseria] spryskiwacze lamp i halogenów
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 14:07
  5. Spryskiwacze reflektorów
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •