Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: 6HP26 Nie zbija P - brak biegów

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Kedar Zobacz posta
    Nie, wyjmowałem tylko mechatronikę.

    Jestem już jakiś czas po drugim serwisie skrzyni (serwis to dużo powiedziane). Wyjąłem jeszcze raz mechatronikę i wymieniłem selenoidy na nowe. Po wyjęciu starych na ich sitkach znalazłem spore ilości aluminiowych opiłków i to mniejszych i większych a w samej misce mnóstwo takich miniaturowych złotych opiłków czyli jasny sygnał‚ że skrzynia umiera i czas szukać następnej. Poskładałem wszystko do kupy na nowym adapterze mechatroniki, zalałem nowym olejem i tak jak za pierwszym razem wszystko działało idealnie, R i D wchodziły miękko i szybko, jazda testowa pokazała że skrzynia przynajmniej na razie pracuje bardzo dobrze. Jednak już na drugi dzień problem z wrzuceniem D lub R wrócił więc pojechałem sprawdzić poziom oleju, dolałem może z 50ml czyli prawie nic i tak jeżdżę do dziś. Od momentu poskładania skrzyni zrobiłem nieco ponad 2tyś km, skrzynia pracuje dobrze ale potrafi "kopnąć" przy kick down, nie wiem czy miała tak wcześniej, na sporcie tego objawu nie ma.

    Skrzynia nie chce wrzucać D i R ale tylko po odpaleniu auta i nie ma znaczenia czy auto zimne po nocy czy rozgrzane po trasie, jak już wrzuci bieg to potem mogę przełączać bezproblemowo na P, na R czy na D i działa dopóki nie zgaszę auta. Jak go odpalę od razu to biegi wchodzą, jak chwilę postoi problem wraca. Przypadkowo odkryłem jak z tym żyć, okazało się że wystarczy podnieść obroty, wtedy biegi wchodzą od razu, wystarczy lekkie pacnięcie gazu.

    Obstawiam na problem z ciśnieniem oleju i może bym jeszcze z tym powalczył, ale ilość opiłków w skrzyni skłania mnie do szukania następnej.
    Dziękuję wszystkim za chęć pomocy przy rozwiązywaniu tego problemu, za wskazówki i porady.
    No u mnie radość po dwóch zlaniach i dolaniach świeżego oleju po 2L tez już prysła.
    Auto zaczęło falować na obrotach a po kilku dniach coś zazgrzytało w skrzyni.
    Czekam na wycenę naprawy.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    A sprawdziłeś to cięgno od manualnego wrzucania na N ? To przy skrzyni biegów ?
    Tak, cięgno ustawiałem według manuala ZF, nie styka się z dźwignią, grzybek wystaje około 2mm, dźwignia pracuje lekko.

Podobne wątki

  1. Brak podświetlenia zmiany biegów
    Przez Adrianrozborski1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 21:26
  2. [skrzynia] Przegrzewanie się skrzyni biegów 6HP26.
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 12:57
  3. [skrzynia] Brak biegów na zimnym.
    Przez lpyryt w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 08:41
  4. [skrzynia] Piski przy zmianie biegów 6hp26 745i 2001r
    Przez pietjawawa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 10:10
  5. Termostat nie zbija temperatury M62
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •